Fotogalerie - Lipoltičtí vodáci

Za průkopníka vodáckého sportu v Lipolticích je považován Mára Schreiner, který se v roce 2005 zúčastnil první plavby se spřízněnými vodáky z Milovic. Počátek Lipoltického vodáckého seskupení je datován o rok později, kdy se na Sázavu vydaly první dvě odvážné dvojice Mára-Olivka a Plha-Jari Kurri. Jelikož jejich mise byla úspěšná a plná neuvěřitelných zážitků, začalo každoroční nabalování dalších členů - plavců/neplavců, alkoholiků/abstinentů, bouřliváků/kliďasů, vodáků/nevodáků. Výsledkem této směsice a pokračující družby s vodáky z Milovic je každoroční několikadenní oddych od každodenních starostí a strastí života. Někdy je to pořádná makačka, jindy pohodová jízda, ale nikdy to není nuda. Jak jednoho mlhavého rána na Vltavě prohlásil lipoltický Travolta, "tady to jsou tři dny v lihu a tři dny protržená bránice". Kdo nezažil, ten nepochopí.

Vodáci:
Plha Radek Pilař, Jari Kurri Jarda Slavík, Mára Marek Schreiner, Vocis Petr Vodseďálek ,Olivka Petr Oliva, Vokas Zdeněk Vokoun, Kulda Martin Hykš, Formes Petr Formánek, Důraz Lukáš Chára, Rocky I Vašek Rokyta st., Rocky II Vašek Rokyta ml., Libis Libor Jelínek, Mejdlo David Krejčík, Kožak Radek Kožený, Jesus Milan Hladík, Peťan Roman Petík, NAP TAP Petr Kubín, NAP TAM Pavel Skřivánek, Kenedy ???, Milouš Miloš Kulhánek, Kevin Martin Jeníček, Kožich Petr Kožený, Boumis Petr Bouma, Bíďák Petr Švejda, Horkas I.Míra Horký, Horkas II.Honza Horký, Horkas III.Ondra Horký, Zenga Zdeněk Ševčák

Mára-Olivka, Vokas-Kulda, Kevin-Vocis, Rocky I-Kožich, Horkas I-Bíďák, Líbis-Důraz, NAP TAP-NAP TAM, Jesus-Kožak, Milouš-Zenga, Horkas II-Horkas III-Boumák (raft)

2015 OHŘE = Královské Poříčí (statek Bernard) - Karlovy Vary (tábořiště Liapor) - Radošov (kemp Na Špici) - VojkovicePři debatě Máry s paní provozní ze Statku Bernard o motorkách, se nenápadně zezadu připlížil Oli, vykouzlil zajímavou taneční kreaci a při ní zněj vypadlo: "Co by tomu asi řekla Mirka... (tato hláška byla pak ještě několikrát během vody použita, jen s jiným adresátem a dle něj se upravovalo i koncové jméno :-)

Po hodině mlčení u piva z Bíďáka z ničeho nic vypadlo: "Kevin vypadá jak Rambo po výkrmu!"

Mára: "Já to pivo nějak těžce koušu." Z Kožicha okamžitě vypadlo: "Máro, jestli chceš, já ti ho vykoušu!"

Skupině, která se vydala v sobotu večer do Varů, se podařil husarský kousek v podobě hromadné fotografie s prezidentem festivalu Jirkou Bartoškou. Když to zjistil Kožich, s kým se má fotit, pronesl hlášku, která zůstane navždy nesmrtelná: "Bartoška? vždyť je mrtvá, porazil jí vlak!!!"

Nejmenovaný člen výpravy, který večer volal 4 krát přitelkyni, ale nedopatřením na to do rána zapomněl, jí při dalším, tentokrát ranním telefonátu lehce okřiknul: "Co že? Já jsem ti včera rozhodně nevolal!"

Milan Hladík hlídal v kempu v Radošově od břehu, aby zbývající posádky kemp nepřejely. Asi po hodině řekl Petrovi Koženému, aby se tam na chvíli posadil místo něho a hlídal. Kožich to večer, když byl zase ve formě, glosoval slovy: „A pak přišel Ježíš, a řekl: 'Hlídej!'. Tak jsem hlídal!!“

Při čekání na vlak ve Vojkovicích se dostal Kožich do ráže a v tu chvíli rozumněl naprosto všemu, od jaderný fyziky až po výrobu dámských vložek a když měl výklad o tom jak jednou dělal v práci 30 hodin denně, Lukáš ho zastavil, jak to dělá, 30 hodin za den a Mára se pídil po tom, jak to píše do pracovního výkazu. Což Kožicha nadzvedlo a směrem k oponentům pronesl: "Důraz ty koukáš jako ČOLEK a ty Máro jsi fakt hloupej...

Ve Vojkovicích v hospodě už po odevzdání lodí a před odjezdem domů Kožich na Máru: „Máro, ty jseš hloupej. Ale já tě neurážím, Máro.“

Tamtéž o chvíli později Kožich k celému kolektivu: „Tak co, vy čůráci, dáme eště pívo?!?“

Kožich na Kevina: Kevine, ty jseš jedinej kterej tady něčemu rozumí, ty jseš hotovej akademik...

Před odjezdem domů v hospodě ve Vojkovicích Mára na ne zrovna čerstvě vypadajícího Kuldu: „Dej si česnečku, je výborná, ta tě spraví“. Kulda jen zakroutil hlavou: „Ne ne, z toho se musím dostat sám.“ A objednal si pivo.

Poté v téže hospodě Kulda prohlásil: "Už se mě to pivo nějak odráží od ztvrdlejch jater" ... a objednal si další plzeň. Tomu se říká NEZMAR.

Dvojice Kevi-Vocis okolo projíždějícím lodím za sto korun nabízela atrakci pirátského přepadení, při němž ženy znásilní a děti unesou do otroctví. Na danou nabídku jedna z maminek s úsměvem odpověděla, že peníze nemá. Natož se nadšeně ozval chlapeček, že tatínek peníze jistě má!!!


Plha-Jari, Mára-Olivka, Vokas-Kulda, Kevin-Vocis, Rocky I-Rocky II, Horkas Míra-Bíďák, Líbis-Miloš, Horkas Ondra-Boumák, Petr-Pavel, Jesus

2014 BEROUNKA = Chrást u Plzně - Liblín (Kobylka) (někteří Planá) - Zvíkovec - Višňová


Plha-Mára, Vokas-Kulda, Kevin-Vocis, Jesus-Libis, Rocky I-Rocky II, Formes-Kenedy, Petr-Pavel

2013 OTAVA = Horažďovice - Strakonice - Putim


Plha-Miloš, Mára-Olivka, Vokas-Kulda, Kevin-Vocis, Formes-Libis, Rocky I-Rocky II, Jesus-Kožak

2012 SÁZAVA = Stvořidla - Zruč n.S - Kácov - Český Štenberk


Přepis některých zápisků z vodního deníku (??? je označeno co nepodařilo rozluštit)


hláška č.1 - Vašek: Vášo, kde máme auto!!!! (???, ví oč o jde).

Olivka je ten nejhodnější vodák na Sázavě, kterej by nikomu neublížil. Kevin (to se Kevin bál potopení).

Vocítko má postavu antického boha, téměř mladej Apolón.

Vocas, teda Vokas byl se svojí partou ztroskotanec na levém břehu Sázavy.

Oli koupil kemp a vybíral poplatky "říkej mi Markétko".

Řeka letos neskutečně tekla místy až meandrovala a proto (???).

Vocis udělal světový rekord v průjmu. Včera byl prý 8x. Bravo!!!

Můj největší zážitek byl, když se můj háček konečně udělal. V tu chvili Kevin a Vocítko chytili velkou rybu, kterou ne a ne vytáhnout na břeh.

Libor z nepochopitelných důvodů zahodil na vodě pádlo, zřejmě ho v tu chvíli vůbec nepotřeboval.

To si nedokážu představit, že přijdu domů a budu spát vedle ženský.


Plha-Jesus, Mára-Olivka, Vokas-Kulda, Peťan-Miloš, Formes-Kenedy, Libis-Mejdlo, Rocky I-Rocky II, Kevin-Vocis

2011 VLTAVA = Vyšší Brod - Branná - Český Krumlov (- Zlatá Koruna)


Plha-Jari, Mára-Olivka, Vokas-Kulda, Kevin-Vocis, Formes-Kenedy, Libis-Mejdlo, Rocky I-Rocky II, Jesus-Kožak

2010 SÁZAVA = Sázava - Zlenice - Týnec n.S - Pikovice


Přepis některých zápisků z vodního deníku (??? je označeno co nepodařilo rozluštit)


Byl vytvořen nový světový rekord osádkou Vocítko-Kevin, kteří se udělali třikrát na dvaceti metrech!

