Komentáře k zápasům: A muži - sezóna 2015/2016 (3.třída Přeloučsko)

Ne 16.8.2015 17:00 hod.
TJ Lipoltice - TJ Dolany A 5:0 (2:0)

První mistrovské utkání

Autor: adminn

V prvním mistrovském utkání mají naši hráči splníno. 2x se prosadil veterán Milan Hladík a doufejme, že se do dalších zápasů rozstřílel i Pavel Švejda (dnes skóroval 2x). Oba střelce doplnil s gólem David Kopa.
Góly: Švejda 2x, Hladík 2x, Kopa 1x

So 22.8.2015 17:00 hod.
TJ SK Tetov - TJ Lipoltice 1:4 (0:1)

Bojovný a houževnatý boj

Autor: Aleš Beránek

První utkání na hřiště soupeře nás čekalo v Tetově. Na krátkém spíše písčitém hřišti se po celý zápas hrál spíše bojovný a houževnatý fotbal. Kombinace vázla z obou stran a díky velikosti hřiště byli všichni pod neustálým tlakem.V první půlhodině zápasu jsme mírně měli více ze hry. Soupěře se nám dařilo přehrávat zejména po pravé straně, kde bohužel centry končily díky špatnému náběhu hráčů na kopačkách soupeře. Co se nám od začátku nedařilo byla střelba, která měla ovlivnit vývoj zápasu což se později potvrdilo. První vážný střelecký pokus z naší strany, který vyslal Petr Oliva po půlhodině hry skončil na břevně domácí branky. Soupeř se mezitím postupně vyrovnával kvalitou hry a pár krát zahrozil po našich chybách ve středu hřiště a v obraně. Ve 34. minutě si pro míč na levou stranu seběhl Pavel Švejda a podél vápna si jej navedl na přízemní střelu z právé strany, která skončila z pohledu střelce v síti u levé tyčky brankáře.
V prvních minutách druhého poločasu měl více ze hry soupeř, gólovou šanci měl po střele Milan Hladík, k jeho smůle mu střelu na břevno vytěsnil golman domácích. V 67. minutě přišel trest za naši nedůslednost v podobě vyrovnávacího gólu po skrumáži před naším vápnem, kde místo razatního odkopu dostali domácí prostor ke střele. Chvilku na to při nás stálo štěstí, neboť domácí nastřelili tyčku. Po vystřídání, se naše hra evidentně oživila a herně jsme opět pomalu získávali navrh. Byla to hra nahoru dolu. V 90. minutě zatáhl po levé straně několikrát faulovaný David Kopa do vápna a po jeho centru míč uklidil Pepík Flégr do sítě. V 91. minutě tentokrát po pravé straně přišel centr do vápna od Pepíka Flégra, na který si seběhl Ondra Beránek. Skóre zápasu uzavřel po individuální akci v 92. minutě do rozložené obrany soupeře svým druhým gólem Ondra Beránek. Za bojovný výkon s vítěznou tečkou všem děkuji.

Sestava: Machač - Jiří Kasal, Lukáš Melicher, Jakub Doležílek, David Kopa - Ondřej Beránek, Petr Oliva (79. Josef Flégr), Michal Doležílek, Zbyněk Doubek (75. Lukáš Chára) - Milan Hladík (82. Petr Kožený), Pavel Švejda

