Komentáře k zápasům: A muži - sezóna 2012/2013 (3.třída Přeloučsko)

Ne 12.8.2012 17:00
Staré Čívice - Lipoltice 0:6 (0:4)

Zasloužené první tři body

Autor: Schreiner Marek


V neděli 12.8. sehrálo mužstvo dospělých první mistrovské utkání okresního přeboru III. třídy Přeloučsko pod vedením nového trenéra V. Čeřovského. Jak je již dobrým zvykem, na první zápas se dostavilo takové množství hráčů, že na některé střídající nezbyly prvky výstroje. Jen tak dál.
K samotnému průběhu hry by se mohlo napsat spoustu názorů a vytknout nespočet chyb, ale kdo sleduje Lipoltický fotbal delší dobu a fandí mu, musel být v neděli spokojen. Vždyť když se ohlédneme do nedaleké minulosti, tak dosažený výsledek 0:6 pro naše barvy budete těžko hledat. Zápas začal z naší strany poněkud nervózně, ale jako nováčci III. třídy jsme si to mohli dovolit. Soupeř byl na poněkud nestandardně střiženém trávníku jasně aktivnější – „ no domácí prostředí je domácí prostředí “. Po zhruba 10 minutách se hra začala vyrovnávat a přišel první trest pro nedůraznou domácí obranu, Pepík Flégr nekompromisní střelou otevřel skóre 0:1. Další průběh prvního poločasu a vlastně celého utkání lze shrnou do jediné věty, soupeř dostal lekci z produktivity. V poli vyrovnaná hra, která na jedné straně končila buď mimo bránu nebo v rukou výborně chytajícího Honzy Machače, a na druhé straně střelecký festival, kde se dvakrát zapsal Ruda Černohous a Petr Oliva. Nelze opomenout přesně mířenou střelu ze značky pokutového kopu v provedení Jirky Plavce, který si penaltu svým pohybem vypracoval. Ale nebudeme chválit jen střelce, v dobrém světle se předvedli i jiní, za zmínku stojí určitě výkon Pavla Švejdy, který svým rychlým pohybem dělal obraně soupeře velké problémy a nejen že se dostával do ložených šancí, ale připravil i finální nahrávky na dva góly. Z trojice rozhodčích lze vyzdvihnout pouze našeho pomezního Radka Pilaře, který si tímto výkonem jednoznačně řekl o další působení na lajně. Radku, pevné nervy a přesné oko.
Dalším soupeřem na domácím hrišti bude tentokrát ambiciózní celek Lázní Bohdaneč, který určitě lépe prověří naší připravenost.
Co napsat závěrem, nevím, snad jen větu jednoho skalního nejmenovaného fandy, - Zajíci se počítaj až po honě……..:)

Ne 19.8.2011 17:00
Lipoltice - Lázně Bohdaneč 3:2 (3:0)

Parádní úvod přinesl další tři body

Autor: Rokyta Václav ml.


Ve druhém podzimním kole 3. třídy Přeloučsko zavítal na Rock Stadium do Lipoltic ambiciózní celek z Lázní Bohdaneč. Hosté sice v úvodním kole nestačili na rezervní tým Přelovic, i přesto ale vstupovali do nedělního utkání v Lipolticích jako papírový favorit.
Navzdory všem předpokladům to však byl domácí tým, který vzal úvod utkání do svých rukou a vstřelil první branku. V 8. minutě utekl hostující obraně Pavel Švejda a otevřel skóre - 1:0. Již za tři minuty ho napodobil Petr Oliva a zvýšil na 2:0. Pomalí obránci Bohdanče měli s dvojicí domácích útočníků evidentně velké starosti, čehož lipoltické útočné duo využilo ještě ve 21. minutě. To se od svých strážců znovu odpoutal Švejda a nikým neatakován uháněl s míčem na bránu. Tváří v tvář hostujícímu brankáři Pavel nezaváhal - 3:0. Mezitím o sobě dali směrem dopředu také vědět hostující hráči. Jejich dvě povedené střely z 18. a 24. minuty však Honza Machač vyrazil na roh. Ve 28. minutě měl Bohdaneč velkou šanci snížit. Sám před Machačem se ocitl Izera, jeho zakončení šlo ale mimo tři tyče. Hosté postupně přebírali otěže utkání do svých rukou a diktovali tempo hry. Jejich hernímu projevu však chyběly góly. Zajetý stav nezměnila ani hlavička Zackla po trestném kopu ze 37. minuty. Těsně před poločasem se ještě jednou mohlo měnit skóre na opačné straně hřiště. Hosté měli znovu potíže ubránit rychlý domácí protiútok, a díky tomu se do slibné pozice dostal Petr Oliva. Jeho křižná střela ale skončila pouze na tyči, a tak se šlo do kabin za stavu 3:0 pro Lipoltice.
Do druhého dějství vstoupili hosté ještě aktivněji a domácí hráče přikovali na několik minut na jejich půlce hřiště. V 52. pálil Machala z hranice šestnáctky těsně mimo. V 58. minutě se ale už skóre měnilo. Nádhernou technickou střelou zpoza velkého vápna uklidil míč do šibenice Kalinin a snížil na 3:1. Hostující tlak a přemíra snahy po dalších gólech pak vyústila ve dvě velké strkanice mezi 63. a 65. minutou, přičemž rozhodně nemuselo zůstat pouze u dvou žlutých karet na obou stranách.
Že se do konce zápasu domácí nehodlají pouze bránit, ukázal v 73 minutě Petr Oliva. Jeho ukázkový volej z třiceti metrů vytáhl hostující brankář Hanuš jen s obtížemi na roh. Stejně si počínal o pět minut později na druhé straně domácí Machač, když vytěsnil pokus Izery směřující do šibenice. V 82. minutě vyslal bohdanečský Kalinin tvrdou přízemní střelu, která ve vápně navíc nepříjemně skočila a skončila překvapivě v domácí síti - 3:2. Hosté se v posledních minutách o vyrovnání snažili zuby nehty. Přestože v závěru střetnutí tekly nervy a emoce na obou stranách, domácí si již tři body nenechali vzít. Vítězství mohl ještě v 90. minutě stvrdit trestným kopem Jan Kasal. Jeho pokus Hanuš kryl, a tak skončilo utkání šťastným vítězstvím 3:2 pro domácí tým.

