Články a zprávy - sezóna 2014/2015 podzim

Několik slov nového trenéra Josefa Flégra st.

Publikováno: 11.7.2014, Autor: Josef Flégr

Tréninky začínají 23.7 ve středu a další je v pátek 25.7. od 17,30 hod........26.7. a 27.7. je v Cholticích tradiční turnaj Kabeláče.
Z mužstva odchází Patrik Plavec a doufáme, že jen dočasně, Přemysl Marek, momentálně jednáme o příchodu dvou hráčů, přičemž se snad alespoň jeden bude zkoušet v Cholticích.
Cílem je abychom po podzimu byli na takovém místě, kde by zůstala možnost atakovat čelo tabulky. Narozdíl od některých škarohlídů si myslím, že kluci na to mají.
Zraněni zatím zůstávají : Pavel Švejda, Rudolf Černohous a Radek Kožený. Ještě uvidíme, jak se rozhodnou Petr Oliva a Pavel Ročín.

Publikováno: 12.7.2014, Autor:adminn

Do sekce Zábava-Voda jsem umístil fotky Berounka 2014. Jelikož jsou sesbírané z různých zdrojů, snažil jsem se je sestavit dle časové posloupnosti. Bohužel, také jsem nebyl vždy ve střehu, tak nevím jak se mě to povedlo. Rád bych k dané galerii přidal i několik pamětných hlášek, které během turné byly vysloveny z různých stran a zdrojů. A proto mě pište, co si pamatujete.
Mě osobně nejvíce pobavil první den na vodě lipoltického kapitána Vocise Schettina se svou lodí Costa Ponorca, který se neudělal snad jen ve stanu (a ani to není jisté). Zajímavá byla i večerní bohoslužba s velkým kazatelem proti démonu alkoholu monsiňorem Kuldou Kulikulim a s jeho požehnáním: "Pijte bratři a sestry".
Klasika: Kdo nezažil, ten nepochopí.

Turnaj v Řečanech

Publikováno: 14.7.2014, Autor: mido

Mužstvo přihlášené Meldou se probojovalo do osmifinále a po nerozhodném výsledku 1:1 /Doležílek M./v základní hrací době /12 min./s mužstvem tvořené převážně hráči Újezdu A bylo vyřazeno na penalty 0:3

UPOZORNĚNÍ!! Pravidla pro využívání Týmuj

Publikováno: 22.7.2014, Autor: trenér Josef Flégr st.

Týmuj na novou sezonu je v provozu. Jeho nepoužití před tréninkem či zápasem bude pokutováno 30,- Kč. To platí i za chybné vyplnění (hráč odklikne že se dostaví, ale poté bez patřičného odůvodnění nepřijde). Aby si nikdo nemohl stěžovat bude každému dva dny předem zasílán email a den předem sms zpráva. Pokud se někdo na internet nedostane, stačí odpovědět na sms zprávu a vaše účast či neúčast bude doplněna. Tyto pokuty budou využity na chod klubu. PS: Trvá to max. dvě minuty, které nikoho nezabijou!!!!

MKK: Slavoj Choltice - TJ Lipoltice 2:7

Publikováno: 26.7.2014, Autor: adminn

Zápas ve stylu Brazílie-Německo. Naši kluci s přispěním bídy domácích odehráli pohodový zápas.
Střelci: Rokyta Václav 3x, Hejcman Michal 2x, Flégr Pepik 1x, Beránek Ondra 1x

Informace o kádrech a hráčích TJ Lipoltice

Publikováno: 13.8.2014, Autor: Hladík Milan

Kdo má registrace a může hrát za Áčko: Machač, Pilař, Ročín, Doležílek J, Doležílek M, Melicher, Chára, Kasal Jan, Mužík, Kopa, Beránek, Flégr, Kožený P, Svoboda, Hejcman. Radek Kožený odchází na roční hostování do Újezda.
Přípravka, žáci: Přestup: Milan Hladík, Tomáš Vorel a Matěj Kubín do FK Přelouč, střídavý start do FK Čáslav. Hostování: Tadeáš Juračka a Vojtěch Rokyta do FK Přelouč.

Finále MKK: Mnětice - TJ Lipoltice 2:0

Publikováno: 28.7.2014, Autor: adminn

První poločas naši kluci dokázali s herně vyspělejším soupeřem držet krok. Přesto poprvé inkasovali z přímého kopu. Druhý poločas už nedokázali herní převaze odolat a inkasovali podruhé, čímž hráči Mnětic zaslouženě vyhráli.
V náročném letním počasí tým předvedl po letní přestávce poměrně solidní výkon. S přihlédnutím na nestandardní sestavu nelze odvozovat budoucí výkonnost mužstva, ale není důvod koukat do nové sezóny s pesimismem.

TJ Lipoltice - Přelovice 2:3 (příprava)

Publikováno: 3.8.2014, Autor: adminn

Hosté dokázali obrátit zápas z 2:0 na 2:3.
Sestava: Machač - Melicher, Ročín, Doležílek J., Chára - Hladík, Kopa, Beránek, Kožený R. - Hejcman, Flégr
Střídali: Pilař, Kasal Jan, Svoboda
Góly: Beránek, Flégr

Memoriál L.Balady ve Valech (4.místo)

Publikováno: 11.8.2014, Autor: adminn

TJ Valy - TJ Lipoltice 5:0, TJ Lipoltice - Rohovládová Bělá 2:4

Informace o posilách TJ Lipoltice

Publikováno: 15.8.2014, Autor: Flégr Josef st.

Na hostování ze Srchu přišli dva noví hráči: Miloš Bortl a Petr Chvojka., věříme, že zapadnou dobře do mužstva a budou pro nás přínosem.
Příští týden dotáhneme do konce ještě hostování Davida Čermáka z Dražkovic. Všechno to jsou mladí hráči s perspektivou.

TJ Lipoltice - Baník Chvaletice 0:1 (0:0)

Publikováno: 18.8.2014, Autor: adminn

Sestava: Machač - Melicher, Ročín, Doležílek J., Chára - Hladík, Kopa, Beránek, Bortl - Chvojka, Doležílek M.
Střídali: Kasal Jan, Hykš

Sokol Jankovice - TJ Lipoltice

Publikováno: 22.8.2014, Autor: adminn

Magnetem tohoto kola bude jistě sobotní zápas s týmem Sokol Jankovice. Bohužel bez očekávaného nástupu lipoltického Kuliče - Martina Hykše z důvodu jeho penaltového zranění z posledního zápasu. Jelikož poslední soutěžní zápas byl s tímto soupeřem odehrán dne 17.5.1998 bude to zajímavá konfrontace dříve pravidelných soupeřů.
Proto přijďte fandit (Sobota 17hod. Jankovice)!
Sestava v posledním zápase: Málek - Kasal, V.Rokyta, Březina, Kaláb - Šurkala, Petík, Minář - Tejnický, Plavec, Svoboda. (Veselý, Ševčák). V Jankovicích tenkrát kopal Hykš a Balán.

Sokol Jankovice - TJ Lipoltice 1:2 (1:2)

Publikováno: 24.8.2014, Autor: adminn

Sestava: Machač - Melicher, Ročín, Doležílek J., Chára - Doležílek M., Kopa, Beránek - Hejcman, Čermák (85. Hladík), Kožený Petr (80. Bortl)
Připraveni: Svoboda, Flégr
Góly: Hejcman, Kožený Petr

Zleva: Beránek Ondřej, Hladík Milan, Hejcman Michal, Kopa David, Ročín Pavel, Chára Lukáš, Doležílek Jakub, Moležílek Michal, Melicher Lukáš, Čermák David. Leží: Machač Jan

TJ Lipoltice - Selmice 3:0 (1:0)

Publikováno: 31.8.2014, Autor: adminn

V prvním poločase skóroval bombou pod víko Michal Hejcman. Ve druhém poločase s rozvahou dorazil míč do brány veterán Milan Hladík a skóre uzavřel krásnou střelou k tyči Ondra Beránek.

Sokol Lány na Důlku - TJ Lipoltice 0:3 (0:1)

Publikováno: 9.9.2014, Autor: adminn

Sestava: Machač - Kopa, Melicher, Doležílek M., Bortl - Kožený P., Beránek, Doležílek J., Hladík - Hejcman, Flégr
Střídání: 46. Kožený P. › Mužík, 75. Flégr › Čermák
Góly: Hejcman 2x, Hladík Milan

SK Starý Máteřov B - TJ Lipoltice 3:4 (0:1)

Publikováno: 16.9.2014, Autor: adminn

Sestava: Machač - Melicher, Ročín, Doležílek M., Chára - Kopa., Beránek, Doležílek J., Kožený P. - Hejcman, Flégr
Střídání: 46. Chára › Bortl, 75. Doležílek J. › Kasal Jan
Góly: Flégr 2x, Hejcman, Kožený P.

Rohovládová Bělá - TJ Lipoltice 0:14 (starší přípravka)

Střelci: Kasal J. - 6; Tefr M. - 4; Kraj Lukáš - 2; Růžek M. - 1; Tejnický M. - 1
Sestava: Kasal, Kraj, Kubín, Pražák, Růžek, Stradiot, Tefr, Tejnický

TJ Lipoltice - Choltice 14:0 (starší přípravka)

Publikováno: 17.9.2014, Autor: Hladík Milan

Utkání proběhlo za krásného počasí zcela v režii našich kluků. Po spoutě neproměněných šancích se skóre zastavilo na čtrnáctce a to letos již potřetí. Soupeři se musí nechat snaha a dobře odehraná první třetina. S přibývajícím časem jim docházely síly a nedokázali již bránit. Třetiny 2:0,4:0 a 8:0 to dokazují. Všichni kluci si zasluhují velkou pochvalu za předvedený výkon a uvidíme v dalších kolech jestli jim laťka čtrnácti gólů na zápas vydrží.
Střelci: Kasal J. - 5; Růžek M. - 3; Tefr M. - 3; Kraj Lukáš - 2; Kubín D. - 1

St.Máteřov B-TJ Lipoltice pravdivě a s nadhledem očima neznámého

Publikováno: 18.9.2014, Autor: okusilto

Sobotní zápas se vydařil jak domácím tak hostům,výsledek 3:4 sice ukazuje lepší střeleckou bilanci hostí ,ale domácí se v druhém poločase po vystřídání předstopera znova narodili ,procházeli obraným polem hostí jako nůž máslem.Trenéra hostí Pepu z toho málem chytla srdeční příhoda a popoháněl očima hodiny aby už byl konec.Zápas jak má být,branek plno na obou stranách a hlavně výborná plzeň do skla.Takovou Tonda neudělá....
Střelec hostí Michal Hejcman prodělal trenky,kdyby za neproměněné šance platil klukům útratu ,chodil by brzy pěšky!Zatím co skromný Petr Kožený zkušeně zakončil , Pepa Flégr se dvakrát štastně zbavil míče,ale už se pomalu otrkává...ono to půjde,né že né!!!
Těšme se na tento víkend a vytvořme klukům opět hezkou diváckou kulisu!!! Přijďte na klobásu a dobré točené i když plzeň to nebude....

TJ Lipoltice - TJ Jiskra Rybitví 0:1 (0:1)

Publikováno: 21.9.2014, Autor: adminn

Sestava: Machač - Bortl, Ročín, Doležílek M., Melicher - Svoboda, Kopa, Beránek, Hladík - Flégr, Hejcman
Střídání: 46.Flégr › Kasal Jan

TJ Lipoltice - Valy 17:0 (starší přípravka)

Publikováno: 24.9.2014, Autor: Oliva Petr

Střelci: 6x Tefr M., 4x Kraj L., 3x Růžek M., 2x Kubín D., Stradiot A, Tejnický M

Sokol Rohoznice - TJ Lipoltice 0:4 (0:2)

Publikováno: 30.9.2014, Autor: Flégr Pepik ml.

Domácí od začátku fotbalovější, ale první vyloženou šanci si vytvořili až na konci prvního poločasu. Do vedení nás po pěkné kombinaci poslal Ondra Beránek. O minutu později to bylo už 2:0 po úniku Michala Hejcmana.
Ve druhém poločase měli domácí více šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. A tak se po centru Michala Doležílka prosadil hlavou David Kopa. V závěru utkání nádherným sólem přes půl hřiště utekl Michal Hejcman, kdy obešel pětici domácích hráčů a až šestý ho zastavil za cenu pokutového kopu, který s přehledem proměnil.
Pochvala celému mužstvu za bojovný výkon.
Sestava: Machač - Melicher, Ročín, Doležílek J., Chára - Kopa, Doležílek M., Beránek, Hladík - Hejcman, Čermák
Střídání: Kopa › Mužík
Góly: Hejcman 2x, Kopa, Beránek