Těžké utkání s nepříjemným soupeřem

V dalším kole jsme zavítali na malé hřiště soupeře z Lánů. Jako již tradičně se dalo očekávat těžké utkání s nepříjemným soupeřem. V prvních 10. munitách to z naší strany bylo trápení v koncovce. Zahodili jsme vyložené šance (Melda jasný gól z rohu, Pavel nedotažená klička golmanovi a Milan slabé zakončení střelou). Po těchto šancí jsme se ukolíbali a dostali tím domácí do zápasu. Hra se vyrovnala a byla to otevřená partie pro obě strany. Kdy mi jsme se dostávali do čím dál většího trápení.
Poločas skončil bez gólů. V kabině jsme si řekli co je potřeba změnit ( zejména pohyb všech), ale na hřišti to vypadalo jak když jsme očarovaní a pokračovali jsme ve špatné hře. Až přišel trest v 74. minutě v podobě gólu z pokutového kopu po nešťatném obraném zákroku. Gól jako když nás nastartoval a za minutu jsme rychle(krásným lobem Pavla) po konečně dobré přihrávce vyrovnali. Najednou nás bylo plné hřiště. V 80. minutě po brejku Pavel otočil skóre zápasu. Zápas pak vygradoval zbytečným faulem na Pavla v 89. minutě ze strany golmana hostí, když se Pavel dostával do brejku. Rozhodčí jej ohodnotil na žlutou. Po strkanici, která nasledně nastala rozdal pak červenou kartu PavloviŠvejdovi a domácímu hráči Vrtáčkovi, který přišel na hřiště snad jen s destrukční startegií již za stavu 1:0 pro domácí. Díky jeho zákrokům si spoustu hráčů odneslo několik šrámů z utkání. Uvidíme jak se to projeví na marodce.

Sestava: Jan Machač - Lukáš Chára (David Čermák), Lukáš Melicher (Petr Kožený), Jakub Doležílek, David Kopa - Ondřej Beránek, Michal Doležílek, Petr Oliva, Zbyněk Doubek (Josef Flégr) - Milan Hladík, Pavel Švejda
Góly: 75. Švejda Pavel, 80. Švejda Pavel

Ne 13.9.2015 17:00 hod.
TJ Lipoltice - Rohoznice 0:0 (0:0)

První ztráta bodů

K dalšímu domácí utkání se soupeřem z Rohoznice jsme nastoupili díky zraněním a trestům ve velmi pozměněné sestavě. Dal se očekávat zápas, který rozhodne jeden gól. Do utkání jsme vstoupili aktivně a po nenápadných kombinací z obou stran přišla vyložená šance po křižné přihrávce do lévé části velkého vápna v úrovní penalty na úplně volného Zbyňka Doubka, který koncovku uspěchal a k naší škodě zakončil z první mimo branku. Hra se potom hodně vyrovnala. Hrálo se hodně ve prostřed hřiště a dalších šancí na obou stranách bylo po málu. Díky tomu se skŕe do poločasu neměnilo.
V kabině jsme si řekli, že do toho dáme ještě více a zkusíme více střílet na golmana, který v bráně hostí si moc jistý nebyl. Druhá půle začala z naší strany stejně aktivně jako první. Více jsme se tlačili na půlku soupeře a před vápno a náznaky šancí na sebe nenechali dlouho čekat. Tu další vyloženou tentokráte z pravé strany střelou z první špatně uklidil opět Zbyněk. Věřím, že si střelecký prach nechal na další zápasy. V 60. minutě jsme poprvé střídali za Zbyňka naskočil do hry Petr Kožený a v útoku ho doplnil Ondra Beránek, za kterého se stáhl do zálohy Petr Oliva. Soupeře jsme ještě více přitlačili k vápnu, ale i tak se nám nepodařilo vstřelit branku. v 75. minutě jsme museli střídat po druhé, kdy Pepíka Flégra začali chytat křeče a do hry se za potlesku publika dostal Tonda Svoboda. Soupeř hrozil jen z rychlých brejků a bránil bezbrankovou remízu. Tu nám po jednom brejku pojistil i dobrým zákrokem Honza Machač, když nohou vykopl střelu soupeře, která šla do jeho protipohybu.
Pochvala za bojovnost a chuť vyhrát patří celému mužstvu. Vyzvednul bych výkon nové stopérské dvojice Michal, Michala a záložní středové dvojice Milana a Ondry, kteří svým nasazením strhli i ostatní. Velmi dobrý výkon podala i nová posila týmu Patrik Janošec, který hrál na pravém beku.

Sestava: Jan Machač - Patrik Janošec, Jakub Doležílek, Michal Doležílek, Jirka Kasal - Josef Flégr (75. Antonín Svoboda), Ondřej Beránek, Milan Hladík, David Kopa - Zbyněk Doubek (60. Petr Kožený), Petr Oliva

Ne 20.9.2015 16:30 hod.
Selmice - TJ Lipoltice 0:3 (0:3)

Další body ze hřiště soupeře

Další zápas soutěže nás čekal na hřišti Selmic. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a měli jsme více ze hry a do 10. minuty jsme neproměnili 2 gólové šance. Následně se hra odehrávala spíše ve prostřed hřiště jelikož vázla finální přihrávka na obou stranách. Ve 23. minutě dostal přihrávku do běhu po lévé straně velkého vápna Pavel Švejda, který přihrávkou vybídnul k zakončení do prázdné branky Pepíka Flégra. Hned po rozehrávce jsme soupeříi odebrali míč a do běhu po levé strane před vápnem dostal přihrávku Ondra B.od Michala Doležílka a Ondra po obehrání obránce uklidil míč do pravé šibenice soupeřovi branky. Třetí branka na sebe nedala dlouho čekat a opět po akci po lévé straně, kde míč zatáhl David Kopa a po centru hlavou zakončoval Petr Oliva. Do poločasu se skóre neměnilo.
V druhém poločase,jako by se někteří spokojili s výsledkem, místo toho aby jsme si zahráli fotbal na dobrém terénu a vylepšili skóre. Což mělo za následek vyrovnání hry, dá se říci, že se hrálo bez většího bránění na obou stranách. Útočné snažení však nepřineslo ani na jedné straně změnu skóre.

Sestava: Jan Machač - Lukáš Melicher (39. Zbyněk Doubek), Jakub Doležílek, David Čermák, Lukáš Chára (73. Václav Rokyta) - Josef Flégr (65. Petr Kožený), Michal Doležílek, Petr Oliva, David Kopa - Ondrřej Beránek, Pavel Švejda
Góly: 23. Josef Flégr, 24. Ondřej Beránek, 37. Petr Oliva

Ne 27.9.2015 16:30 hod.
TJ Lipoltice - Rybitví 2:0 (2:0)

Nadále bez porážky

8. kolo jsme sehráli ze soupeřem z Rybitví. Do utkání jsme naskočili díky zraněním v improvizované sestavě. Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů.
V první půli sme byli jednoznačně lepším mužstvem, což jsme korunovali dvoubrankovým vedením. Nejprve ve 13. minutě skóroval Pavel Švejda po nahrávce od Ondřeje Beránka. A ve 21. minutě se gólově prosadil při dorážce Pepík Flégr. Skóre mohlo být výrazně vyšší, ale své další šance Ondra, Pavel ani Pepík neproměnili.
Výsledek jak kdyby nás uspokojil a v druhé půli jsme jako v Selmicicíh přestali hrát. Soupeř byl více na míči, ale jeho akce končili před pokutovým územím. My jsme hrozili jen z brejků. Cca v 70. munitě při nás stálo štěstí, kdy po nepřesné malé domů Kuby Doležílka hostující Lévai jen trefil tyč odkryté branky. Vážných dalších akcí na obou stranách se publikum nedočkalo.

Sestava: Jan Machač - Patrik Janošec, Jakub Doležílek, Michal Doležílek, David Kopa - Josef Flégr, Ondřej Beránek, Petr Oliva (80. Antonín Svoboda), Zbyněk Doubek - Petr Kožený (46. Jiří Kasal), Pavel Švejda
Góly: 13. Pavel Švejda, 21. Josef Flégr

Ne 4.10.2015 16:00 hod.
Staré Čívice - TJ Lipoltice 0:0 (0:0)

Zbytečná ztráta s posledním

Další soutěžní zápas nás čekal v uvozovkách na hřišti Starých Čivic, což se značně projevilo na celkovém projevu hry a to zejména na naší straně.
Celý zápas jsme bojovali s terénem a dobře bránícím se soupeřem, kterému podle mého názoru pomohl výkon domácího pomezního, ale bohužel i výkon hlavního rozhočího, kteří nám neuznali regulérní gól. Pravdou je, že náš výkon byl asi nejhorší z podzimní části. Stálo při nás i štěstí jelikož domácí v druhé půli hrozili do otevřené obrany a měli několik příležitostí skórovat. Výsledek i tak hodnotím jako zbytečnou ztrátu bodů z naší strany a jen se potvrdilo že na tohoto soupeře moc neumíme.