Sestava: Machač - Polanecký, Ročín, Černohous, Tamchyna - Hladík (71. Kasal Jan), Doležílek J., Doležílek M., Flégr - Oliva, Švejda
Góly: 8., 21. Švejda, 11. Oliva - 58., 82. Kalinin
ŽK: 2:2 (Ročín, Oliva) Diváků: 80

So 25.8.2012 17:00
Přelovice B - Lipoltice 2:1 (2:0)

Zápas neproměněných šancí

Autor: Schreiner Marek

25.8.12 – sobotní odpoledne a rezerva Přelovic.
Třetí kolo a první porážka. Do Přelovic jsme dorazili bez dvou opor brankáře Honzy Machače a útočného hrotu Pavla Švejdy. I když se to zprvu nezdálo, tak v konečném zúčtování nutno dodat, že v našem úzkém kádru bylo toto oslabení velmi znát.
V částečně pozměněné sestavě, jsme se do soupeře pustili s chutí a šance, které si vytvářelo staronové útočné duo Plavec, Oliva volaly po gólech. Ty však stříleli pouze domácí, první po rohovém kopu, který rozehráli na krátko a zakončili hlavou a druhý po ne příliš razantní střele z úrovně velkého vápna. Stav 2 : 0 byl vzhledem k průběhu hry poměrně krutou sprchou pro naše barvy, ale byl také důvodem k ještě většímu úsilí utkání zvrátit. To se však v průběhu první půle nezdařilo. Do druhého poločasu přichystal trenér Čeřovský změny a to na postu golmana, kde se do brány postavil muž z pole Milan Hladík, ten sřídal Radka Pilaře a do hry nastoupil Láďa Polanecký. Druhý poločas začal soupeř aktivněji a vyzkoušel několikrát pozornost nového brankáře, ten několika výbornými zákroky podržel mužstvo. Náš festival neproměněných tutovek ale nebral konců a tak Prelovičtí drželi dvoubrankový náskok dál. Do hry se dostal také Honza Kasal a to po zranění Radka Koženého a ke konci střídal Jirku Plavce – Antonín Svoboda. Ani tyto změny nepomohly ke vstřelení kontaktního gólu. Ten přišel až v závěru a autorem byl, jak jinak ,stoper Pavel Ročín, který na posledních pár minut posílil útok. Po odraženém míči se ve vápně zorientoval nejrychleji a mezi rukama domácího golmana, který jeho střelu neudržel, skóroval.
V obou minulých utkáních jsme v produktivitě jednoznačně dominovali, v sobotu se karta obrátila. Z předvedené hry a především z nasazení některých hráčů, můžeme usuzovat, že mužstvo má tendenci se zápas od zápasu zlepšovat. Nemůžu si ještě odpustit poznámku k přístupu některých již jmenovaných opor. Zdá se mi, že vůči ostatním hráčům je jejich pohled na kolektivní sport i když na amatérské úrovni opravdu poněkud svérázný. No snad se brzy „ uzdraví“.
Málem bych zapomněl na našeho nového muže na postu pomezního. Byl jím přesný, jistý a nesmlouvavý Honza Juračka – děkujeme.

Ne 3.9.2012 17:00
Křičeň - Lipoltice 0:1 (0:1)

Hledá se střelec, aneb kdo dá gól – vyhrál

Autor: Schreiner Marek

K dalšímu mistráku jsme cestovali v neděli 2.9.12 do velmi pěkného fotbalového prostředí SK Křičeň. Mimo Kuby Doležílka se dá říci, že v plné síle.
Dále bych klidně mohl zkopírovat článek z minulého týdne z Přelovic s jediným rozdílem, tentokrát naše obrana a golman neinkasovali a jeden vstřelený gól z jedenácté minuty rozhodl celý mač. „Úspěšným“ střelcem se stal Pavel Švejda, který po brejku a povedené kličce brankáři nekompromisně zavěsil. Bohužel to bylo poslední povedené zakončení z jeho kopaček.
Soupeř i díky obdrženému gólu zvýšil aktivitu a začal postupně přebírat otěže zápasu. Naše taktika, dá-li se to tak napsat, byla postavena na důsledném bránění a rychlém přechodu do útoku. Z této hry jsme vycházeli a také se nám dařila, až na jediné – zakončení. V první půli se naši útočníci po brejcích dostali minimálně do šesti situací, které lze nazvat jako naprosté tutovky. Kdyby byl stav po první půli 0 : 5, nikdo by se nemohl divit, ale nestalo se. A tak naše trápení pokračovalo až do konce.
Dost kritiky, musíme pochválit celý mančaft za důsledné bránění, které bylo v tomto zápase hlavním strůjcem úspěchu. Domácí jsme k našemu brankáři moc nepouštěli a co prošlo, Machy bravurně zlikvidoval. Výborným výkonem se prezentovala stoperská dvojice Ročín – Černohous. Další pozitivem byla plná lavička náhradníků, kteří postupně zasáhli do hry a pomohli udržet tíženou nulu. Výborným výkonem se prezentoval i pomezní Kulda - bystrým okem rozpoznal barvy Lipoltic a jistil lajnu
Po konzultaci s trenérem Čeřovským se ve středu na tréninku musíme zaměřit na hru jeden na jednoho. A to především, pokud tím posledním ve hře je golman soupeře, tato činnost nám v posledních dvou utkáních moc nešla. Na druhou stranu nutno dodat, že do těchto herních situací se dostáváme poměrně často. A to je dobré, pokud by vstřelení branky bylo tak jednoduchou záležitostí, jak to z lavičky vypadá, chtěl by v útoku hrát každý. To ale nejde, kdo by potom točil a obsluhoval – viď Antoníne
Sportu zdar a fotbalu zvlášť.

Ne 9.9.2012 17:00
Lipoltice - Srch B 8:0 (3:0)

Souboj prvního s posledním…..

Autor: Schreiner Marek

Za téměř letního počasí sehrálo naše mužstvo dospělých v neděli 9.9.12 další mistrovské utkání. Sluníčko a zlepšené výkony přilákaly i početnou fanouškovskou obec. Jak je z výsledku patrné, tak tentokrát jsme střelce hledat nemuseli. Mimo úvodních zhruba dvaceti minut, kdy utkání připomínalo spíše přátelák, se dále režie hry odehrávala pod naší taktovkou.
Do sestavy se vrátil minule chybějící Kuba Doležílek, takže jsme hráli v plné síle a v záložní řadě jeho přítomnost byla znát.
Co napsat k první půli, gólový účet otevřel kapitán Petr Oliva přesně mířenou střelou z hranice velkého vápna. Hostující golman, který jak jsme se dozvěděli normálně zastává funkci hráče v poli, na tuto ránu neměl šanci ani zareagovat. První branka jakoby uklidnila naše kopačky a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Na 2:0 zvyšoval Pavel Švejda a poločasový výsledek 3:0 završil kanonýr Plavec, přesně mířenou PECKOU ze značky pokutového kopu. Vypadá to, že po legendě Václavu Rokytovi, nám roste další „mladý“ exekutor penalt, na kterého bude spolehnutí…
Další branku a to již v druhé půli přidal opět Jirka Plavec po přesném centru Pavla Ročína. Na 5:0 upravil svým druhým gólem Petr Oliva. Zbytek zápasu se stal otevřenou střelnicí Pavla Švejdy, který zatížil konto soupeře ještě třemi kousky na konečných 8 : 0. Jen doufejme, že si nechal nějaký ten střelný prach i na ostatní zápasy – jen tak dál Pájo…
Příští týden zajíždíme na horkou půdu do Koles, místní se pyšní devíti body a aktuálně třetím místem v tabulce. V minulém zápase s rezervou Přelovic také nadělovali, a to výsledkem 1:6. Doufejme, že se naši sejdou v co nejlepší sestavě a formě, bude to souboj o špičku tabulky.

Sestava: Machač, Kožený R, Ročín, Černohous, Tamchyna, Flégr, Doležílek J, Doležílek M, Oliva, Plavec, Švejda, (Havlas, Hladík)
Góly: Švejda 4, Oliva 2, Plavec 2

So 15.9.2012 16:30
Kolesa - Lipoltice 4:2 (2:1)

Tentokrát bez bodu…..

Autor: adminV

Bohužel z Koles se našemu týmu nepodařilo přivézt ani bod. Do černého se trefil po přihrávce Švejdy hlavou Hladík, druhý gól vsítil sám Švejda.

Ne 23.9.2012 16:30
Lipoltice - Lány na Důlku 2:1 (0:0)

Uhájené hubené vítězství

Autor: Schreiner Marek

Neděle, krásné počasí, velmi slušná divácká návštěva a v konečném zúčtování tři body doma.
Asi tak by se dal zhruba popsat další mistrák na domácím hřišti.
Začátek zápasu se odehrával ve středu hřiště a to z obou stran, šancí bylo po málu a naše útočné duo Oliva – Švejda se do zakončení moc nedostávalo. K ohrožení brány hostí jsme se dostali pouze po standardních situacích. Hosté svoje útočné choutky končili většinou na hranici velkého vápna.
Po změně stran se hra přece jen trochu otevřela a k vidění byli i velmi slušné šance. První gól padl po přesném a „adresném“ centru z kopačky nestárnoucího Pepíka Tamchyny, hlavou překonal jinak jistého golmana hostí Pavel Švejda. Za deset minut se jásalo znova, stejným zakončením se blýskl kapitán Petr Oliva a přesnou hlavičkou nedal brankáři šanci. Po té, jak je již dobrým zvykem, naše hra lehce opadla a hosté trestali. Po individuálním průniku z pravé strany hřiště se v 81 minutě přízemní střelou trefil hostující Vohradník. Víc toho ale hosté nepředvedli a tak jsme hubené vítězství uhájili.

Sestava: Machač, Tamchyna, Ročín, Černohous, Poslanecký, Flégr, Hladík, Doležílek M, Kopa, Oliva, Švejda (Havlas).
Góly: Švejda 1, Oliva 1

Ne 30.9.2012 16:00
Rohoznice - Lipoltice 1:6 (1:1)

Ne 7.10.2012 16:00
Lipoltice - Staré Ždánice 2:0 (1:0)

Rozpačité vítězství

Autor: adminV

Díky rozpačité hře našeho mužstva po celý zápas nebylo o konečném dělení bodů rozhodnuto skoro do závěru zápasu. Světlým okamžikem prvního poločasu byla snad jen neproměněná gólovka Pavla Švejdy a poté gólová střela Radka Koženého. Druhý poločas měl v podstatě stejný průběh a podobu jako první. Slušnou šanci promarnil Petr Oliva a naštěstí pro náš tým několik minut před koncem zužitkoval krásnou přihrávku Pavla Švejdy Pepik Flégr. Tím naši mladíci rozhodli o konečném stavu utkání.

So 13.10.2012 15:30
Řečany B - Lipoltice 1:5 (0:1)

Ne 21.10.2012 15:30
Lipoltice - Rybitví 2:0 (1:0)

Domácí neporazitelnost nadále trvá

Autor: Rokyta Václav ml.

Lipoltice přivítaly v neděli 21. 10. na svém hřišti velice nepříjemného a především nevyzpytatelného soupeře, Jiskru Rybitví. Na podzim roku 2010 si hosté odvezli z Rock Stadium všechny tři body za výhru 2:1, čemuž chtěli lipoltičtí hráči tentokrát zabránit.
Domácí vstoupili do utkání pěkně zostra. Již ve třetí minutě prověřil pozornost hostujícího brankáře Michal Doležílek. Za další dvě minuty se za půlící čarou odpoutal od svých strážců Pavel Švejda, záhy byl však sražen k zemi. Z následného přímého kopu se hostující bránu ohrozit nepodařilo. V 7. minutě se průnikem do otevřené obrany neprosadili ani Jakub Doležílek s Petrem Olivou, kteří se řítili dokonce na jediného obránce. Na druhé straně o sobě dali vědět také hosté, jejich střela zpoza velkého vápna ale mířila vysoko nad.
Mnohem veseleji už bylo domácím příznivcům v 10. minutě. Od středového kruhu rozehrával trestný kop Pavel Ročín, krásným centrem za obranu našel naběhnutého Petra Olivu, který z voleje vymetl vzdálenější šibenici - 1:0. Hosté se snažili odpovědět co nejrychleji a zkoušeli to především střelbou ze střední vzdálenosti. Na mokrém terénu totiž míč rychle odskakoval, což jistě může dosvědčit i domácí brankář Honza Machač. Se střelou hostí ze 14. minuty si poradil až Radek Kožený odkopem na roh, přičemž našemu gólmanovi neposedný míč vypadl z rukou. V 18. minutě mohl navýšit vedení po Ročínově trestném kopu Pavel Švejda. Jeho hlavičku ale vyrazil brankář na roh. Hosté, dobře si vědomi nástrah kluzkého terénu, ještě několikrát zahrozili ze střední vzdálenosti. Ve 24. minutě si Honza Machač poradil se střelou až na druhý pokus, ve 30. minutě nás pak od inkasovaného gólu zachránil až Pavel Ročín, který vlastním tělem zastavil dorážku do prázdné brány. Mezitím to na druhé straně zkoušel z velké dálky Ruda Černohous, ale ani jeho pokus mezi třemi tyčemi neskončil.
Ve 49. minutě o sobě dal poprvé v utkání výrazněji vědět Luděk Klusáček, bývalý ligový fotbalista a trenér, toho času pilíř záložní řady Jiskry Rybitví. Klusáčkovu tvrdou střelu z 30 metrů vyrazil Machač nad břevno. V 52. minutě vyslal z přímého kopu utěšenou střelu Michal Doležílek, brankář však byl připraven. Hosté byli ze začátku druhé půle aktivnější a na několik dlouhých minut se usadili před lipoltickým vápnem. Přestože se několikrát zdálo být vyrovnání již na spadnutí, domácí hráči tyto situace ustáli. Naopak se otevíraly možnosti k rychlým protiútokům. Při jednom takovém pelášil sám na hostujícího brankáře Pavel Švejda. Svého protivníka se před šestnáctkou pokoušel obejít, gólman byl ale připravený a Pavla čistě obral o míč. V 74. minutě se do podobné pozice dostal pro změnu Michal Doležílek, který brankáře již překonal, ale jeho vysoký oblouček doplachtil mimo bránu. Největší šance hostí na vyrovnání přišla v 82. minutě, kdy pálili z hranice šestnáctky těsně vedle vzdálenější tyče Machačovy brány.
Vysvobození a zároveň gólová pojistka pro domácí hráče přišla v 85. minutě. Honza Machač dlouhým výkopem poslal do šance osamoceného Pavle Švejdu, který umístil svoji střelu mezi nohy hostující brankáře a upravil na konečných 2:0. Závěrečný závar před hostujícím vápnem další branku nepřinesl, stejně tak Klusáčkova střela na druhé straně mířila pouze do břevna. Utkání tak skončilo zaslouženým výsledkem 2:0 pro domácí mužstvo.

Sestava: Machač - R. Kožený (56. Polanecký), Ročín, Černohous, Tamchyna - P. Kožený (66. Hladík), J. Doležílek, M. Doležílek, Kopa - Oliva, Švejda
Góly: 10. Oliva, 85. Švejda ŽK: 0:1 Diváků: 60 Rozhodčí: Chvojka

So 10.11.2012 13:30
Semín A - Lipoltice 0:5 (0:2)

Jasné body

Autor: Plavec

V 10.min. to bylo 0:2, poté hrozný fotbal na šíleném terénu. Střelec Pavel Švejda nedal penaltu. Přihlíželo 60 diváků.
Góly: Švejda 3, Kopa 1, Kožený R. 1

Ne 4.11.2012 14:00
Lipoltice - Újezd B 2:2 (1:0)

Zbytečná remíza

Autor: adminV

Po zaváhání Bohdanče náš tým dnes nevyužil domácího prostředí a ideálního fotbalového počasí k posunutí se na první místo v tabulce a pouze remizoval s bojovným soupeřem z Újezda.
Přes mnoho nevyužitých šancí, ale s vedením 2:0, zápas ještě na přelomu druhého poločasu vypadal na pohodovou záležitost. Bohužel k závěru zápasu náš tým především nedůrazem a laxním přístupem toto vedení ztratil a mohlo být i hůře. Opět se ukázala naše bída v koncovce.
Góly: Švejda 2

Turnaje a přípravné zápasy - 2012 podzim


28.-29.7.2012 Turnaj MKK Choltice (3. místo, góly: P.Oliva 2, R.Černohous 1, P.Švejda 1, P.Flégr 1)

Choltice-Lipoltice 2:1 (góly: P.Flégr 1)

Lipoltice-Rybitví 4:2 (góly: P.Oliva 2, R.Černohous 1, P.Švejda 1)

4.8.2012 Příprava

Lipoltice-Chvaletice 4:2 (góly: P.Flégr 3, T.Svoboda 1)

10.2.2013 Příprava

Lipoltice-Opatovice 5:3 (góly: P.Švejda 4, P.Flégr 1)

10.3.2013 Příprava

Rohovládová Bělá-Lipoltice 3:0

Ne 7.4.2013 16:30
Lipoltice - Přelovice B 2:1 (1:0)