Řečany - TJ Lipoltice 5:7 (starší přípravka)

Publikováno: 1.10.2014, Autor: Hladík Milan

Konečně v pátém utkání soupeř, se kterým se hrál fotbal nahoru dolu. Naši borci se nedokázali vybudit k plnému výkonu a soupeř toho dokázal využít. Výhra je ovšem zasloužená a nebýt domácího golmana, tak určitě i o dost vyšší.
Sestava: Růžek, Pražák, Tefr M, Kraj, Kubín, Tejnický, Kasal a Stradiot.
Střelci: Kasal 4x, Růžek 2x a Tefr M

TJ Lipoltice - TJ Sokol Staré Ždánice 4:3 (1:2)

Publikováno: 5.10.2014, Autor: adminn

Po průběhu 0:2, 1:3, 4:3 naši hráči dokonale obrátili výsledek zápasu ve svůj prospěch.
Góly: Hejcman 3x, Hladík

TJ Sokol Staré Čívice - TJ Lipoltice 1:0 (0:0)

Publikováno: 12.10.2014, Autor: adminn

TJ Lipoltice - Pardubičky B 1:1 (0:0)

Publikováno: 19.10.2014, Autor: adminn

Jelikož jsem se na zápas dostavil až ke konci poločasu, bude můj krátký komentář směřován k poločasu druhému, který byl dle vedoucího mužstva odkopán v obdobném rázu jako první poločas.
Dle mého pohledu byl druhý poločas z obou stran 'nemastný neslaný', odehrávající se od vápna k vápnu bez výrazných šancí. Ani jedno z mužstev nemělo navrch, ani v poli ani ve střelbě. Hosté se ujali vedení po hrubém zaváhání naší obrany, kdy obránci nechali útočníka soupeře bez povšimnutí samotného před brankařem. Hostující útočník se šance nezalekl a bez problému skóroval. Honza Machač byl v tomto případě bez šancí. Naštěstí se našim klukům po několika minutách podařilo vyrovnat. Při rohu se nejlépe zorientoval David Kopa, který hlavou nekompromisně zavěsil. Bohužel to bylo vše. O několik minut déle měl ještě při dalším rohu náznak šance Lukáš Melicher, ale nakonec bez výrazného ohrožení brány. Vzhledem k průběhu zápasu a minimu šancí je výsledek zasloužený pro obě strany.

Sokol Rohovládová Bělá B - TJ Lipoltice 3:2 (2:1)

Publikováno: 27.10.2014, Autor: adminn jen z doslechu

Soupeř byl ve hře mírně lepší, škoda neproměněných šancí z naší strany, střelcem byl dvakrát David Čermák.

Chvaletice - TJ Lipoltice 3:8 (starší přípravka)

Publikováno: 31.10.2014, Autor: Hladík Milan

Poslední zápas podzimní části dopadl stejně jako všechny předchozí a to na výbornou. Vzhledem k malému kádru a nemoci dvou hráčů jsme přijeli do Chvaletic pouze v šesti. Kluci si mohli vyzkoušet jaké to je hrát bez střídání celý zápas. První 2 třetiny to nebylo znát a měli jsme stále převahu. Zato v poslední části se začala projevovat únava a domácím se podařilo snížit pro ně nepříznivý výsledek na rozdíl pouhých dvou gólů. Naši borci se však vzchopili a posledních deseti minutách třemi brankami uzavřeli sezónu. Vyčerpaným a šťastným hráčům pak patřil zasloužený potlesk rodičů i ostatních diváků.
Sestava: Stradiot, Tejnický, Kubín, Pražák, Kraj a Kasal.
Střelci: Kasal 5x, Tejnický 2x, Kraj

TJ Lipoltice - Kolesa 1:3 (1:1)

Publikováno: 2.11.2014, Autor: adminn

Sestava: Machač – Kopa, Ročín, Doležílek M., Melicher – Kožený P., Hladík, Marek, Mužík – Flégr, Hejcman
Střídání: 46. Melicher -> Chára, 80. Mužík -> Kasal Jan
Góly: Hejcman 1x

Újezd A - TJ Lipoltice 6:1 (3:0)

Publikováno: 8.11.2014, Autor: adminn

Jen něco málo...

Publikováno: 14.11.2014, Autor: adminn

Letí to, a je tu konec podzimní části sezóny 2014/2015.
Jelikož jsem přihlížel pouze zlomku podzimních zápasů, nedovolím si ani náznakem hodnotit tuto část sezóny, ale podle výsledků a umístění v tabulce usuzuji, že při průměrné úrovni soutěže standardně patříme k tomu lepšímu.
Bohužel mě mrzí, že fanoušci a ostatní návštěvníci už nemají možnost si na stránkách přečíst aspoň krátký komentář k jednotlivým zápasům, což samozřejmě jde především na můj vrub. Přesto jsem při mé pracovní náplni očekával výpomoc aspoň některých zainteresovaných. Při tomto stavu pouhého doplňování výsledků z mého pohledu tento web postrádá smysl. I přesto mě těší poměrně slušná každodenní návštěvnost, která po zápasech dosahovala až stovku návštěv za den. O to více mě zmíněná nespolupráce a tím i stagnace stránek mrzí. Při tomto musím aspoň poděkovat "dvornímu" fotografu Midovi, který zůstal stálým zdrojem momentek z jednotlivých zápasů.
Všem mnoho sil a elánu do jarní části! Sportu zdar, lipoltickému fotbalu zvlášť!

Halový turnaj o pohár senátora Miroslava Antla st. Přípravek U-10

Publikováno: 9.12.2014, Autor: Milan Hladík

Dne: 7.12.2014
Hala: Sportovní hala Gymnázia se sídlem Pardubice, ul. Dašická
1.Startují hráčí ročníku narození 2004 a mladší
2.Hlavní pořadatel: KM OFS Pardubice (pp. Kamil Řezníček - 721 680 656, David Martínek - 724 032 114)
3.Systém: dvě skupiny každý s každým a zápasy o konečné umístění
Skupina A: SK Nemošice, TJ Spartak Sezemice, AFK Horní Jelení, TJ Přelovice, TJ Sokol Mnětice
Skupina B: FK Baník Chvaletice, SK Lázně Bohdaneč, TJ Lipoltice, SK Sparta Dašice, FK Slovan Pardubice

Konečné umístění: 6.místo
Sestava: Stradiot, Kraj, Růžek, Kubín, Tejnický, Kasal a Hejný (hráč Choltic)
Branky: Kraj 7, Růžek 3, Tejnický 2, Kasal 1, Hejný 2,

V neděli proběhl halový turnaj starších přípravek v Pardubicích, pořádaných OFS Pardubice. O proti soupeřům, naši kluci přijeli na turnaj pouze s jedním hráčem na střídání, což nedovolilo hrát stále naplno. Přes tento problém se hravě přenesli a ve všech zápasech si vytvořili po většinu utkání velký tlak na soupeře. Bohužel v důležitém utkání o postup ze skupiny proti Bohdanči jsme dostali docela brzy branku a přes obrovskou snahu se nám gól vstřelit nepovedlo. Náš poslední zápas na turnaji byl od obou aktérů spíš boj bez vyložených šancí a tak došlo i na penalty, kde jsme ve čtvrté sérii minuli branku a obsadili 6.místo.
Všichni kluci zasluhují velkou pochvalu a poděkování od trenérů za předvedenou hru na turnaji !

Vánoční bendy

Publikováno: 24.12.2014, Autor: adminn

stojící zleva: J. Slavík, P. Švejda, V. Rokyta, J. Kasal st., M. Schreiner, P. Oliva, L. Černý, J. Černý. dolní řada: Luboš ?., J. Flégr. F.Růžek, Vojta Rokyta, D. Oliva. J. Kasal ml., M.Růžek st., M.Růžek ml. leží: D. Šurkala