Novic Kenedy ztratil vše co se dalo...klíče od bytu, klíče od auta a vypil 1L rumu! Formes zlomil pádlo.

Libis-Mejdlič dnes 5.7.2010 byli psychycky na dně, když se několikrát udělali.

Včera 4.7.2010 byl pro všechny náročný den. Voda stála. Dřeli jsme jako burlaci a Oli zapije žal rumem s čamárem (???)

Libis měl povinný budíček v brzských rannních hodinách, protože ho nějaký blbec neustále budil!

Plha s legendou Sázavy JariKurri #17 se opět udělali pod jezem, když jim opět dobře poradili Mára a Oli, *problém je ve váze #17.

Rocky I.-Rocky II. se 4.7. udělali pod jezem a ztratili vše, co se dalo...brýle, boty, tyče od stanu, pádla se po 2km sprintu kraulem podařilo zachránit.

Jesus s Kožakem byla první osádka, která jela jeden jez dvakrát, neboť se jim první pokus příliš nezdařil!

Rocky I.-Rocky II. se dnes 5.7. 2010 udělaly při výstupu na jez po padesáti metrech plavby.

Vocis dáva 50 příkazů za 20s (píchej, levá, kámen vlevo...).

Vocíctko je nejmenščí vodák na Sázavě!!!

Vodák Kulda vytvořil nový světový rekord, když vydržel 3 dny na Sázavě o pivu, vodce a utopencích (cca 15ks/3dny).

Vocis slíbil dát dolů 10kg, Kevin 15kg.

Plha se utopil s kloboukem a ztratil 350 (???).

Tento prodloužený víkend (3-6.7.) se zařadí na černou listinu českého svazu vodáků -> na českých a moravských řekách utonulo 7 vodáku - je zázrakem, že lipoltická výprava přežila bez ztráty kytičky!

Je nutno dodat, že (???) vyšlo počasí jako nikdy před tím. Ke kladům bych (???) organizační schopnosti Vocítka, který zajistil odvoz busem autoškola Peml, až do Sázavy. Impulsem byl zápas MS Brazílie vs. Nizozemí.

Dalším neopomutelným přínosem byla kytara Milana Hladíka, což byla pro naší výpravu novinka. Ke sladění orchestru se přistoupilo již v autobuse (moc nám to nešlo). (???) to se do příští výpravy vyladí.

Vrátím se k vodě, došlo k (???) fópa kdy Pilda složil funkci (???) a poté kdy byla jeho loď (???).

Chlast slast!!!

Mejdlo a Libis jako nováčkové získali obdiv za největší stan pro nejmíň lidí. Prokazali také obchodní talent, když prodali nalezené prádlo Formesovi za 2 malý rumy (cca. 60Kč), místo 600Kč. Zavinili také 2 dopravní lodní nehody. Za svů život vděčí radám zkušených vodákům Máry, Oliho, Jesuse a dalších. Hoši děkujem!!!

Děkuji všem nováčkům a vůbec všem, za kladný přístup ke všemu!!! Zvláště pak ke (???).

Plha končí!!! V čase 1:15 zbaběle prchá!!

6.7.10 - 9:15 snídaně se povedla! Zůčastnili se tyto zoufalci: Libis, Oli, Formes, Kevin, Kulda, Vocítko, Mejdlo a JariKurri, který stále spí na krásným rozloženým gauči.


Plha-Jarda, Mára-Olivka, Vokas-Kulda, Formes-Lukáš, Rocky I-Rocky II

2009 BEROUNKA = Roztoky u Křivoklátu - Račice - Beroun - Karlštejn (Zadní Třebáň)


Plha-Jari, Mára-Olivka, Vokas-Kulda, Formes-mílovičák

2008 LUŽNICE = Veselí n.L - ??? - Sezimovo Ustí - Tábor


Plha-Kulda, Mára-Olivka, Lukáš-Jari

2007 SÁZAVA = Sázava (Ostrov) - Čerčany - Týnec n.S - Zlomený Kajak


Plha-Jari, Mára-Olivka

2006 SÁZAVA = Zruč nad Sázavou - Kácov - Samopše