První jarní mistrák

Autor: Schreiner Marek

Neděle, krásné počasí, velmi slušná divácká návštěva a v konečném zúčtování tři body doma.
Na velmi slušném terénu byl sehrán první mistrák pod vedením zkušeného sudího pana Školouta. Naši borci se ujali vedení 24 minutě po akci Šveda - Oliva, kde druhý jmenovaný nezadržitelně skóroval.
Hosté byli po celý zápas přinejmenším vyrovnaným soupeřem a využili naší nepozornosti v 64 minutě, kapitán Kaderka po sólu jednoho ze spoluhráčů, který prošel přes naše čtyři bránící hráče, srovnal stav na 1 : 1
Domácí v druhém poločase hrozili především z rychlých protiútoků a jeden vyšel. Pavel Švejda po sólu z půlky zvýšil na konečných 2 : 1. Povinné tři body jsou doma. Příští mač hrajeme opět na domácím hřišti, soupeřem budou hráči z Kříčně. Začátek je 16:30 a tímto zveme i naší početnou diváckou obec. Sportu zdar fotbalu zvlášť.

Sestava: Machač, Tamchyna, Ročín, Černohous, Polanecký, Kopa, Doležílek M, Doležílek J, Hejcman, Oliva, Švejda (Petik)
Góly: Švejda 1, Oliva 1

Ne 14.4.2013 16:30
Lipoltice - Křičeň 2:0 (2:0)

Další jarní body

Autor: Schreiner Marek

K dalšímu domácímu klání dorazil soupeř z Kříčně. Za velmi slušné divácké návštěvy jsme byli všichni svědky souboje o druhé, možná postupové místo v tabulce.
Naši borci oslabeni o nejlepšího útočníka Pavla Švejdu se ujali role tabulkového favorita až nečekaným stylem. Už v druhé minutě zaskočil domácí obranu včetně golmana kapitán Petr Oliva přesně mířenou střelou z 25 metrů.
Než se hosté vzpamatovali lovili další kousek ze své sítě. O ten se postaral Ruda Černohous po standardní situaci nehlídán, krásnou hlavičkou zvýšil na 2 : 0. Tímto výsledkem skončil i první poločas. Z kraje druhé části jsme byli nuceni střídat za zraněného Petra Koženého nastoupil do zápasu jeho jmenovec Radek Kožený.
Hosté tak jako v podzimním měření sil, měli více ze hry ale chybělo přesnější zakončení. A protože naše obrana hrající pod pevnou taktovkou dua Ročín - Černohous další komplikace již nepřipustila, skončil zápas poločasovým výsledkem 2 : 0.
Za zmínku ještě určitě stojí hláška " nejmladšího hráče na place" Pepíka Tamchyny - pět minut do konce hrací doby prohlásil "no mě snad chytnou křeče tak za půl hodiny". Co k tomu dodat :)

Sestava: Machač, Tamchyna, Ročín, Černohous, Polanecký, Hejcman (Kožený R.), Doležílek J, Doležílek M, Kožený P, Kopa, Oliva.
Góly: Černohous 1, Oliva 1

Ne 21.4.2013 17:00
Srch B - Lipoltice 4:2 (3:1)

První jarní porážka

Autor: Schreiner Marek

Oproti loňskému roku značně omlazení a lehce posílení áčkem, tak by se dal posoudit hlavní rozdíl ve výsledkové změně podzim - jaro.
K samotnému průběhu mače - Srch byl určitě fotbalovější a vstoupil do utkání s velkým tlakem. I přes to, první tutovku mělo duo našich útočníků
Oliva - Švejda, ale oba dva v zakončení tentokrát zklamali. Domácí skórovali v první půli třikrát a nutno dodat, že šancí si vypracovali podstatně víc. Za naše barvy se do poločasu trefil jen Pavel Švejda, po povedené akci obešel domácího stopera a upravil poločasový výsledek na 3 : 1.
Nikdo z přítomných by se ale nemohl divit, kdyby na světelné tabuli svítil poločasový výsledek 3 : 3. Šancí jsme neměli moc, za to byly 100%.
To je ale fotbal, ne vždy to tam padá. Druhá půle byla, jak napovídá konečný výsledek, vyrovnanější, ale na zvrat nebyly síly. Domácí kontrolovali hru a nebýt Honzy Machače v naší bráně, mohlo být i hůř. Jednoznačně se ukázalo, že bez tréninku a bojovnosti se nedá hrát ani chodbal.
No snad se z porážky rychle oklepeme a příští týden bude lépe.
Tímto zvu naše skalní fandy na další zápas na domácím hřišti a to v neděli 28.4.2013 od 17:00. Přivítráme borce z Koles. Máme jim co vracet, loni byli jedni z mála, kdo nám sebral tři body. Sportu zdar.

Sestava: Machač, Tamchyna, Ročín, Černohous, Polanecký, Kopa (46. Kožený ), Doležílek J + M, Kožený P, Oliva, Švejda.
Góly: Švejda 2

Ne 28.4.2013 17:00
Lipoltice - Kolesa 6:1 (2:0)

Galapředstavení Pavla Švejdy

Autor: Schreiner Marek

Třetí letošní domácí zápas a třetí výhra, jen tak dál. Nebo, snad by se lépe hodil nadpis, gólové galapředstavení Pavla Švejdy.
Nevím, ale když hosté z kraje druhého poločasu snížili na 2 : 1, málo kdo by věřil v takový výsledek. V první půly se o oba góly postaral již zmiňovaný střelec zápasu. První vsítil z nařízeného pokutového kopu, druhý padl ze hry.
Druhá půle přinesla otevřenější fotbal a více prostoru pro rychlé přechody do útoku. To jsme náležitě využili a jedna šance střídala druhou. A přicházeli i góly, trefil se i jinak sváteční střelec Michal Doležílek. Díky prvnímu zásahu v mistrovském utkání, mohl konečně předvést měsíce připravované svléknutí dresu, pod kterým skrýval tričko s nápisem - UČITEL. Význam tohoto počínání a nápisu je doposud zahalen tajemstvím. Snad nám ho Michal na našem webu vysvětlí, budeme se těšit. Další novinkou byl určitě start nového hráče Radka Bureše.
Velmi solidním výkonem se prezentoval i domácí pomezní sudí Martin Hykš. Jeho docházka je letos 100% a za to mu patří dík ...

Sestava: Machač, Tamchyna, Ročín, Černohous, Polanecký, Kopa, Doležílek M+J, Kožený, Oliva, Švejda, (Hejcman, Bureš).
Góly: Švejda 5, Doležílek M. 1

St 1.5.2013 17:00
Lázně Bohdaněč - Lipoltice 5:1 (2:1)

Čarující rozhodčí

Autor: Schreiner Marek

Zdravím čtenáře našich listů a omlouvám se za zpožděný komentář k dohrávce z Bohdanče. Není čas a po pravdě nebyla ani chuť. Kdo viděl to co já, asi mi dá za pravdu.
Politická příprava mužstva před zápasem, byla tentokrát delší a její zaměření jednoznačně směřovalo k hlavnímu sudímu. Ne že by jsme nevěděli do čeho jdeme, jisté známky nervozity tu ale byly. Posuďte sami, nominace třech sudí svědčila o „důležitosti“ , hraného mače. Původní záměr se trochu minul účinkem. Pokud šlo někomu o něco, tak se musím dlouze zamyslet, abych pochopil význam fráze jako je Fair- play. Pokud se podíváte do slovníku zjistíte, že překlad zní – hra podle pravidel, čestné jednání... Divákům, kteří se ve středu přišli podívat na souboj dvou adeptů na postup a čekali kvalitní fotbal z obou stran, muselo být trochu smutno. Souboj to byl, to ano. Nejlépe to asi vystihl náš dvorní dodavatel fotek „mido“, který na jednom ze svých obrázků zachytil světelnou tabuli s konečným výsledkem: Hlavní sudí – Lipoltice 5 : 1. Škoda, mohl to být pěkný zápas, výborný terén, motivace a na obou stranách kvalitní sestavy.
Samotné klání v první půli nabídlo bojovný fotbal. Ještě bylo o co hrát. Do naší svatyně se po dlouhé přestávce postavil Radek Pilař – a nezklamal. První branku dali domácí, po centru z pravé strany se k balónu dostal Svatoň a jak ho známe i z působení v našem klubu, nemýlil se. Naši nesložili zbraně, po rychlém úniku Michala Hejcmana, který chladnokrevně zakončil podél bezmocného gólmana, bylo srovnáno. Tady musím zdůraznit, že to byla jeho první trefa za naše barvy a to bude řešeno na nejbližším venkovním zasedání v KFC u Antonína. Michale – vezmi tátu a ten bankovky, budou potřeba. Následoval první z mnoha nepřesných výroků sudích a neuznaná branka Michala Doležílka po údajném postavení mimo hru, příhrávajícího Rudy Černohouse. Další zápis do listiny střelců už můžeme s klidným svědomím připsat na vrub hl. sudího. Jeho bystré oko ve 43 minutě spatřilo hru rukou a to v našem pokutovém území. Polemika o výkladu pravidel v tomto případě ? Míč nesměřoval do brány, zasáhl našeho stopera do ramene. Tak to viděli téměř všichni, mimo jednoho. Pojistka v konci poločasu byla na světě,
Druhý poločas, to už byl koncert dvanácti domácích hráčů postupně proti jedenácti po té desíti a devíti hráčům soupeře. Za půlku nás pouštěl sudí jen při ošetření a těch přibývalo. Další branky nebudu již komentovat, snad se jen pozastavím nad tím, že domácí je tak nějak neuměli oslavit nebo je netěšili ? No, to ale nebyl náš problém, souhrnem jsme si odvezli dvě červené, hromadu žlutých zraněného Rudu Černohouse. To bylo podstatně horší než samotný výsledek. Při počtu hráčů kterými momentálně disponujeme, hotová poprava.
V sobotu nás čekají v Lánech na Důlku. Budeme muset povolat zálohy. Lánům se na jaře daří, tak že se čeká kvalitní zápas.
Sportu zdar a doufejme, že Bohdaneč postoupí...

Sestava: Pilař, Tamchyna, Ročín, Černohous, Polanecký, Kopa, Doležílek M+J, Oliva, Švejda, Hejcman. (Kožený Petr).
Góly: Hejcman

So 4.5.2013 17:00
Lány na Důlku - Lipoltice 1:0 (0:0)

Téměř v anglickém stylu

Autor: Schreiner Marek

Téměř v anglickém stylu středa – víkend, nastoupili již po několikáté naši hráči, tentokrát na poněkud vyšší pažit v Lánech. Roste to jak po dešti, mrcha, pravil místní správce. Nelze než mu věřit, doma máme stejné problémy, ledek zabral.
Z několika změnami v sestavě, novou stoperskou dvojicí Oliva – Doležílek Michal, jsme zahájili první poločas. Hrál se poměrně svižný fotbal, který vyhovoval především našemu rychlému útočnému duu Kasal – Hejcman. Prvně jmenovaný dal i úvodní branku utkání. Ta mu ale pro hraniční postavení mimo hru, (cca 2,5m) nebyla uznána.
Zklamání bylo na předsedovi znát, po informacích z pohostinství u Antonína, řešil a konzultoval tento moment téměř do zavíračky. Na obou stranách bylo vidět velké nasazení. Po několika šancích na skórování, skončila první půle smírně. Do druhého poločasu udělal náš tým jednu změnu a jak se ukázalo, klíčovou . Na plac se dostal nový útočník Radek Bureš. Rychlostí sice nijak našeho soupeře nepředčil, ale výběr místa ve vápně bude jeho silnou stránkou. Po rohu zahrávaném z levé strany Romanem Petikem se jako jediný balónu nezalekl a nabídnutou šanci chladnokrevně proměnil. Jen tak dál. Nechci se opakovat, takže jen připomínám, je to jeho první gól a s tím jsou spojené i jisté trable.
Domácí se po obdržené brance vrhli do útoku všemi způsoby a snažili se o přečíslení naší obrany. Zapojil se i golman, změnu skóre to ale nepřineslo. V průběhu druhé půle musel nastoupit i Antonín Svoboda. Důvodem bylo, doufejme lehké zranění Michala Hejcmana. Naši vyrovnaný zápas doslova ubojovali. Musíme sportovně uznat, že jsme měli o tu pověstnou trošku štěstí víc. Několikrát nás výbornými zákroky podržel brankář Machač. Velký dík patří i zálohám. Chlapi nenechali mančaft ve štychu a pomohli v době hráčské nouze.
Ve středu 8.5.13 je další dohrávka odloženého zápasu. V 17:00 přivítáme TJ Sokol Staré Čivice. Klobásky, pivko a další nezbytné důležitosti jsou dle slov výčepního připraveny a pokud vyjde počasí – přijďte pobejt.

Sestava: Machač, Tamchyna, Oliva, Doležílek M, Polanecký, Kopa, Kožený P, Doležílek J, Petik, Hejcman, Kasal. (Bureš, Svoboda).
Góly: Bureš

St 8.5.2013 17:00
Lipoltice - Staré Čivice 0:0 (0:0)

Zápas ve znamení "kolene"

Autor: Schreiner Marek

Další a snad už poslední dohrávka jarní části třetí třídy OP nezastihla naše mužstvo v nejlepší formě. Se soupeřem bojujícím o udržení jsme dokázali pouze držet krok.
Mimo pár šancí z počátku první půle, které promarnil Michal Hejcman, se obě mužstva nijak výrazně neprosadila. Daný fakt můžeme přičíst jisté únavě. Jak jsem již zmiňoval v předchozím článku, hraje se od 28.4.13 dvakrát v týdnu. Našemu úzkému kádru, který je ještě oslabován přibývajícími zraněními, tento „model soutěže“ nijak nesvědčí. A hned můžu, i když nerad, navázat. Dalším vyřazeným ze hry, a podle posledních zpráv vrátného z okresní nemocnice v Pardubicích asi na dlouho, je Petr Oliva. Zřejmě po špatném došlápnutí si přetrhl šlachu u kolenní češky. Snažil jsem se najít bližší info o daném zranění, ale po zadání slova KOLENO mi vyhledávač našel pouze odkazy na ovarové koleno, na černém pivě, jak na vepřové koleno atd…?. Takže na přesnou diagnózu si musíme počkat. Doufejme, že Petr se dostal pod ruce odborníků a vše dobře dopadne. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a pokud to jen trochu půjde i návrat na hřiště. Snad lehčí poranění si přivodil po souboji o míč i Roman Petik. Zde zatím také nevíme rozsah poškození, ale jedná se znovu o koleno. Snad by to pro letošek mohlo stačit, takovou úrodu kolen tu nepamatuji.

Sestava: Machač, Tamchyna, Ročín, Doležílek M, Polanecký, Kožený P, Petik, Doležílek J, Kopa, Hejcman, Oliva, (Bureš, Růžek).

Ne 12.5.2013 17:00
Lipoltice - Rohoznice 2:1 (2:0)

Bojovné utkání na těžkém terénu

Autor: Schreiner Marek

Bojovné utkání na těžkém terénu se šťastným koncem. Asi tak bych charakterizoval nedělní mač.
Vstup do zápasu se nám až nečekaně vydařil. Prvních 15 minut jsme hosty přehrávali téměř ve všech činnostech. Z tohoto tlaku padl i první gól. Po standardní situaci se hlavou trefil Pavel Švejda. Ve 22 minutě se skóre měnilo podruhé. Rychlý únik po pravém křídle předvedl Michal Hejcman. Zakončil ho krásnou a tvrdou střelou, kterou golman hostí neudržel a Pavel pohotově dorážel. Výsledkem 2 : 0 skončil první poločas. Po přestávce se hrál důrazný a vyrovnaný fotbal. Hosté postupně přidávali na tempu a v 72 minutě snížili stav utkání na 2 : 1. Tento výsledek jsme již uhájili. Za bojovnost tentokrát zaslouží pochvalu všichni domácí hráči.

Sestava: Machač, Tamchyna, Ročín, Doležílek M, Polanecký, Kožený P, Kopa, Doležílek J, Kožený R, Hejcman, Švejda.
Góly: Švejda 2

Ne 19.5.2013 17:00
Staré Ždánice - Lipoltice 2:1 (2:0)

Bída s nouzí

Autor: Schreiner Marek

Zranění a pracovní směny, to jsou momentálně naše největší bolesti.
Jen pro připomenutí ve Ždánicích chyběli – Ročín, Černohous, Doležílek J, Oliva, Flégr, Petik, Kasal, Hladík, Růžek. Tak snad tu sezónu nějak dokopeme.
K samotnému zápasu, v první půli měli domácí hru ve své moci. Nebýt Honzy Machače, asi by skóre vypadalo úplně jinak. Naše hra postrádala nápad a domácí jsme ohrozili minimálně. Druhý poločas provedl Milan Hladík pár změn v sestavě a hra se vyrovnala. Měli jsme několik ložených šancí. K naší smůle, brankou skončila pouze jediná. Michal Hejcman po rychlém brejku doslova dotlačil balón do soupeřovy brány. Více nám toho soupeř nepovolil.