Krátké zprávy z klubu
2.7.2014: 26.-27.7. - jsme přihlášeni na turnaj Kabeláče v Cholticích. Účast všech hráčů povinná!
10.7.2014: Pro lipoltickou brankařskou legendu Radka Pilaře Pildu k dnešním narozeninám (klikni).
16.7.2014: Na 9.8. jsme přihlášeni na turnaj do Valů (z doslechu). Účast všech hráčů povinná!
16.7.2014: Propozice turnaje Memorialu L.Balady ve Valech jsou ke stažení ZDE
16.7.2014: Mužsto mladších žáků ukončilo činnost a někteří kluci jsou v jiných klubech. Složení starší přípravky zůstává pravděpodobně nezměněno. Případné informace podá Milan Hladík.
19.7.2014: Na zápas s nováčkem 3.třídy mužstvem Jankovice se nejvíce těší dlouholetý hráč a mávač Martin Hykš Kulič, který doufá, že v tomto zápase naskočí aspoň na několik minut na trávník. Takže nás 23.8. v Jankovicích čeká pravděpodobně další comeback!
23.7.2014: První zápas po letní přestávce Choltice-Lipoltice bude odehrán tuto sobotu od 17hod. v Cholticích na každoročním turnaji MKK.
28.7.2014: Na každoročním turnaji MKK v Cholticích naši kluci obsadili 2.místo, když ve finále prohráli se soupeřem z Mnětic.
11.8.2014: Na memoriálu L.Balady ve Valech naši kluci obsadili 4.místo, když v zápase o 3.místo nedokázali udržet slibný výsledek 2:0 a nakonec podlehli Rohovládové Bělé 2:4.
11.8.2014: Po turnaji ve Valech proběhlo posezení hráčů a fanoušků v Brlohu při pivku a výborném tataráku od Lukáše Cháry. Kéž by obdobných akcí bylo povícero.
15.8.2014: Na hostování ze Srchu přišli dva noví hráči: Miloš Bortl a Petr Chvojka.
21.8.2014: Hrajícími pamětníky z posledního zápasu s mužstvem Jankovice z roku 1998 se mohou stát Antonín Svoboda a Honza Kasal.
29.8.2014: Náš dlouholetý hráč Petr Oliva se stal podruhé tatou - Nikolka Olivová, 53cm, 3610g. Novopečenému otci přejeme mnoho sil do nadcházejícího víkendu. Nikolce stejně jako Janině hodně zdraví, stěstí, spokojenosti.

A tak jedna na začátek: I když je to v opačném garde, jistě to platí na obě strany (tak KLIKNI)
21.8.2014: Vedle střelce letošních 4 gólů Michala Hejcmana se letos již podruhé zapsal do tabulky střelců i veterán Milan Hladík.
17.9.2014: Dnes od 17hod. na RockStadium proběhne derby starší přípravky s rivalem z Choltic. Proto přijďte klukům fandit!
17.9.2014: Dnes od 17hod. v rámci derby Lipoltice-Choltice starší přípravky poteče pro diváky na RockStadium v KFC G12. Vypadá to na pěkné počasí, tak přijďte klukům zafandit a posedět u pivka!. Mára
17.9.2014: Již potřetí převálcovali kluci starší přípravky svého soupeře 14-ti gólovým přídělem. Tentokrát to odnesl rival z Choltic.
24.9.2014: Tomu se říká total válec! Kluci starší přípravky opět deklasovali soupeře, kluky z Valů 17:0..
7.10.2014: Na závěr podzimní sezóny se navrací z Načešic Přemysl Marek.
20.10.2014: V zápase s týmem Pardubičky utrpěl Miloš Bortl zranění, která mu již bohužel znemožňují do konce podzimní části sezóny nastoupit.
28.10.2014: Ve středu 29.10. od 15:30hod. ve Chvaleticích odehrají kluci starší přípravky svůj poslední zápas podzimu.
30.10.2014: Asi takhle...
31.10.2014: Starší přípravka prošla podzimní částí sezóny bez porážky s brilantním skóre 74:10 (12,3 gólu na zápas).
3.11.2014: Nasledující sobotu od 14hod. v Újezdě sehraje A-tým svůj poslední zápas podzimní části sezóny.
8.11.2014: V posledním zápase podzimu kluci podlehli suverénnímu lídru soutěže Újezdu A 6:1.
24.12.2014: Novoroční bago proběhne jako vždy od 14hod. na RockStadium.

Sázky hráčů, fanoušků
Do pátého. Vokas se vsadil o basu piv s Pildou, že naši kluci skončí letos do pátého místa. Pilda v umístění do pátého místa nevěří.
Pilda doručil basu Plzní. BYLA zkonzumována na zahradním pikniku několika fanoušky klubu.