Sestava: Jan Machač - Patrik Janošec, Jakub Doležílek, Michal Doležílek, Jiří Kasal - Josef Flégr (73. Lukáš Chára), Ondřej Beránek, Petr Oliva (17. Zbyněk Doubek) (59. Petr Kožený) - Milan Hladík, Pavel Švejda

Ne 11.10.2015 16:00 hod.
TJ Lipoltice - Semín 7:0 (2:0)

Střelecká jízda Pavla Švejdy

V 10. kole jsme přivítali hosty ze Semína. Díky pokračující marodce byla sestava opět velmi improvizovaná a to nejen na naší straně, ale i na straně soupeře.
Zápas začal z obou stran velmi opatrně. A pak z první standartní situace z rohu v 8. minutě, který rozhrával Ondra Beránek se hlavou prosadil Pavel Švejda. Hra se po brance odehrávala spíše ve prostřed hřiště bez větší příležitostí na obou stranách. Ve 37. minutě jsme sehráli kombinaci ve prostřed hřiště, ze které šla rychlá přihrávka na pravou stranu na Pepíka Flégra, který přesnou přihrávkou do vápna našel Pavla Švejdu, který zvyšoval na 2:0. Tak skončil i poločas.
Druhý poločas jsme opět začali velmi vlažně a mohla přijít trest v podobě snížení. V 60. minutě musel pro zranění střídat Lukáš Melicher místo něj musel naskočit hrající trenér :-).V 62. se na dvakrát prosadil v dorážce Ondra Beránek. Tento gól soupeře definitivně zlomil. Následovaly další neproměněné naše šance a další góly v 71. se trefil Pavel Švejda, v 76. Michal Doležílek krásnou křižnou střelou přes vápno trefil roh soupeřovi branky a v 79. a v 85. se opět trefil Pavel Švejda, který uzavřel svůj střelecký účet na 5 branek. Mezitím se na hřiště dostal i Vašek Rokyta, který vystřídal vyčerpaného Pepíka Flégra.

Sestava: Jan Machač - Patrik Janošec, Jakub Doležílek, Lukáš Melicher (60. Aleš Beránek), David Kopa - Josef Flégr (72. Václav Rokyta), Ondřej Beránek, Michal Doležílek, Zbyněk Doubek - Milan Hladík, Pavel Švejda
Góly: 8., 37., 71., 79., 85. Pavel Švejda, 62. Aleš Beránek, 76. Michal Doležílek

TJ Přelovice - TJ Lipoltice 4:3 (1:1)

Další venkovní utkání nás čekalo na hřiště Přelovic. Zápas to byl jak na kolotočích se zaslouženým štastným koncem pro domácí, kteří po celý zápas projevili více touhy vyhrát. Z mého pohledu se nad naším výkonem a i celkovým výsledkem podepsala špatná hra našich krajních obránců a nedostatečná podpora zálohy při defenzivě, oproti dobře pohybově hrajícímu soupeři. Světlým okamžikem byla ukázka silného ducha mužstva za nepříznivého stavu v druhém poločasu, kdy jsem již o 2 branky prohrávali a dokázali jsme se vrátit do zápasu, který jsme po individuální chybě při rohovém kopu znovu a definitivně ztratili.

Sestava: Jan Machač - Patrik Janošec, Jakub Doležílek, Michal Doležílek, Jiří Kasal - Josef Flégr , Ondřej Beránek, Petr Oliva, David Kopa - Zbyněk Doubek (60. Petr Kožený), Pavel Švejda
Góly: 6., 79. Pavel Svejda, 71. Josef Flégr

Ne 15.10.2015 14:30 hod.
TJ Lipoltice - Rohovládová Bělá B 3:3 (1:2)

Dělba bodů vedoucích mužstev

V neděli nás čekal dálší důležitý zápas podzimní části souteže s mužstvem Rohovládové Bělé. Dal se očekávat dobrý fotbal. To se potvrdilo i na hřišti.
Do zápasu jsme oproti poslednímu zápasu naskočili aktivně a byli jsme na začátku lepší mužstvem. Což jsme potvrdili prvními šancemi které zahodili nejdříve Pavel a pak Pepík. V 8. minutě si Ondra Beránek vybojoval na půlce balón narazil si ho s Pavlem který mu poslal pěknou přihrávku mezi beky a Ondra pak kličkou oklamal golmana hostí a zakončil do prázdné branky. V 16. minutě svoji šanci zahodil Milan Hladíků. Soupeř se pak postupně více dostával do hry a postupně přebíral inciativu, která v 34. minutě přinesla vyrovnání po třetím rohu za sebou na který špatně vyběhl Honza a balón netrefil. O dalších 7 minut šli hosté do vedení kdy po naší ztrátě uprostřed hřiště přišel křižný balón do brejku na který špatně reagoval Jirka Kasalů a přes něj soupeř odcentroval na druhou stranu vápna, kde číhal hostující Remeš který prostřelil vše co mu stálo v cestě.
O poločase jsme si v kabině řekli pár slov k našemu nasazení které po srovnání ovadlo a o naší špatné hře bez větší kombinace a vletěli jsme do druhého poločasu. Opět jsme byli lepší, ale naše chyby nás sráželi. Jednu po nenápadné akci využil Jelínek a prostřel na bližší tyč méně jistého Machače. O chvilku mohlo být ještě hůř, když Jirka Kasalů fauloval ve vápně a soupeř kopal penaltu. U ní jako by se probudil Honza Machačů a senzačně ji vytěsnil. To jako by nakoplo zbytek hráčů, kteří měli ze soupěře až moc velký respekt. Najednou nás bylo plné hřiště a soupeř nevěděl co dřív a hrozil jen sporadicky z brejků. Branka visela ve vzduchu a 71. po rohu výborně hrajícího Ondry přišla z hlavy Pavla. Po snížení tlak na soupeřu branku ještě zesílil a my zahodili další slibné příležitosti. Asi největší zahodil Petr Kožený. v 76. se domácí diváci přeci jen dočkali. Sehráli jsme kombinaci po levé straně odkud odcentroval David Kopa do vápna kde se míč odrazil ke kapitánovi, který nekompromisně zakončil do branky. Další šance na obou stranách zůstali bez golového efektu i tak mi myslím muselo být oko divákovo potěšeno příjemným fotbalovým zážitkem. Děkuju všem hráčům za předvedený výkon i drobnými chybami, které k fotbalu patří.

Sestava: Jan Machač - Lukáš Melicher (55. Zbyněk Doubek), Jakub Doležílek, Michal Doležílek, Jiří Kasal - Josef Flégr (65. Petr Kožený) , Ondřej Beránek, Petr Oliva, David Kopa - Milan Hladík, Pavel Švejda
Góly: 8. Onřej Beránek, 71. Pavel Svejda, 76. Michal Doležílek

So 26.06.2016 15:00 hod.
Kolesa - TJ Lipoltice 1:4 (0:2)

Zápas prvního jarního kola jsme sehráli na hřišti Koles. Soupeři jsme měli co vracet za podzimní prohru. Zápas jsme začali až moc opatrně a chvílema to vypadalo, že někteří jsou poprvé na hřišti. Soupeř měl více ze hry a měl příležitosti jak otevřít skóre zápasu, stálo při nás štěstí. Po čtvrt hodině jsme se osmělili a začali se dostávat do brejkových šancí, které úspěšně naši útočnici zahazovali. Ve 30. minutě se konečně po kolmé přihrávce prosadil Pavel Švejda a ve 33. minutě i Ondřej Beránek. Rychlé dvoubrankové vedení nám spíš však uškodilo, než aby přineslo klid do naší hry. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Domácí byli fotbalovější a my jsme zahazovali šance v brejkových situacích. V 63. se pak podruhé v zápase prosadil Pavel Švejda. Domácím se však po hrubé chybě obrany a brankáře podařilo snížit. Konečný výsledek pak v 83. stanovil Pavel Švejda. I přes přesvědčivý výsledek se na fotbalový výkon nedalo koukat. Nejlepším hráčem na hřišti z našich řad byl Milan Hladík, který s navrátilcem s Rudou Černohousem vytvořil novou stoperskou dvojici. Věřím, že další zápasy se ponesou v lepší fotbalovějším duchu.

Sestava: Machač, Kasal, Černohous, Hladík, Kopa, Flégr, Doležílek M, Doležílek J, Oliva, Beránek a Švejda
Góly: 30., 63., 83. Pavel Švejda, 33. Ondřej Beránek

Ne 03.04.2016 16:00 hod.
Dolany - Lipoltice 1:3 (0:0)

Druhý zápas jara se ve spoustě věcí podobal tomu prvnímu. Naše hra byla po celý zápas křečovitá ikdyž lepší než v tom prvním. První poločas jsme dobývali branku domácích, kteří nás na oplátku zlobili brejky do otevřené obrany. Žádná šance však i díky terénu nebyla do poločasu využita. Po přestávce byl obraz hry stejný. My jsme tlačili a zahazovali šance. Toho domácí využili v 53. minutě kdy my jsme odflákli bránění jednoho brejku domácích a nechali jsme je v klidu skórovat. Náš tlak se potom zvýšil a byla otázka času kdy to tam spadne, protože domácí se více zatáhli. V 65. minutě vyrovnal David Kopa po krásné kombinační akci. Uklidnění do naší hry přinesli až góly Milana a Pavla.

Sestava: Machač - Kasal, Hladík, Černohous, Kopa - Flégr, M. Doležílek, J.Doležílek, Oliva - Švejda, Beránek O. (85. Beránek A.)
Góly: 65. Kopa David, 77. Hladík Milan, 83. Švejda Pavel

Ne 10.04.2016 16:30 hod.
Lipoltice - Tetov 10:1 (9:0)

První zápas jara na domácím hřišti byl o 2 rozdílných poločasech. První byl pro mně příjemným podíváním nad pěknou hrou s vysokou efektivitou proměňování šáncí. Výsledkem toho bylo skóre 9:0 po 45. minutách. Druhý poločas byl z naší strany už lajdácký. Místo bay jsme si nadále zahráli pěkný kombinační fotbal. Začali individuální závody o to kdo si dá další gól. Celková vysoká výhra potěšila předvedená hra jen část zápasu.

Sestava: Machač - Janošec, Hladík, J. Doležílek, Kasal (60. Čermák) - Flégr (75. Beránek A.), M. Doležílek, Oliva, Kopa - Švejda, Beránek O.
Góly: 7. Švejda Pavel, 12. Beránek Ondřej, 14. Švejda Pavel, 22. Švejda Pavel, 26. Švejda Pavel, 28. Švejda Pavel, 30. Doležílek Michal, 40. Švejda Pavel, 44. Doležílek Michal, 78. Švejda Pavel

Turnaje a přípravné zápasy

01.08.2015 Slavoj Choltice-TJ Lipoltice 4:1 (Doubek Z. 1x) [MKK]
02.08.2015 Slavoj Choltice B-TJ Lipoltice 0:10 (Švejda 5x, Oliva 2x, Beránek 2x, Hladík 1x) [MKK]
09.08.2015 Ostřešany-TJLipoltice 7:3 (Doležílek J. 2x, Beránek 1x)
14.02.2016 Chotusice-TJLipoltice 6:2 (Beránek 2x)
28.02.2016 TJ Lipoltice-Pardubičky B 10:2 (Švejda 7x, Hejcman 1x, Beránek 1x, Doubek 1x)
20.03.2016 TJ Lipoltice-Choltice 2:3 (Švejda 2x)