Sestava: Machač, Tamchyna, Doležílek M, Kožený R, Polanecký, Kožený P, Kopa, Švejda, Hejcman, Bureš, Svoboda.
Góly: Hejcman

Ne 26.5.2013 17:00
Lipoltice - Řečany B 2:4 (1:0)

Zápas dvou rozdílných poločasů

Autor: Schreiner Marek

V předposledním domácím představení této sezóny jsme na body opět nedosáhli. V průběhu prvního poločasu a hlavně v jeho začátku byla hra pod naší taktovkou. Z kombinační hry přicházely standardní situace i šance. K naší smůle skončila brankou pouze jedna. Radek Bureš po rohu z levé strany zpracoval a zavěsil. Míč prošel celým malým vápnem a nabídnutou šanci Radek chladnokrevně proměnil.
Druhý poločas jsme inkasovali během prvních 16 minut tři góly. První z penalty a další dva po rychlém protiútoku. Nepříznivý stav se nám ještě podařilo snížit. David Kopa se nejlépe zorientoval v pokutovém území a pohotovou střelou dal náš druhý gól. Dalo by se říct, že v tu chvíli všichni věřili ve vyrovnání a šance tu opět byly. Ale ani čtyři dorážky z prostoru penalty brankou neskončily. Zákonitě přišel trest v podobě dalšího rychlého protiútoku a hostující rychlík Kasal dovršil poločasový hattrick. Po té se zápas jen dohrával.
Nedělní zaváhání nás stálo ztrátu druhé příčky v tabulce. O skóre nás přeskočila Kříčeň.
Příští týden nás čeká na jaře výborně hrající celek z Rybitví. Doufejme, že se ještě najde trochu sil a že se o nějaké body sportovně popereme.

Sestava: Machač, Tamchyna, Polanecký, Doležílek M, Kožený R, Bureš, Doležílek J, Kopa, Kožený P, Hejcman, Švejda.
Góly: Bureš, Kopa

So 1.6.2013 17:00
Rybitví - Lipoltice 1:0 (0:0)

Zápas ve znamení deště

Autor: Schreiner Marek

Za deštivého počasí ale na velmi slušném terénu jsme sehráli další kolo soutěže. Sestavu jsme dávali do kupy za pět dvanáct. Zdá se že konec soutěže už moc netáhne. Berte to jen jako můj názor na věc, ale všichni víme jaká je marodka a kolik se nás na zápasy schází. Vesnický fotbal je především o soudržnosti a partě. Pokud v takto úzkém kádru každý zápas chybí dva až tři hráči, je tu poměrně velké riziko, že to přestane bavit i ty ostatní……!???
Zápas se nevyvíjel vůbec špatně, poločas jsme udrželi plichtu a bylo jasné, že to bude o jediné brance. Tu, k naší smůle vsítil soupeř. Z naší strany stojí za zmínku snad jen střela Michala Doležílka, která skončila na břevnu brány. Velkým příslibem byl i výkon Radka Pilaře, který na svém oblíbeném postu krajního záložníka brousil lajnu… Jak se říká, když nedáš gól, nemůžeš vyhrát a z naší strany to tentokrát byla bída.
Ze zákulisí jsem zaslechl jisté zprávy, že naši útočníci půjdou do příštího mače již na plno. Tak snad se příští týden na domácím a nutno podotknout na naše podmínky kvalitním trávníku, branky dočkáme. Tímto vás všechny zvu na poslední domácí vystoupení, které sehrajeme v neděli 9.6.2013. Přivítáme Semín „A“ který se nachází v sestupových vodách. Čeká se litý boj, ve kterém se může rozhodnout o jednom ze sestupujících.

Sestava: Machač, Tamchyna, Doležílek M, Černohous, Polanecký, Svoboda, Pilař, Doležílek J, Kožený R, Hejcman, Švejda. Střídal – Kasal Jan.

Ne 9.6.2013 17:00
Lipoltice - Semín A 1:0 (1:0)

Poslední domácí mač přinesl tři body

Autor: Schreiner Marek

Poslední domácí mač přinesl tři body, byli jsme svědky malé „one man show“, v bráně se objevil letos již třetí golman a na hřišti byla k vidění také jedna „nová“ tvář.
Tak čím začít, myslím, že pokud napíšu – bylo to bojovné utkání se šťastným koncem pro domácí, nejsem daleko od pravdy. Ale tentokrát bylo na hřišti na co koukat. Do domácí svatyně se musel postavil Petr Kožený a jak je patrné z konečného výsledku – nezklamal. Několika výbornými zákroky podržel naše hráče. Hned v prvních minutách první půle jsme byli nuceni střídat a to hned dvakrát. První opustil hřiště Honza Kasal, po střetu s protihráčem si narazil žebra. Nahradil ho Radek Bureš. Po chvíli tu bylo druhé smolné střídání, nakopnutý kotník ukončil comeback našeho staronového hráče, Lukáše Cháry. Sám k tomu řekl jen „v tom souboji mi chyběl Důraz“… Na jeho místo se postavil Antonín Svoboda. Tady se musím lehce pozastavit, domácí fandové by mi to jistě neodpustili. Toník přinesl na hřiště klid, přesnou přihrávku a svým pohybem chodce, přiváděl soupeře k zoufalství. Během zápasu si tak vysloužil několikrát potlesk početných davů. Jeho výkon po skončení mače, ohodnotil podáním ruky i sám hlavní sudí.
Jediný gól zápasu padl po standardní situaci. Tu zahrával Pavel Ročín a na jeho centr si naběhl Michal Doležílek. Přesnou hlavičkou nedal hostujícímu brankáři šanci. Pochvalu za předvedenou hru zaslouží tentokrát všichni. Soupeř ze Semína nedal svou kůži zadarmo.
V sobotu 15.6.13 jedeme na poslední utkání do Újezda. Hraje se od 13:30 !!!
Po skončení je plánován návrat na Rock stadium a malé posezení s hudbou…
Zváni jsou všichni příznivci a skalní fandové……počasí objednáno.
Góly: M.Doležílek.

So 15.6.2013 13:30
Újezd B - Lipoltice 4:3 (2:2)

Zápas, v kterém již o nic nešlo

Autor:


Góly: M.Doležílek 2, P.Švejda 1.