Komentáře k zápasům: A muži - sezóna 2013/2014 (3.třída Přeloučsko)

Ne 11.8.2013 17:00 hod.
Újezd B - Lipoltice 0:4 (0:2)

První mistrovské utkání

Autor: Pepik Flégr

První mistrovské utkání sezony 2013/2014 sehrálo naše mužstvo v Újezdě. V našem dresu se objevilo pár nových tváří: Přemek Marek (hostování z Načešic), Patrik Plavec (hostování z Přelouče), Lukáš Melicher (hostování z Přelouče). Naši kluci předváděli pěknou hru a soupeře k větším šancím nepouštěli. Naopak naše výpady Pavla Švejdy a Michala Hejcmana byly pro Újezd smrtící. V závěru se trefil ještě David Kopa z penalty.

Sestava: Machač – Melicher, Ročín, Černohous, Kožený R. – Hejcman (Doležílek J.), Doležílek M., Kopa, Marek – Švejda, Plavec P. (Svoboda)
Góly: Švejda 2x, Hejcman, Kopa (penalta)

Ne 18.8.2013 17:00 hod.
Lipoltice - Chvaletice 0:2 (0:0)

Chyba v závěru

Autor: Pepik Flégr

První domácí zápas jsme sehráli s Chvaleticemi, loňským účastníkem Okresního přeboru. V tomto zápase jsme se museli obejít bez našeho střelce Pavla Švejdy, jelikož dlouhodobě laboruje s poraněnými vazy v koleni. Ve vyrovnaném zápase jsme moc šancí neviděli. Za zmínku stojí snad jen povedená střela z dálky Lukáše Melichera, která skončila na horní tyči. Poté ještě běžel sám na brankáře Patrik Plavec, ale ani ten nedokázal skórovat. Hosté měli také dvě šance, které dokázali využít. Před koncem zápasu jsme inkasovali po chybě našeho brankáře Honzy Machače, který se nedohodl s Pepou Tamchynou. Ve snaze o vyrovnání jsme inkasovali znovu, kdy naší obraně pláchl hostující hráč a zvýšil na konečných 0:2.

Sestava: Machač – Melicher (Tamchyna), Ročín, Černohous, Kožený R. – Marek, Doležílek M., Svoboda, Kopa – Hejcman, Plavec P.

Ne 25.8.2013 17:00 hod.
Přelovice B - Lipoltice 1:4 (0:1)

Zodpovědný výkon měl úspěch

Autor: Pepik Flégr

Za deštivého počasí, ale na velmi slušném terénu jsme sehráli další kolo soutěže. V tomto zápase obdržel kapitánskou pásku učitel Michal Doležílek. Ve vyrovnané první půli se prosadil po úniku Pavel Švejda. Největší šanci domácích v prvním poločase hasil Lukáš Chára odkopem z prázdné branky, kdy míč jasně směřoval do naší sítě.
Hned z kraje druhé půle zahrozili nejprve domácí, kdy orazítkovali horní tyč naší branky. Poté už jsme úřadovali my. Pavel Švejda opět utekl a předložil míč volnému Kubovi Doležílkovi a ten se nemýlil. Vzápětí po stejné situaci se prohodili střelci kdy, skóroval tentokrát Michal Doležílek. Poté ještě pláchl po lajně Michal Hejcman, který přihrál Pavlu Švejdovi před prázdnou branku a ten dal tak svůj druhý gól v tomto zápase. Do dalších šancí nás domácí pomezní nepustil. Domácím se podařilo snížit těsně před koncem zápasu. Rozhodčí ukončil zápas v moment, kdy měl odpískat jasnou penaltu na Pavla Švejdu. Toto vítězství věnujeme Radkovi Koženému a jeho novorozené dceři Natálce.

Sestava: Machač – Chára, Melicher, Černohous, Kožený – Hejcman, Doležílek M., Doležílek J. (Svoboda), Marek – Švejda, Mužík (Plavec P.)
Góly: Švejda 2x, Doležílek J., Doležílek M.

Ne 1.9.2013 17:00 hod.
Lipoltice - Rohovládová Bělá 1:1 (0:0)

Ve znamení nenařízených penalt

Autor: Pepik Flégr

V sobotu jsme zavítali na hřiště nováčka z Rohovládové Bělé. Čekal nás těžký zápas, ve kterém jsme se museli obejít hned bez pěti hráčů základní sestavy. Domácí nás začali hned od začátku tlačit, ale větší šanci si nepřipravili. Naopak jsme to byli my, kdo se mohl ujmout vedení, ale Pavel Švejda zakončil pouze do domácího brankáře.
Po změně stran se prosadili domácí po rohovém kopu, kdy zůstal neobsazen jeden ze soupeřů. Ze stejné situace jsme vyrovnali i my, kdy se hlavou trefil Pavel Švejda. Deset minut před koncem Pavel utekl a domácímu stoperovi nezbývalo než ho faulovat. K údivu všech ale rozhodčí penaltu nenařídil. V závěru ještě uháněl sám k soupeřově brance David Kopa, kterého smetl opět soupeřův bek, ale rozhodčí, který z našeho pohledu zápas nezvládl opět faul nezapískal. To bylo moc i na našeho, jindy klidného trenéra Petra Olivu, který to dal sudímu několika slovy najevo. Závěrem je třeba poděkovat všem náhradníkům, kteří plnohodnotně zastoupili chybějící hráče.

Sestava: Pilař – Chára (Plavec P.), Melicher, Doležílek M., Tamchyna – Hejcman, Marek, Doležílek J., Kopa - Švejda (Svoboda), Kasal
Góly: Švejda

Ne 8.9.2013 17:00 hod.
Lipoltice - St.Čivice 0:4 (0:2)

Nevýrazný výkon všech

Autor: Pepik Flégr

V neděli jsme sehráli domácí utkání proti celku Starých Čívic. Ačkoliv jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě, nestojí z naší strany za zmínku vůbec nic. Ve všech ohledech nás soupeř převyšoval a zaslouženě jsme prohráli 0:4.

Sestava: Pilař – Melicher (Mužík), Ročín, Černohous, Kožený – Kopa, Doležílek J., Marek, Hejcman (Plavec P.) – Švejda, Doležílek M.

So 14.9.2013 17:00 hod.
Kolesa - Lipoltice 1:2 (1:1)

Důležité body z Koles

Autor: Pepik Flégr

Na další venkovní zápas jsme zajížděli do Koles. Po domácí vysoké porážce 0:4 byl cíl zápasu jasný – vyhrát. Domácí začali počátečním náporem, který vyvrcholil faulem v pokutovém území a tudíž penaltou, kterou domácí proměnili. Po tomto momentu ale domácí hráči začali kazit rozehrávku a my jsme se dostávali více do hry. Ze sérií rohových kopů a standartních situací se podařila pouze jedna, kdy Michal Doležílek nacentroval do vápna, kde našel hlavu Pavla Švejdy a ten vyrovnal na 1:1. Na konci prvního poločasu zahrozili domácí, kdy před úplně volným Strnadem odkopával na roh Radek Kožený.
Do druhého poločasu jsme nastoupili se změnou v rozestavení, kdy si Michal Hejcman s Marcelem Mužíkem prohodili posty. Netrvalo dlouho a prvně jmenovaný pláchl domácí obraně a otočil vývoj zápasu v náš prospěch. Poté šel tváří v tvář golmanovi Pavel Švejda, ale nabídnutou šanci neproměnil. Michal Hejcman měl ještě několik brejkových situací, ale ty zůstaly také nevyužity. Nic méně je třeba dodat, že je stále co zlepšovat a doufejme, že se nám podaří už konečně vyhrát před domácím publikem.

Sestava: Machač – Kožený (Svoboda), Melicher, Doležílek M., Tamchyna – Hejcman, Marek, Doležílek J., Kopa (Plavec P.) – Švejda, Mužík
Góly: Švejda, Hejcman

Ne 22.9.2013 16:30 hod.
Lipoltice - Lány na Důlku 2:0 (0:0)

Důležité body z Koles

Autor: Pepik Flégr

V dalším kole nás na domácí půdě čekal doposud neporažený soupeř – Lány na Důlku. Ze začátku se hrál vyrovnaný fotbal, ale bez větších příležitostí. V 25. minutě přišel asi zlomový okamžik utkání. Michal Hejcman se protlačil do samostatného úniku, byl faulován a následovala červená karta pro hostujícího hráče. V prvním poločase jsme se ale prosadit nedokázali.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem vstřelit oslabenému soupeři branku. Pavel Švejda měl hned několik samostatných úniků, ale využil jen dva. Nikdo jiný už se k našemu kanonýrovi nepřidal a tak jsme mohli slavit první domácí výhru 2:0.

Sestava: Machač – Chára, Melicher, Černohous, Kopa – Mužík (Svoboda), Marek, Doležílek J., Doležílek M. – Švejda, Hejcman (Plavec P.)
Góly: Švejda 2

Ne 29.9.2013 16:30 hod.
Rozhovice - Lipoltice 1:0 (0:0)

Zasloužená výhra Rohoznice

Autor: Pepik Flégr

Zápas 8. kola jsme sehráli v Rohoznici. První půle byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Do šancí na naší straně se dostával hlavně Pavel Švejda a jednu slušnou příležitost měl i Patrik Plavec, kterému chyběl důraz v zakončení.
Do druhé půle nastoupili domácí aktivněji. Na rozdíl od nás začali hrát po zemi, což v silném větru mělo úspěch. Celou druhou půli nás držel nad vodou svými zákroky Honza Machač, kterému i několikrát musela pomoci tyč. Domácí se dostali do vedení, kdy jeden z domácích hráčů trefil horní tyč a k naší smůle se míč odrazil ke zcela volnému hráči, který se do prázdné branky nemýlil. V poslední minutě utkání jsme měli hned tři šance z jedné akce. Do šance se dostal Marcel Mužík, který mířil pouze do brankáře. Míč se ale odrazil k Pavlovi Švejdovi, ten pro změnu nastřelil obránce, poté se míč dostal ještě k předsedovi Honzovi Kasalovi, ale ani ten nedokázal doslova propálit ležícího beka. Z tohoto zápasu jsme tak odjížděli bez bodu.

Sestava: Machač – Chára (Svoboda), Melicher, Černohous, Kasal – Mužík, Marek, Kopa, Doležílek M. – Švejda, Plavec P. (Hejcman)

Ne 5.10.2013 16:00 hod.
Lipoltice - Staré Ždánice 4:2 (3:2)

Zasloužené vítězství

Autor: Pepik Flégr

Po porážce v Rohoznici, k nám zavítaly Staré Ždánice. Do toho zápasu jsme vstoupili aktivněji a již v desáté minutě otevřel skóre Přemek Marek krásnou střelou z dálky. Po této brance ale sudí Čermák doslova daroval soupeři vyrovnání. Po signalizovaném ,,ofsajdu“ a faulu na našeho beka hosté srovnali. Do vedení jsme šli po střele Michala Doležílka. Hosté ale dokázali poměrně záhy opět vyrovnat. Tentokrát po chybě v naší obraně. Poločasové vedení a tedy i vítěznou branku nemohl dát nikdo jiný než náš obávaný střelec Pavel Švejda, který v předvečer zápasu uzavřel hned několik sázek. Prosadil se dorážkou do prázdné branky.
V druhém poločase jsme chtěli skóre navýšit, ale hostující obrana našemu tlaku odolávala. Největší šanci měl ,,učitel“ Michal Doležílek, který nastřelil pouze tyč. Čtvrtou branku vstřelil Pavel Švejda, kdy utekl hostující obraně a stanovil tak konečné skóre zápasu.

Sestava: Machač – Kopa, Melicher, Černohous, Doležílek J. – Mužík, Doležílek M., Marek, Hejcman – Švejda, Plavec P. (Svoboda)
Góly: Švejda 2x, Marek, Doležílek M.

Ne 13.10.2013 16:00 hod.
Selmice - Lipoltice 1:3 (1:1)

Pochvala celému mužstvu

Autor: Pepik Flégr

Další zápas nás čekal na půdě nováčka ze Selmic. Od úvodního hvizdu jsme byli lepším týmem. Byli to ale domácí, kdo se dostal do vedení. Po půlhodině hry vyrovnal po centru Marcela Mužíka, hlavou Kuba Doležílek. Několikrát se dostal do „tutových“ šancí Michal Hejcman, ale chyběl důraz v zakončení.
Na začátku druhého poločasu se hra na několik minut vyrovnala, ale v šedesáté minutě dal o sobě vědět Pavel Švejda. Z první šance se ještě prosadit nedokázal, ale chvilku poté už se nemýlil a vstřelil vítěznou branku. V závěru se ještě jednou prosadil Kuba Doležílek a určil tak konečný stav utkání.
Za předvedenou hru patří pochvala celému mužstvu.

Sestava: Machač – Tamchyna, Melicher, Doležílek M., Chára (Kasal) – Kopa (Plavec P.), Marek, Doležílek J., Hejcman – Švejda, Mužík
Góly: Švejda 1x, Doležílek J. 2x

Ne 20.10.2013 15:30 hod.
Selmice - Lipoltice 1:3 (1:1)

Jako na střelnici

Autor: Pepik Flégr

Naším dalším soupeřem bylo Rybitví. Zápas pro nás začal katastroficky. Už v páté minutě jsme prohrávali 0:2. Během dalších pěti minut se nám ale podařilo vyrovnat po brankách Michala Doležílka a Pavla Švejdy. Nicméně za patnáct minut jsme opět prohrávali o dvě branky. Tímto rozdílem skončil první poločas.
Do druhého jsme nastoupili s jasným cílem – pokusit se otočit nepříznivý stav. Byli to ale hosté, kdo přidal další dvě branky a vypadalo to na debakl. Bohužel jsme začali soupeře tlačit až dvacet minut před koncem zápasu, kdy se prosadil dvakrát Pavel Švejda a David Kopa. Na vyrovnání to ale nestačilo a tak jsme odcházeli z tohoto zápasu poraženi.

Sestava: Pilař – Tamchyna, Melicher (Plavec P.), Doležílek M., Chára – Kopa, Marek, Doležílek J., Mužík (Kasal J.) – Švejda, Hejcman
Góly: Švejda 3x, Doležílek M. 1x, Kopa D. 1x

Ne 27.10.2012 14:30 hod.
Srch B - Lipoltice 5:0 (3:0)

Zasloužená prohra

Autor: Pepik Flégr

Poslední venkovní utkání podzimní části sezony jsme zakončili na hřišti lídra soutěže Srchu. Od začátku utkání byl soupeř jasně lepším mužstvem, který nás převyšoval ve všech ohledech.
Po celý zápas vynikal Honza Machač, který chytil ještě několik tutovek domácích. V 67. Minutě obdržel červenou kartu David Kopa, kdy rukou vyrazil míč směřující do odkryté branky.
Domácí zaslouženě zvítězili 5:0.

Sestava: Machač – Tamchyna, Melicher (Plavec P.), Doležílek M., Kopa – Mužík, Marek, Doležílek J., Hejcman – Švejda, Kasal

Ne 3.11.2013 14:00 hod.
Lipoltice - Řečany B 6:0 (3:0)

Jednoduchá výhra

Autor:


Sestava: Machač – Tamchyna(Flégr), Melicher(Kasal), Dležílek M., Chára – Hejcman, Marek, Doležílek J., Mužík – Plavec P., Švejda
Góly: Švejda 2x, Doležílek M. 1x, Melicher 1x, Plavec P. 1x

Ne 23.3.2014 15:00 hod.
Lipoltice - Újezd B 3:2 (2:0)

Tři body doma

Autor: adminn

Skoro v zimním počasí v prvním mistrovském zápase jara předvedli naši kluci velice solidní výkon. Skóre otevřel střelou podél brankaře Pepík Fégr. Druhý gól přidal ještě v prvním poločase Ondra Beránek. A tak poločas skončil s nadějným výsledkem 2:0.
Situace se začala dramatizovat po chybě našeho brankaře, když mu propadla jedna ze střel soupeře. Bohužel o několik minut později bylo ještě hůře a hosté vyrovnali na 2:2. Naštěstí naši kluci nesložili zbraně a po jednom z rychlých protiútoku našeho útočníka soupeř zastavil už jen faulem. Následující penaltu s přehledem proměnil Michal Doležílek a završil tím velice slušný výkon sebe i celého mužstva. Na těžkém terénu nebylo výrazně lepšího mužstva, ale za bojovnost patří našim klukům pochvala. Tři body jsou doma.
Sestava: Machač – Kopa, Kasal, Doležílek M., Chára (Melicher) – Beránek, Marek, Doležílek J., Mužík (Svoboda) – Hejcman, Flégr (Plavec P.)
Góly: Flégr, Beránek, Doležílek M. (z penalty)

So 29.3.2014 15:00 hod.
Chvaletice - TJ Lipoltice 1:0 (1:0)

Nespravedlivá prohra

Autor: Kožený Radek

Tentokrát již v jarním počasí jsme nastoupili na hřišti Chvaletic v dost oslabené sestavě. Nutno podotknout, že i soupeř měl k ideální sestavě daleko. V První půli začali lépe domácí, kteří se dostali do několika slibných šancí, které zneškodnil Honza. My jsme branku soupeře prakticky neohrozili. V 30.minutě Honza vyběhl na hranici vápna proti centrovanému míči, ovšem u míče byl domácí Hrbek dříve a nebyl pro něho již problém míč uklidit do brány 1-0. Poté z prvního poločasu stojí snad už jenom za zmínku ukončení poločasu arbitrem Ledajaksem v 39.min.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vyrovnat. Oživení hry přinesli střídající Jirka Kasal a Milan Hladík. Vytvořili jsme si mírnou převahu, ale naše šance zůstali nevyužité. Na konci zápasu opět nezklamal mistr Ledajaks, když neohroženě postupujícího Michala Hejcmana hluboko ve vápně stáhl domácí stoper. Sudí k úžasu všech sice nedovolený zákrok zapískal, ale ukázal, že se bude konat trestňák z hranice šestnáctky. Trestný kop jsme nezahráli dobře a tak jsme na jaře poprvé prohráli. Zápasu by spíše slušela remíza.
Sestava: Machač - Kopa, Doležílek M., Doležílek J., Chára - Mužík, Marek, Svoboda, Hejcman - Plavec P. (Kasal Jiří), Flégr (Hladík)

Ne 6.4.2014 16:30 hod.
TJ Lipoltice - Přelovice B 1:1 (1:0) - kontumace 0:3

Škoda bodu

Autor: adminn

Ve druhém domácím zápase jara přivítal náš tým předposlední celek tabulky - Přelovice B. Počasí tentokrát fotbalu přálo, a tak se očekával pohlednější fotbal než v minulém domácím zápase. S přihlédnutím na aktuální tabulku mnozí hráči i diváci jistě věřili i v plný počet bodů. Bohužel opak byl pravdou. Přesnost a kombinace byla z obou stran vidět minimálně a kromě prvních 20-ti minut se z našich kluků pomalu vytratila síla i bojovnost.
Počátek zápasu byl v naší mírné režii a převaha v poli byla završena gólem Michala Hejcmana. Bohužel poté naše aktivita pomalu ve všech směrech uvadala.
Po přestávce bylo ještě hůře, když se taktovky pomalu ujali hráči z Přelovic. Našim klukům se nedařilo podržet míč pod kontrolou a několikrát se musel protáhnout tentokrát bezchybný Honza Machač. Bohužel ani jeho výkon nezabránil, aby z několika střel jedna neskončila za jeho zády. Trenér se snažil uklidnit naši hru vystřídáním Lukáše Cháry, který po sobotním půlmaratonu v Praze hrál nad hranice svých sil. Bohužel fotbalový comeback a naskočení Jirky Rokyty “Chobota” do zápasu nám nijak nepomohlo, přičemž po několika dotecích s míčem byl s obnoveným zraněním kotníku vyřazen ze hry. V tu dobu již náš tým hrál v oslabení, když oprávněně, ale nepřiměřeně reagoval na nepravdivé posouzení autu, hostujícím pomezním, Honza Kasal. Bohužel při tomto rozložení sil už nebylo možné vítězství naklonit na naši stranu. Nakonec můžeme být rádi, že hráči Přelovic tohoto oslabení v závěru nevyužili.
Příští neděli se opět kope doma tak doufejme, že bude lépe.
Zápas byl kontumován za start Přemysla Marka bez FAČRu.
Sestava: Machač - Kopa, Kasal, Doležílek M., Chára (Rokyta Jiří) - Beránek, Marek, Doležílek J., Mužík - Hejcman, Flégr (Plavec Patrik)
Góly: Hejcman

Ne 13.4.2014 16:30 hod.
TJ Lipoltice - Rohovládová Bělá B 0:0

Bojovný zápas bez gólů

Autor: Radek Kožený

Tentokrát jsme nastoupili k dalšímu domácímu zápasu proti týmu Rohovládová Bělá se všemi platnými členy organizace FAČR. Od prvních minut jsme byly svědky pohledného utkání se šancemi na obou stranách. Na naší straně se do slibné šance dostal Beránek, který z hranice velkého vápna vyslal přízemní střelu, která skončila na vzdálenější tyči. Aby té smůly nebylo málo dobíhající Pepa Flégr byl u tyče o malý moment dříve a nestačil odražený míč vrátit do prázdné branky. Na druhé straně nás nejvíce zlobil hostující kapitán, který vypracoval několik šancí pro nám dobře známého Honzu Kotraše, který se naštěstí rozpomněl jak mu chutnalo pivko v Tondově podniku KFC a všechny šance chladnokrevně zahodil.
Druhý poločas jsme začali náporem ovšem soupeřovu bránu jsme ohrozili pouze střelami z dálky. S přibývajícími minutami nám začali docházet síly a aktivitu přebíral soupeř. V závěru nás několikrát podržel skvělými zákroky Honza, zejména se vyznamenal při střele Kotraše, který se šikovné na penaltě uvolnil a vystřelil k tyči, kde byl Honza včas a míč vyrazil.
Výsledek odpovídá dění na hřišti. Naši kluci zaslouží pochvalu za bojovnost.
Sestava: Machač - Kopa, