Komentáře k zápasům: A muži - sezóna 2010/2011 (3.třída Přelučsko)

Staré Žďánice - Lipoltice 0:5 (0:4)

Hladký úvod

Autor: Hladík Milan

V prvním podzimním utkání los proti sobě postavil Staré Ždánice a Lipoltice. Domácí, kteří loni skončili na předposledním místě 3. třídy, měli prověřit sílu nově budovaného týmu hostů. Hráčský kádr hostujícího týmu sice nebyl kompletní, ale po krátké letní přípravě byl připraven poprat se o dobrý výsledek.
Začátek utkání hosty překvapil víc než domácí, protože hatrickem Honzy Kotraše „Štajnera“ v rozmezí první až sedmé minuty bylo utkání prakticky rozhodnuto. Do poločasu Pavel Švejda přidal čtvrtý gól a šlo se do kabin. Kdyby Pavel navíc nedal dvě tyče a Petr Oliva břevno mohl být výsledek ještě výraznější. Druhá půle byla jasně v režii mužstva Lipoltic a po mnoha nevyužitých šancích zejména střelce z prvních minut zápasu, se nakonec prosadil jen dalekonosnou střelou Josef Tamchyna a upravil výsledek na konečných 5:0 pro hosty.

Sestava: Pilař,Rokyta,Kožený R.,Tamchyna,Hladík,Formánek,Kožený P. (Kasal),Petík,Oliva,Kotraš J.,Švejda (Schreiner)
Góly: Kotraš J. 3, Švejda, Tamchyna

Ne 29.8.2010 17:00
Lipoltice - Rybitví 1:2 (0:0)

Domácí premiéra se nezdařila

Autor: Hladík Milan

O minulém víkendu pokračovala druhým kolem podzimní část okresních fotbalových soutěží a nejinak tomu bylo ve III. třídě Přeloučsko. Na obávaný Rock Stadium tentokrát dorazilo pro nás poněkud neznámé mužstvo z Rybitví. Pro lipoltické hráče to bylo první mistrovské utkání na domácí půdě od jarního sestupu z okresního přeboru, a tak mužstvo chtělo potěšit početnou diváckou kulisu pohledným fotbalem a pokud možno navázat na úspěšný zápas se Ţdánicemi.
Na začátek utkání připravilo vedení klubu vzpomínkový akt na jednu z největších osobností lipoltického fotbalu – ve věku nedožitých 62 let nás navždy opustil bývalý hráč, trenér, dlouholetý funkcionář a věrný fanoušek Karel Tyller. Celý stadion držel na počest zesnulému velikánovi symbolickou minutu ticha a domácí hráči nastoupili s černými páskami na dresech.
Do samotného zápasu vstoupili aktivněji hosté, ale z několika rohových kopů za sebou nedokázali nic vytěžit. Správně seřízená mířidla neměla ani domácí dvojice Pavel Švejda a Petr Oliva, která si svůj střelný prach, tedy aspoň doufejme, šetří do nadcházejících utkání. Cestu do sítě nenašla proto Švejdova hlavička ani Olivova pumelice z velké dálky. Lipoltickým hráčům často k dokončení slibně se vyvíjející akce scházel dostatečný pohyb. Naproti tomu hosté z Rybitví pohybem jenom hýřili a nejednou naší obraně pořádně zatopili. Do kabin se však šlo za bezbrankového stavu.
Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, naše mužstvo si nedostatečným pohybem bez balonu koledovalo o trest, který na sebe nenechal dlouho čekat. V 63. minutě si na perfektní centr z levé strany naskočil hostující útočník Levai a hlavou otevřel skóre – 0:1. Domácí hráči již na nic nečekali a postupně vrhli většinu svých sil do útoku. Nutno říci, že v útočné fázi nám kolikrát scházelo i trochu štěstí. Dělovku Jana Kotraše zastavil vlastním tělem hostující stoper a pokusu Petra Olivy scházely centimetry. V 75. minutě však do otevřené domácí obrany vtrhl opět Levai a po krásném uvolnění vstřelil druhou branku – 0:2. Na to ještě stihly Lipoltice odpovědět krásným gólem Jakuba Doležílka – 1:2. Závěrečný tlak ale vyrovnání nepřinesl, a tak domácí premiéra ve III. třídě skončila porážkou 1:2.

Sestava: Pilař,Rokyta,Kožený R.,Tamchyna,Hladík,Formánek,Doležílek,Petík,Oliva,Kotraš J.,Švejda (Kotraš P.,Kožený P.)
Góly: Doležílek

Ne 29.8.2010 17:00
Lipoltice - Kolesa 4:1 (0:1)

První vítězství na domácím hřišti

Autor: Hladík Milan

Před čtrnácti dny proběhlo zatím poslední střetnutí na domácí půdě, a to s Pantery z Koles. Po předešlém domácím nezdaru proti Rybitví bylo zapotřebí bodovat a hráči nastupovali s touhou po třech bodech.
V první půli jsme si vytvořili mírný tlak a po rohovém kopu přišla první vyložená gólová šance, kterou promarnil Švejda. Poté se hra vyrovnala a na obou stranách bylo jen pár náznaků šancí. Pět minut před koncem první půle Panteři po nenápadné akci a mírném nedorozumění v naší obraně šťastně otevřeli skóre a do kabin šli s jednogólovým náskokem.
V poločase jsme vystřídali a hned od první minuty druhé půle jsme soupeře zatlačili k jeho šestnáctce. Asi v 55. minutě prvně udeřil střídající Jan Kotraš, a když za pět minut skóroval podruhé, spadla z nás do té doby znatelná nervozita. Soupeř se zatáhl a nedokázal se přes dobře hrající domácí vůbec prosadit. Když přidal další dvě branky Pavel Švejda, utkání se už jen dohrávalo.

Sestava: Machač,Rokyta,Kožený R.,Kotraš P.,Hladík,Kožený P.,Kasal (Formánek),Doležílek,Petík (Tamchyna),Oliva,Flégr (Kotraš J.),Švejda
Góly: Kotraš J. 2, Švejda 2

Křičeň - Lipoltice 3:2 (2:0)

Neúspěšný boj o body

Autor: Hladík Milan

Minulou sobotu jsme vyrazili na téměř nově založený klub SK Křičeň. Křičeň, hrající teprve druhý rok okresní soutěž, byla do sobotního zápasu bez bodu na posledním místě. Hned od první minuty si však domácí vytvořili obrovský tlak, ze kterého se nám vůbec nedařilo vymanit. V našich řadách nebyl jediný hráč, který by snesl jakákoliv měřítka okresní soutěže. Domácí udeřili gólově paradoxně z brejku, kdy po našem ojedinělém rohovém kopu a následném odkopu utekl naší obraně nejlepší hráč domácích Biath. Chvíli nato přišel centr z pravé strany a Tichý hlavou zvýšil na 2:0. Vzhledem k průběhu první půle to byl výsledek milosrdný.
Do druhého poločasu jsme nastupovali v těžké pozici pokusit se o nemožné a v první řadě porazit pro každého toho nejtěžšího soupeře - „sami sebe“. V páté minutě se však situace ještě zhoršila. Po faulu zezadu rozhodčí poslal do sprch Jakuba Doležílka. Od té doby přišel nečekaný zvrat. Přebrali jsme iniciativu a všichni jsme se začali rvát o každý metr. Důsledkem zvýšené snahy byl nejprve pokutový kop, který s přehledem proměnil Václav Rokyta, a 15 minut před koncem se nám podařilo gólem Pavla Švejdy vyrovnat na 2:2.
Bohužel pět minut před koncem rozhodl Kolín zápas po přihrávce před branku a my jsme nakonec po zcela odlišných poločasech odjeli bez bodu.

Sestava: Machač,Rokyta,Kožený R. (Kasal),Tamchyna,Hladík,Kožený P.,Doležílek,Oliva,Flégr (Formánek),Švejda,Kotraš J.
Góly: Rokyta, Švejda

Ne 12.9.2010 17:00
Lipoltice - Přelouč B 3:1 (2:1)

Přelouč se proti domácím neprosadila

Autor: Hladík Milan

V posledním domácím střetnutí k nám zavítala Přelouč „B“. Již v 8. minutě si po nedorozumění v naší obraně útočník soupeře naběhl na centr a prohrávali jsme 1:0. Vstřelená branka nás nepoložila. Začali jsme si pomalu vytvářet převahu, kterou po pěkné akci celého týmu zúročil Honza Kotraš. I po vyrovnání jsme soupeře udrželi na jeho polovině a těsně před vypršením poloviny hrací doby Honza z téměř nemožné pozice od rohového praporku skóroval ještě jednou. Druhý poločas jsme začali aktivně a brzy se nám podařilo vstřelit třetí branku. Petr Oliva nekompromisně zakončil rychlý protiútok prudkou střelou do šibenice. Od té chvíle se hra malinko zvolnila a hosté se platonicky tlačili do útoku, ale na výsledku se do konce zápasu nic nezměnilo.

Sestava: Machač,Rokyta,Kožený R.,Kotraš P.,Hladík,Formánek,Oliva,Petík (Vlasák),Kopa (Tamchyna),Švejda (Flégr),Kotraš J.
Góly: Kotraš J. 2, Oliva

Semín - Lipoltice 1:3 (0:0)

Mužstvo Lipoltic uspělo i na hřišti soupeře

Autor: Hladík Milan

Minulý týden jsme navštívili Semín - dalšího soupeře z konce tabulky. Na velkém a na pohled rovném hřišti se dal očekávat pěkný kombinační fotbal z obou stran. Domácí začali s respektem a na začátku zápasu se zatáhli do obranného valu, ze kterého vyráželi k občasným brejkům. Ač jsme začali dobře a vypracovali jsme si i několik stoprocentních gólových šancí jako Pavel Švejda a hlavně náš doposud nejlepší střelec Honza Kotraš, poločas mohl skončit po ojedinělé příležitosti soupeře brankou v naší síti. Po změně stran se hra začala více přelívat nahoru dolů. V 60. minutě na hřiště přišel Milan Hladík a již za pět minut otevřel skóre zápasu. Do deseti minut dal druhý gól hlavou v pádu Milan Vlasák a v zápětí přidal třetí gól po průniku ze strany Petr Oliva. Domácí začali více útočit a za snahu v posledních minutách byli odměněni korigující brankou, která uzavřela výsledek.

Sestava: Machač,Rokyta,Kožený R.,Kotraš P.,Hladík,Formánek (Kasal),Oliva,Petík,Kopa (Vlasák),Švejda,Kotraš J. (Hladík)
Góly: Hladík,Vlasák,Oliva

Ne 26.9.2010 16:30
Lipoltice - Staré Čivice 4:4 (2:3)

Výhoda domácího prostředí k vítězství nepomohla

Autor: Hladík Milan

Domácí zápas se Starými Čívicemi byl poznamenán vydatným třídenním deštěm, který přestal až těsně před začátkem nedělního střetnutí. Terén byl samozřejmě pro oba celky stejný, ale pro nás to byl evidentně větší handicap. Sice již ve druhé minutě se po srážce Čivických stoperů trefil Pavel Švejda, ale to bylo na dlouho z naší strany vše. Domácí obrana působila velmi nejistě a pět minut po gólu skončil nenápadný balon na tyči naší branky. Toto varování jsme si nevzali k srdci a ve dvanácté minutě bylo po odkopu hostí vyrovnáno. Netrvalo to ani pět minut a už se z vedení radovali hosté. Když v 30. minutě namazal Milan Hladík útočníkovi Čivic, byli domácí jako opaření - 1:3. Naštěstí se nám podařilo těsně před poločasem snížit. Po rohovém kopu se opět prosadil Pavel Švejda. Do druhého poločasu jsme nastoupili s ofenzivní taktikou ve snaze otočit pro nás stále nepříznivý výsledek. Z našeho tlaku přišel rychlý protiútok hostí a v 60. minutě jsme prohrávali o dvě branky. Pokračovali jsme dál v pokusech vstřelit kontaktní gól a tím oživit naději na bodový zisk. Jako spasitel se ukázal Petr Oliva, který v 80. minutě nejprve snížil a v 89. minutě po rohovém kopu vyrovnal na konečných 4:4. Poslední příležitosti promarnil nejprve Jan Kotraš, který trefil tyč, a Pavel Kotraš, který se na brankové čáře nedokázal prosadit. V zápětí, když hosté přestřelili z deseti metrů branku, skončilo utkání pro oba zaslouženou remízou.

Sestava: Machač,Rokyta,Kožený R.,Hladík,Tamchyna (Formánek),Doležílek (Kotraš P.),Oliva,Petík,Kopa (Vlasák),Švejda,Kotraš J.
Góly: Oliva 2, Švejda 2

Starý Mateřov - Lipoltice 2:2 (2:1)

Souboj o čelní pozice v tabulce skončil smírem

Autor: Hladík Milan

V zatím posledním utkání jsme se představili na hřišti Starého Mateřova. Soupeře jsme znali jen z referencí, ale o tom, že to bude tvrdý oříšek, nikdo nepochyboval. Zápas se pro nás nevyvíjel od začátku vůbec špatně. Nejprve tři slibné, byť neproměněné, šance a v desáté minutě po centru Petra Formánka skóroval Petr Oliva. Domácí však následně jasně převzali otěže střetnutí a do poločasu výsledek utkání otočili. Ve druhé půli jsme opravdu zabrali a soupeře zatlačili na jeho polovinu. Výsledkem byla naše nátlaková hra do plných a domácí pořádně hrozili z brejků. V 75. minutě opět po dlouhém centru Petra Formánka hlavou vyrovnal Milan Hladík. Posledních 15 minut se zápas přeléval z jedné strany na druhou s několika slibnými šancemi na obou stranách, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

Sestava: Machač,Rokyta,Formánek,Hladík,Tamchyna,Kožený (Kasal),Vlasák (Doležílek),Petík,Kopa,Oliva,Kotraš J. (Flégr)
Góly: Oliva, Hladík

Ne 10.10.2010 16:00
Lipoltice - Zdechovice 5:0 (2:0)

Povinná výhra nad tradičním rivalem

Autor: Hladík Milan

V neděli 10. října zavítalo na obávaný Rock Stadium mužstvo Zdechovic. Nám je tento celek velmi dobře známý z loňské sezony, kdy obě mužstva ještě hrála okresní přebor. Sokol Zdechovice však z neznámých důvodů tuto soutěž opustil i přesto, že se nenacházel na sestupových pozicích. V aktuální tabulce III. třídy našemu soupeři před tímto zápasem patřilo poslední místo. Lipoltice chtěly potvrdit roli favorita a před početným domácím publikem zvítězit.
Lipoltičtí hráči do utkání vtrhli jako velká voda a již od prvních okamžiků střetnutí permanentně zaměstnávali hostujícího brankáře Formana. Navzdory enormní útočné aktivitě se našim borcům nedařilo vstřelit branku a domácí fanoušci začínali být právem nervózní. Pohlazením po duši jim však byla 20. minuta. Ve středu hrací plochy se zmocnil míče Petr Oliva a pro něj nezvykle pravou nohou vymetl z dobrých pětadvaceti metrů šibenici. Ve 25. minutě zvýšil skóre Pavel Švejda, když svůj průnik soupeřovou obranou zakončil křižnou střelou do protipohybu brankáře – 2:0. Tím byl však gólový účet prvního poločasu vyčerpán. Lipoltičtí hráči své další šance nevyužili a hosté se k domácí bráně příliš často nedostávali.
Do druhého poločasu šlo naše mužstvo s cílem udržet čisté konto a pokud možno přidat ještě nějakou branku navíc. Tento plán začal plnit ihned po přestávce dvěma přesnými zásahy Milan Vlasák. Zhruba dvacet minut před koncem proměnil Jan Kasal pokutový kop a zvýšil již na 5:0. Dalšímu navyšování skóre úspěšně zabraňoval hostující brankář Forman, který předvedl nespočet bravurních zákroků. A jelikož se na druhé straně hřiště neprosadili ani hosté, skončilo utkání výsledkem 5:0.

Sestava: Machač,Rokyta,Kožený R.,Doležílek,Tamchyna,Vlasák,Hladík,Petík,Oliva,Švejda (Flégr),Kotraš J.
Góly: Vlasák 2, Oliva, Švejda, Kasal J. (p.)

Choltice B - Lipoltice 1:5 (0:2)

Derby bez patřičného náboje

Autor: Hladík Milan

V sobotu proběhlo rádoby derby mezi odvěkými rivaly Choltice : Lipoltice . Letos derby proběhlo ve velmi klidné atmosféře, neboť domácí „A“ tým hraje o soutěž výš a „B“ tým je opravdu hodně slabý. Toho si byli vědomi diváci na obou stranách a nedošlo proto ani k žádnému hecování patřícímu k takovému zápasu.
Utkání začali lépe hosté z Lipoltic. Již v páté minutě dal branku po perfektní přihrávce Petra Olivy Jan „Štajner“ Kotraš. Za pár minut pak vypíchl míč velmi rychlý a důrazný Pavel Švejda a klidně si obešel brankaře domácích 2:0. Tento výsledek vydržel do poločasu, i když branek mohli dát hosté mnohem víc. Ve druhé půli se Lipoltice natrvalo usadily na polovině domácích a vzdor spoustě dalších gólových příležitostí se dokázal prosadit jen „Štajner“, zato hned třikrát. Další spoluhráči se k němu nepřidali a zahazovali jednu šanci za druhou. Pět minut před závěrečným hvizdem se po ojedinělém centru do vápna a po mírné nepozornosti brankaře dokázali prosadit i domácí a korigovat k průběhu utkání milosrdný výsledek na konečných 5:1 pro Lipoltice.

Sestava: Machač,Kožený R.,Hladík,Vlasák,Tamchyna,Doležílek,Oliva,Petík,Kopa,Švejda,Kotráš J.
Góly: Kotraš J. 4, Švejda

Ne 24.10.2010 14:30
Lipoltice - Rohovládová Bělá 2:0 (0:0)

Důležité vítězství znamenalo posun v tabulce

Autor: Hladík Milan

V neděli 24. října zavítala na lipoltické hřiště Rohovládova Bělá. Tento mladý a ambiciózní celek svými dosavadními podzimními výkony naznačil, že ve III. třídě Přeloučsko nehodlá hrát druhé housle. Domácí tým se tak na dravé mladíky z řad hostujícího celku musel dobře připravit.
Již od samotného úvodu utkání byla na obou týmech patrná nervozita. Ze začátku se sice lipoltickým hráčům podařilo dostat hosty pod tlak, ale vytvořené šance přišly vniveč. Postupem času se začali osmělovat i hostující hráči. Svým útočnými výpady lipoltické obraně hned několikrát zatopili. K našemu štěstí však střelci z Rohovládovy Bělé nechali ostré náboje a přesnou mušku doma. Na druhé straně hřiště si stejně vedli i vyhlášení domácí kanonýři, Jan Kotraš a Petr Oliva. Ani jednomu se nepodařilo v první půli brankáře hostů překonat. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.
Po poločasové přestávce pokračovala střelecká nemohoucnost na obou stranách. Domácí hráči s přehledem bránili, ale ve hře dopředu bylo příliš mnoho nepřesností. Zvláště pro nezaujatého diváka to rozhodně nebylo nic moc ke koukání, ale účel světil prostředky. K radosti všech lipoltických fanoušků se v 60. minutě trefil Pavel Švejda a otevřel skóre - 1:0. Z domácích hráčů rázem všechna nervozita spadla a chvílemi se hrál i pohledný fotbal. Stále o sobě však dávala vědět Rohovládova Bělá ojedinělými průniky do lipoltické obrany. V největší šanci na vyrovnání však hosté z malého vápna vysoko přestřelily. Necelou čtvrthodinu před koncem Pavel Švejda přidal druhý gól a pečetil tak skóre na konečných 2:0. Lipoltice díky svému vítězství navíc vystřídaly Rohovládovu Bělou na druhém místě v tabulce.

Sestava: Machač,Rokyta,Kožený R.,Tamchyna,Doležílek,Hladík,Vlasák,Oliva,Petík,Kotraš J.,Švejda,(Kožený P.,Flégr)
Góly: Švejda 2

Lány na Důlku - Lipoltice 2:5 (0:4)

Souboj o čelo tabulky

Autor: Hladík Milan

Minulý týden jsme odehráli další utkání s těžkým soupeřem, a to s na prvním místě stojícími Lány na Důlku. Utkání první s druhým slibovalo dramatický vývoj. K překvapení všech se tak nestalo.
Domácí sice začali aktivně vepředu napadat naší obranu, ale zapomněli přitom spěchu bránit. Už ve třetí minutě Petr Oliva využil nepozornost obrany a uklidil balón do branky 1:0. Po pár minutách se blýskl Roman Petík a po několika zaseknutích na malém vápně prostrčil míč na 2:0. Po dobře zahraných rohových kopech autora druhého gólu se prosadil nejprve kanonýr Honza Kotraš a následně i druhý útočník Pavel Švejda a domácí byli jak opaření. I když měli v první půli asi dvě velké šance, korigovat výsledek se jim nepodařilo. Do druhého poločasu nastoupili domácí hrou vabank a hosté naopak s pocitem jasně vyhraného zápasu. Domácí se začali dostávat do slibných příležitostí, ale nedokázali je naštěstí proměňovat. V 70. minutě se jim to hlavou po standardní situaci povedlo a nakoplo je to k ještě většímu náporu. Deset minut před koncem se Lány opět prosadily a čas začal běžet pomalu. Možnému pokusu Lán vrátit se do zápasu zabránil Petr Oliva a uzavřel skóre utkání na konečných 5:2 pro Lipoltice, které se tak posunuly do čela tabulky.

Sestava: Machač,Rokyta,Kožený R.,Hladík,Tamchyna,Vlasák,Oliva,Petík,Flégr (Kotraš P.),Švejda,Kotraš J. (Kasal J.)
Góly: Oliva 2, Švejda, Petík, Kotraš J.

So 6.11.2010 14:00
Lipoltice - Srch B 3:0 (1:0)

Žádný komentář k danému zápasu.

Ne 27.3.2011 16:30
Srch B - Lipoltice 3:0 (1:0)

Vstup do jara se nevydařil

Autor: Rokyta Václav ml.

O posledním březnovém víkendu zahájily svoji jarní část i okresní fotbalové soutěže. Mužstvo TJ Lipoltice, podzimní vítěz III. třídy Přeloučsko a jeden z aspirantů na postup do přeboru, zavítalo v prvním kole na obávané hřiště do Srchu k utkání s místní rezervou.
Již od prvních okamžiků střetnutí převzali domácí podle očekávání otěže zápasu a s přehledem kombinovali. Výsledkem jejich snažení byla v 15. minutě branka Chocholouše – 1:0. Hráči Srchu úvodním gólem získali potřebnou jistotu na své kopačky a vytvářeli si další příležitosti. Lipoltický brankář Radek Pilař však svými zákroky hostující tým ještě udržel nad vodou. Po náporu domácího mužstva začali vystrkovat růžky i hráči Lipoltic. Švejdův odvážný průnik však skončil pouze rohovým kopem. Hosté si v první půli vyloženou šanci nevypracovali a do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí.
Do druhé půle vlétla obě mužstva jako velká voda a výsledkem bylo několik šancí na obou stranách. Hráči Srchu však po aktivním začátku plynule přešli na nižší rychlostní stupeň a umožnili tak Lipolticím dvě gólové příležitosti. Tu největší však v 60. minutě spálil Flégr. Hlavičku Olivy z 65. minuty pak s přehledem kryl domácí gólman. Následně se opět projevilo ve fotbale známé nedáš – dostaneš. Při nedůslednosti hostující obrany se v 79. minutě po rohovém kopu prosadil domácí Hataš – 2:0. Lipoltice již na nic nečekaly a deset minut před koncem vrhly všechny své síly do útoku. V 85. minutě se ale po zbytečné ztrátě na polovině soupeře řítili hned čtyři hráči Srchu na jednoho lipoltického obránce a průnik zakončil svojí druhou brankou v zápase Chocholouš – 3:0. Ve zbytku utkání se již skóre neměnilo a první jarní utkání pro Lipoltice tedy skončilo porážkou. Černou kaňkou na matném výkonu navíc bylo zbytečné vyloučení Romana Petika v závěru utkání.

Sestava: Pilař,Kožený R.,Hladík,Vlasák,Kotraš P.,Oliva,Petík,Flégr (Kasal J.),Tichý,Švejda,Kotraš J.
ŽK: Hladík,Vlasák,Oliva,Kožený R. ČK: Petík

Ne 3.4.2011 16:30
Lipoltice - Staré Ždánice 4:0 (1:0)

První jarní body

Autor: Rokyta Václav ml.

V neděli 3. dubna přivítaly Lipoltice na domácím hřišti Sokol Staré Ždánice. Postavení obou celků v tabulce i s ohledem na podzimní výsledek předpovídalo jednoznačnou záležitost domácího týmu. Lipoltice však soupeře předem nepodceňovaly, protože si nutně potřebovaly napravit reputaci u svých fanoušků za nepříliš povedené utkání v Srchu. Krásné jarní počasí navíc do ochozů Rock Stadium přilákalo početnou diváckou kulisu.
Hned od první minuty lipoltické mužstvo naplnilo všechny předpoklady a převzalo otěže hry do svých rukou. V televizi velice oblíbená statistika „ držení míče “ byla v desáté minutě asi 85 % : 15 % pro Lipoltice. Avšak, jak říká trenér Josef Csaplár, jen držet míč nestačí. Navzdory snaze domácího týmu územní převaha k výraznější brankové příležitosti nevedla. Do lipoltické branky se od první minuty postavila nová posila – David Starý. A byl to právě mladý brankář, který ve 20. minutě pořádně zvýšil tep všem domácím fanouškům. Pravý bek Radek Kožený poslal brankaři relativně snadnou malou domů. Starého však na nerovném terénu vysoký balon přeskočil a nebýt toho, že ždánice měly v útoku pětapadesátiletého veterána, zřejmě by se měnilo skóre. Milan Hladík však celou akci zdařilým odkopem včas uhasil. Uklidnění do domácích řad vnesla 33. minuta. Po závaru v hostující šestnáctce hlavičkoval Martin Tichý, ale jeho střelu vyrazil na brankové čáře rukou hostující stoper. Sudí Havlík nařídil pokutový kop a provinivšího se hráče vyloučil. Po poradě s asistentem rozhodčího, který signalizoval, že míč už přešel brankovou čáru, však hlavní arbitr své rozhodnutí změnil, penaltu i červenou kartu odvolal a uznal branku – 1:0. Touto kuriózní brankou byl ale gólový učet prvního poločasu uzavřen.
Po změně stran se domácí dočkali změny skóre již v 55. minutě. Na 2:0 zvýšil podzimní kanonýr Jan Kotraš. Stejný hráč o čtvrt hodiny později přidal i další gól – 3:0. Velké oživení do druhého poločasu vnesl střídající David Kopa, který svojí aktivitou soupeřově obraně nejednou zatopil. Po jednom z jeho průniků byl ve vápně faulován Milan Vlasák a tentokrát již hosté penaltě neunikli. Sám postižený navíc vyslyšel mohutné skandování domácích diváků a bezpečně proměnil nařízený kop – 4:0. Hosté se za druhou půli domácímu brankáři připomněli pouze jednou střelou z nějakých třiceti metrů, což bylo z jejich strany zřejmě maximum. ždánické hráče ale omlouvá fakt, že se k utkání dostavili jen s 11 hráči. A jelikož domácí hráči další branku nepřidali, skončilo první jarní utkání na Rock Stadium výsledkem 4:0.

Sestava: Starý,Kožený R.,Hladík,Vlasák,Kotraš P.,Flégr (Kopa),Tichý,Doležílek,Oliva,Švejda,Kotraš J. (Kožený P.)
Góly: Kotraš J. 2,Tichý,Vlasák

So 9.4.2011 16:30
Rybitví - Lipoltice 2:4 (1:3)

V Rybítví v pohodě

Autor: Hladík Milan

Utkání v Rybitví se neslo v duchu předzápasové nervozity ze síly soupeře, se kterým jsme na podzim doma prohráli 2:1 a zároveň naší síly dané jasně postavením v tabulce.
Do první půle nastoupili domácí s opravdu silným větrem v zádech. Nám naopak znemoţňoval rychlejší přechod do útoku. Nebyl to ale vítr, kdo domácím pomohl k vstřelení první branky zápasu, ale hrající trenér M. Hladík, který hrubou chybou na postu stopera daroval domácím již ve 3. minutě vedení. Po obdrženém laciném gólu jsme se nesesypali, ale naopak jsme vyrovnali hru. Ve 30. minutě první půle přišla nejlepší pasáž zápasu v podobě tří rychle vstřelených gólů za sebou, kdy se prosadil průnikem P. Švejda , poté po sólu P. Olivy dorážel J. Kotraš a nakonec M. Vlasák perfektně přenechal míč a M.Tichý uzavřel poločas na 3:1 v náš prospěch. Hned na začátku druhého poločasu zahrával roh J. Kotraš a za přispění větru skončil míč z jeho kopačky v síti. Od té doby jsme přestali hrát, což mělo za následek i více našich faulů . Po jednom z nich domácí nastřelili tyč a dorážející hráč míč dopravil do sítě a snížil výsledek na rozdíl dvou branek. Nakonec jsme byli rádi, že nedošlo k žádnému dramatu a zápas jsme si pohlídali do vítězného konce.

Sestava: Starý,Kožený R.(Rokyta),Hladík,Doležílek,Kotraš P.,Vlasák,Tichý,Oliva(Flégr),Kopa,Švejda,Kotraš J.
Góly: Kotraš J. 2,Tichý,Švejda

So 16.4.2011 17:00
Kolesa - Lipoltice 2:5 (2:0)

Dokonalý obrat v Kolesách

Autor: Hladík Milan

Na skvěle upraveném pažitu jsme začali aktivně. Hned ve 3. minutě jasnou tutovku z malého vápna nezužitkoval J. Kotraš a poté ze samostatného úniku totéž předvedl Švejda. To bylo bohužel z naší strany v 1. poločase vše. Zato domácí naložili s příležitostí jinak. V 15 minutě otevřeli po chybě naší obrany skóre zásluhou nestárnoucího P.Strnada. Ve 30. minutě přišla další pohroma v podobě zranění kolene obránce Kožaka, který musel ze zápasu odstoupit, a na dovršení jsme v 37. minutě po chybě našeho gólmana inkasovali podruhé. Druhý poločas začal šokem pro domácí hráče - během osmnácti minut dostali čtyři góly. V 50. minutě se na hranici vápna pěkně uvolnil Švejda a snížil na 2:1. V 55. minutě po našem rohu nastala ve vápně trma vrma, ze které za přispění domácího hráče těžil J.Kotraš a vyrovnal na 2:2. 60. minuta přinesla vedoucí gól, který vsítil hrající trenér Hladík po hezké přihrávce Olivy. Poté se opět prosadil Švejda, kdy hlavou po rohu zvýšil na 2:4. Konečný výsledek zpečetil Tichý po chytré přihrávce Švejdy. Naši radost z vítězství kazí jen fakt, že zranění R.Koženého je vážnější a přetržené vazy v koleně ho vyřadily nadlouho ze hry a tím se zúží už tak dost úzký kádr našeho týmu.

Sestava: Starý,Kožený R.(Doležílek),Rokyta,Hladík(Kožený),Kotraš P.,Flégr,Tichý,Oliva,Kopa(Tamchyna),Švejda,Kotraš J.
Góly: Kotraš J.,Tichý,Švejda 2,Hladík

Ne 24.4.2011 17:00
Lipoltice - Křičeň 1:2 (1:1)

Zápas nevyužitých šancí

Autor: Plavec Jiří

V ne úplně ideální sestavě jsme vstoupili do zápasu rozpačitě, kdy jsme uţ v 5. minutě inkasovali po úniku hostujícího hráče, který tak trochu se štěstím střelu, kterou náš gólman tečoval, proměnil. O minutu později zahrál stoper Křičně ve vápně rukou a následnou penaltu zkušeně Venda Rokyta zrealizoval a zvýšil tak svou bilanci vstřelených gólů na 65 v celkově 21 odehraných sezonách 1:1. V 15. minutě se zleva dobře uvolnil Kopa, který nahrál ve vápně volnému Švejdovi, který levasem zakončil prachbídně. 20. minuta přinesla gólovku Švejdy, který opět zakončil střelou z kategorie mladších ţáků. Pak předvedl J. Kotraš neuvěřitelné selhání, kdy z metru hlavou netrefil prázdnou branku po skvělém centru Kopy. Ve 25. minutě se do zápasu nanominoval i trenér Hladík, který vystřídal Pepu Flégla, který měl zdravotní potíže. Běžela 30. minuta a po ose Kopy s Kotrašem, nedal Hladík jasnou šanci. Poté v rozmezí několika málo minut jsme nevyužili šance Tichého, Olivy a vše opět korunoval obávaný kanonýr z let minulých Hladík. V 60. minutě se neprosadil Švejda, který mazal sám na gólmana. Nedáš - dostaneš se naplnilo v 65. minutě, kdy po rohu nekrytý hráč hostí nedal našemu brankáři sebemenší šanci. Chvíli na to se vyznamenal domácí brankář, který vytěsnil střelu mimo tyče. Hráči hostí měli v téhle fázi zápasu hru zcela pod svou kontrolou. To až v závěrečných minutách se hra domácích zlepšila, kdy v jasných pozicích nejprve Kotraš klasicky nedal a Švejda pro změnu taky.

Góly: Rokyta V.

Ne 1.5.2011 17:00
Přelouč B - Lipoltice 6:1 (4:1)

Lipoltická ostuda v Přelouči

Autor: Plavec Jiří

Před slušnou diváckou kulisou začal zápas prvního mužstva tabulky s druhým střelou Tichého z 20 metrů, která však postrádala přesnost. Následně se vyznamenal náš gólman, který hasil zaváhání naší obrany. Běžela 12. minuta, kdy Tichý ve vápně vykoupal dva hráče domácích a otevřel skóre utkání. Chvíli poté mohl opět Tichý zvýšit, ale brankář hostí střelu zpacifikoval. Ve 26. minutě přišlo vyrovnání po vyšachování naší obrany - 1:1. Z následné rozehrávky s přispěním Honzy Kotraše se Přelouči podařil dokonalý obrat, kdy během minuty zápas otočili ve svůj prospěch - 2 : 1. Tímto pro nás zápas prakticky skončil!!!
Od té doby Přelouč jasně dominovala a zápas spíše připomínal hru prvního s posledním. V minutě 37 jsme inkasovali z protiútoku na 3 : 1. Co následovalo dvě minuty nato, šokovalo všechny zúčastněné na hřišti i v hledišti. Náš gólman udělal fatální chybu, která by mohla kandidovat na na Nově běžící BOREC NA KONEC. Pohodový zprava letící centr si zhruba z penalty nikým neatakován srazil před vlastní bránu a pro překvapeného hráče domácích už nebyl problém upravit poločasový výsledek na 4 : 1. Poločas druhý byl už koncertem zahazování šancí Přelouče. V 64. minutě z protiútoku 5 : 1. Na konečných 6 :1 upravil v minutě 67. hráč domácích, který dostal hezkou přihrávku za naší obranu. Nepovedený zápas je potřeba hodit za hlavu a soustředit se na na jaře rozjetý Semín. Utkání odřídil poměrně dobře náš "oblíbený" rozhodčí Ledajaks Josef.

Góly: Tichý

Ne 8.5.2011 17:00
Lipoltice - Semín 3:1 (1:0)

Lipoltice zastavili rozjetý Semín

Autor: Plavec Jiří

Hosté se Šurdou v sestavě mohli hned ve 3. minutě prohrávat, ale proti byl hostující gólman, který přímý kop Tichého bravůrně zneškodnil. Poté se hra odehrávala převážně ve středu pole. V 16. minutě prokázal Pilda svoje schopnosti, kdy vychytal hráče hostí pelášejícího na naší bránu. To v minutě 21. se skóre poprvé měnilo. Tichý super nahrávkou výbídl J. Kotraše, který lobem nedal gólmanovi šanci 1-0. Chvíli nato namazal Doležílek v našem vápně hráči hostí do jasné gólovky, ale Pilda ho svým pohledem zcela uhranul a znemožnil tím změnu skóre. Pak se domácí příznivci konečně dočkali Šurdovi klasiky, kdy se před velkým vápnem svým skokem plavmo snažil vymodlit faul, ale rozhodčí Říha jeho herecké dovednosti nezbaštil. Ve 45. nahrál Kopa před bránu volnému Flégrovi, ten šancí pohrdl. V první minutě nastavení trefil Olivka hlavou tyč a z následné dorážky vychytal Kopu výtečným zákrokem gólman. Pak vzduchem zavoněla sádra po zbytečném seknutí Šurdy na mladíka Kopu. Běžela 55. minuta zápasu a Flégr rozjásal domácí příznivce podruhé, kdy dorážel do odktyté svatyně gólmanem vyražený balón po sólovem úniku Švejdy 2-0. V 68. minutě předvedl svoje geniální schopnosti Petík. Na hranici vápna se přehnal přes beka jak rozjetej vlak a předložil balón jak na zlatém podnosu volnému Vlasymu, který uklidil balón do brány 3-0. O minutu později předvedl hostující Šurda fotbalovou parádu. Z vápna odražený míč napálil z 25 metrů volejem přímo do šibenice a připravil tím Pildu o shutout. Vstřeleným gólem Semín ožil a Pilda musel svými zákroky držet lipoltické vedení. Před cca 60 diváky se zbytek zápasu dohrával už v poklidu, kdy jen vybočila nevyužitá šance Kotraše po centru Švejdy. Ve vyrovnaném a až na vyjímku slušně hraném mači, bych chtěl pochválit Pildu, Který po náročném víkendu odvedl vynikající výkon a zamotal tím trenéru Hladíkovi hlavu pro nadcházející zápas ve Starých Čívicích. Utkání dobře soudcoval Říha.

Góly: Kotraš J., Flégr, Vlasák

Ne 15.5.2011 17:00
Staré Čívice - Lipoltice 1:2 (0:2)

Jednoznačné utkání s dramatickou tečkou

Autor: Václav Rokyta ml.

V neděli 15. 5. zavítalo mužstvo TJ Lipoltice do Starých Čivic k utkání s místním Sokolem. Oba celky dělily před utkáním pouhé 3 body v tabulce, a tak diváci čekali atraktivní souboj. Hrající trenér Milan Hladík, toho času však ve stavu zraněných a na lavičce, od první minuty poslal na trávník hodně omlazenou sestavu. Nejstarším hráčem Lipoltic v základní sestavě byl čtyřiatřicetiletý Roman Petik. Aktivitou hýřící lipoltické mužstvo si již od začátku vypracovalo převahu a odměnou byla vedoucí branka v 5. minutě. Pěknou akci Davida Kopy a Pavla Švejdy zakončil tvrdou přízemní ranou k tyči Martin Tichý – 1:0. Ve 12. minutě se znovu mohlo měnit skóre. Pavel Švejda byl tentokrát stažen již před šestnáctkou domácími obránci. Následný povedený trestný kop Romana Petika vytěsnil brankář Čivic na roh. Oběma aktérům předchozí situace diváci zatleskali. Ve 38. minutě vyslal směrem k domácí bráně slušnou pumelici Milan Vlasák, gólman však byl v pozoru. Přesto se hosté do přestávky ještě jednou prosadili. Po pěkném centru Pepy Flégra zakončoval ve 39. minutě hlavou Roman Petik – 2:0. Hráči Starých Čivic se lipoltickému brankáři Davidu Starému pořádně připomněli až v samotném závěru první půle. Tvrdou střelu po zemi však hostující gólman s přehledem kryl. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro Lipoltice. Druhou půli začali lipoltičtí hráči ve svižném tempu, které přestárlému kádru domácích dělalo evidentní problémy. V 57. minutě vystihl nepovedený odkop domácího brankáře Pavel Švejda. Míč nakopnutý brankářem se odrazil od Pavlova ramena do sítě, rozhodčí však chybně branku neuznal pro domnělou ruku lipoltického útočníka. Hosté ve svojí aktivní hře pokračovali, vypracované šance J. Kotraše, Flégra a Tichého však zůstaly nevyužity. Postupem času se začali probouzet i domácí hráči, kteří se nehodlali smířit s porážkou. V 80. minutě měli hráči Čivic výhodu trestného kopu z hranice šestnáctky, ale lipoltický brankář David Starý svým zákrokem spoluhráče podržel. V 85. minutě ve snaze zablokovat míč nešťastně tečoval střelu domácího hráče Pavel Kotraš a Čivice snížily na 2:1. V závěrečných minutách se před hostující bránou děly velké věci. Hlavičku domácího útočníka vyrazil nejprve Starý na roh a zabránil tak jasnému gólu. Následný závar ve velkém vápně vyřešil až odkopem na polovinu soupeře spolehlivý veterán lipoltické sestavy Pepa Tamchyna. Utkání s jednoznačným průběhem tak nakonec skončilo těsným výsledkem 2:1 pro Lipoltice.

Góly: Tichý, Petik

Ne 22.5.2011 17:00
Lipoltice - Starý Máteřov 3:1 (1:0)

Utrápené vítězství Lipoltic

Autor: admin2

Domácí začali opět s Olivou na místě stopéra a s jedním hráčem na lavičce náhradníků. Hned v úvodu se mohl prosadit Tichý, ale jeho dělo vyhnalo veverky z přilehlého lesa. V 10. minutě Oliva vyzval nahrávkou za obranu J. Kotraše, ale ten míč svou slabší pravačkou vůbec netrefil. Hned vzápětí poslal všudybyl Tichý míč zprava rozběhnutému Vlasymu, který se šikovně zbavil beka, ale jeho zpětná nahrávka adresáta nenašla. 15. minuta konečně rozjásala domácí fandy, to když přetažený rohový kop vrátil Oliva na volného Flégra, který krásnou ranou otevřel skóre zápasu 1:0. Vstřelený gól nám paradoxně víc ublížil, než pomohl. Od té doby hráči hostí převzali iniciativu a byli po zbytek 1. poločasu lepším týmem. Do své největší poločasové šance se dostali po zahrání standardní situace, kdy orazítkovali tyč naší branky.
Poločas druhý začal náporem hostí a bylo otázkou času, kdy se prosadí i střelecky. Jejich chvíle přišla v 60. minutě, kdy po zaváhání naší obrany střelou z hranice vápna srovnali na 1:1. Minutu nato mohlo být ještě hůře, ale P. Kotraš skvělým zákrokem zabránil změně skóre. V 67. minutě přišla chvíle Pavla Švejdy, který vlétl mezi beky a střelou do šibenice nedal brankáři šanci 2:1. Po faulu na Švejdu zahrával v 75. minutě Tichý přímý kop, ale o kousek přestřelil. To už si ale Tichý nedovolil o minutu později, kdy využil chyby v obraně a prostřelil gólmana 3:1. Vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás dobře řídil rozhodčí Syrůček. Diváků 70.

Góly: Flégr,Švejda,Tichý

Ne 29.5.2011 17:00
Zdechovice - Lipoltice 3:9 (1:5)

Gólová smršť

Autor: Hladík Milan

Utkání druhého s jasně posledním účastníkem soutěže měl být jednostrannou záležitostí hostů. Zápas nabral rychlý spád. Hned ve druhé minutě Petík minul jen o centimetry tyč zdechovické branky a vzápětí z protiútoku Pavel Kotraš podklouzl při výskoku na míč a domácí útočník nabídnutou příležitost využil 1:0. Po dalším nedorozumění v obraně chytil Radek Pilař jasnou gólovku domácích a do třetice zdechovický útočník minul naši branku. To ale bylo ze strany domácích do poločasu vše.
Ve 20 minutě byl ve vápně stažen Flégr a pokutový kop proměnil Rokyta. Do poločasu se pak prosadil 2x Milan Vlasák a 2x Pavel Švejda a o vítězi nebylo pochyb. Do druhé půli vystřídal nejprve Honza Kotraš bráchu a za pár minut přihrál na třetí gól Švejdovi. Za pár minut přišel na hřiště Honza Kasal na místo pokopaného střelce Švejdy. Po faulu na Švejdu proměnil Vlasák pokutový kop a jako druhý zkompletoval hattrick. Domácím se poté podařilo snížit na 7:2 a v zápětí dali i další branku. Osmý gól přidal Kotraš a poslední devátý uklidil do branky kapitán Oliva. V poklidném tempu přátelského střetnutí jsme splnili roli favorita a jasně zvítězili.

Góly: Vlasák 3x, Švejda 3x, Rokyta, Kotraš J., Oliva

Ne 5.6.2011 17:00
Lipoltice - Choltice B 1:0 (0:0)

Napínavé derby rozhodla jediná branka

Autor: Rokyta Václav ml.

Neděle 5. června patřila v Lipolticích jako již tradičně fotbalu. Místní tělovýchovná jednota přivítala na svém hřišti Slavoj Choltice „B“ . Počasí fotbalu přálo, tudíž utkání tradičních rivalů shlédla na místní poměry početná divácká kulisa. Favoritem zápasu bylo v tabulce lépe postavené domácí mužstvo. Hosté se ovšem svými ambicemi také netajili, neboť v jejich sestavě nastoupila řada borců hrajících stabilně okresní přebor za „A“ mužstvo.
Úvodní dějství mnoho zajímavých akcí divákům nepřineslo. Výjimkou byly pouze dvě vážnější šance ze strany domácích. V 19. minutě poslal Petr Oliva míč z trestného kopu těsně nad bránu. Cestu mezi tyče nenalezla ani hlava Pavla Švejdy o pět minut později. V první půli se hrál z obou stran opatrný fotbal, přičemž mírně navrch měli hráči Lipoltic. Hosté se k zakončení téměř nedostali. Místy byla na hráčích obou týmů patrná nervozita, která způsobovala časté ztráty balonu. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.
Po přestávce se hosté jako první oklepali z mírné pasivity a rázem začali zatápět lipoltické obraně. Výborný Radek Pilař v domácí bráně však svůj tým několika důležitými zákroky podržel. Lahůdkou zejména pro domácí fanoušky pak byl „Pildův“ tygří skok k tyči alá Petr Kouba při střele Cvejna. Ještě jednou ale lipoltický hráčům zatrnulo, a to když Svobodův přetažený centr skončil na tyči. V těchto chvílích tlak choltického týmu vrcholil. Na nepříznivý vývoj utkání reagoval hrající trenér Milan Hladík, který nejprve sám nahradil pro bolesti zad odstoupivšího Romana Petika. Následně byl do hry nasazen i další veterán lipoltické sestavy Václav Rokyta, který zaujal místo ve středu obrany. Díky tomu se Petr Oliva posunul do zálohy a hra domácího týmu se o mnoho zlepšila.
V 64. minutě pálil Martin Tichý hlavou nad, stejně tak jako v 72. minutě Pavel Švejda. Ten se ale, jak se o několik okamžiků později ukázalo, zatím pouze zastřeloval. V 76. minutě si ho totiž ve vápně našel Tichého centr a Pavel hlavou otevřel skóre – 1:0. Utkání se rázem změnilo v tzv. jízdu nahoru – dolů. Šance, nebo alespoň jejich náznaky, byly k vidění na obou stranách hřiště. Tu největší měl v 80. minutě opět Pavel Švejda. Jeho střelu z hranice šestnáctky hostující brankář Zářecký reflexivním zákrokem vyrazil na roh. Následné závary před domácí bránou už lipoltičtí hráči ustáli a těsné vedení udrželi až do konce. Utkání řídil zkušený rozhodčí František Školout. I přes kritiku některých diváků bývalý ligový arbitr tuto nelehkou úlohu zvládl.

Sestava: Pilař,Vlasák,Kotraš P.,Oliva,Tamchyna,Flégr (Rokyta),Tichý,Petik (Hladík),Kopa (Kasal),Švejda,Kotraš J.
Góly: Švejda

So 11.6.2011 17:00
Rohovládová Bělá - Lipoltice 1:1 (1:0)

„Vlasyho“ hlavička zajistila druhé místo

Autor: Rokyta Václav ml.

V sobotu 11. června sehrálo mužstvo TJ Lipoltice veledůležité utkání v Rohovládově Bělé. Jakýkoliv bodový zisk z tohoto utkání by totiž našemu týmu zajistil již s předstihem druhou příčku v celkové tabulce. Právě druhá příčka by navíc za určitých okolností mohla být i postupová. Naopak, v případě prohry by na druhé místo mohla ještě pomýšlet i Rohovládova Bělá.
Během prvního poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že Lipoltice hrají o druhé místo v tabulce. Hostující hráči branku soupeř téměř neohrozili. Naproti tomu domácí hráči byli při chuti a vypracovali si několik vážných příležitostí. Při jedné z nich i díky zaváhání lipoltické obrany otevřel skóre domácí Kuře – 1:0.
Do druhé půle opět vstoupili lépe domácí hráči, ale naštěstí pro nás pokračovaly ve svém festivalu zahozených šancí. Lipoltické hráče několika důležitými zákroky podržel i brankář David Starý, který tak odčinil své zaváhání z prvního poločasu. V poslední dvacetiminutovce se hra našeho týmu mírně zlepšila díky několika úpravám v sestavě. Přesto bylo brankových příležitostí stále jako šafránu. Vysvobození pro hostující hráče i fanoušky přišlo až v 85. minutě. Centr Petra Olivy našel ve vápně hlavu Milana Vlasáka, který nedal brankáři šanci – 1:1. Domácí hráči byli po vyrovnávací brance jako opaření. Naopak lipoltičtí hráči již s přehledem kontrolovali nerozhodný stav. Ten se ale přece jen mohl ještě jednou změnit, a to když rána Martina Tichého skončila na břevně domácí brány. Gólový účet zápasu však již byl uzavřen a utkání tak k radosti hostujících příznivců skončilo nerozhodně 1:

Góly: Vlasák

So 18.6.2011 17:00
Lipoltice-Lány na Důlku 1:1 (0:0)

Remízová tečka za postupovou sezonou

Autor: Rokyta Václav ml.

Nezvykle již v sobotu se tentokrát sešli diváci a hráči na fotbalovém stánku Rock Stadium v Lipolticích. Na programu bylo utkání posledního kola III. třídy Přeloučsko mezi TJ Lipoltice a Sokolem Lány na Důlku. Domácí hráči jako již tradičně hodlali po svém posledním utkání na domácím hřišti zakončit sezonu rozlučkou se svými diváky, a tak bylo po dohodě obou celků utkání sehráno již v sobotu.
Zhruba hodinu před utkáním se jako blesk z čistého nebe spustil vytrvalý déšť, který aktérům střetnutí znepříjemňoval pobyt na hřišti téměř po celé utkání. V počasí, na které jsou zvyklí spíše fotbaloví nadšenci z britských ostrovů, se lépe dařilo domácím hráčům. Naneštěstí pro diváky, vyložené šance Jana Kotraše a Davida Kopy zůstaly nevyužity. Hosty z Lán sice několika zákroky podržel brankář, ale jinak to vypadalo, jakoby domácím střelcům v dešti zvlhl střelný prach. Festival zahozených příležitostí, tak by se dala nejlépe popsat situace před hostující bránou v prvním poločase. Hráči Lán si první půli museli připadat spíše jako Na Střelnici v Jablonci nad Nisou než jako Na Skále v Lipolticích. Bezbrankový stav nezměnil ani svým sólem Jan Kotraš, který už sice překonal všechny obránce i gólmana, ale cestu mezi tři tyče přesto nenašel. Stav 0:0 vydržel až do poločasu, neboť hosté vážnější příležitost neměli.
Střelecká smůla domácích byla prolomena až 55. minutě. Odvážný průnik Davida Kopy zastavili hostující obránci až faulem v šestnáctce. Nařízené penalty se ujala loučící se lipoltická legenda Václav Rokyta a domácí šli do vedení 1:0. Diváci doufali, že Lipoltice přidají další branky v zápětí. Ale bohužel se opakovala situace z prvního poločasu. Ani jedna z vyložených brankových příležitostí neskončila gólem. Hosté střeleckou neschopnost domácího týmu potrestali v 70. minutě a vyrovnali na 1:1. Domácí hráči se v závěru utkání ještě pokoušeli strhnout vítězství na svoji stranu, ale skóre se již nezměnilo a oba celky se rozešly smírně po remíze 1:1. Na trávník se v závěru utkání dostala i další z odcházejících legend lipoltického fotbalu –Marek Schreiner. A dle ohlasů od skalních fanoušků to byl „ Mára “ jako za mlada. Absolutní tečkou za vydařenou sezonou pak byla pozápasová rozlučka s diváky, která se, jak zde bývá zvykem, protáhla až do časných ranních hodin. Někteří vytrvalci navíc ani nešli spát a rovnou ze hřiště odjeli v neděli ráno podpořit svými hlasy mladší přípravku na finálový turnaj do Pardubic, za což jim patří velký dík a palec nahoru!

Góly: Rokyta

Turnaje a přípravné zápasy


30.01.2011 Pardubičky-Lipoltice 5:3 (na UMT)
13.02.2011 Řečany-Lipoltice 5:3
19.02.2011 Jičín dorost-Lipoltice 3:6 (Švejda 3, Vlasák, Flégr, Tichý)
20.02.2011 Robousy-Lipoltice 4:4 (Tichý, Flégr, Rokyta, Oliva)
26.02.2011 Sedlec-Lipoltice 8:2 (Oliva 2)
27.02.2011 Chotusice-Lipoltice 3:7 (Oliva 2)
13.03.2011 Pardubičky B-Lipoltice 3:7 (Švejda 3, Oliva, Kotraš J., Flégr, Tichý)
20.03.2011 Lipoltice-Přelovice 1:6 (Švejda)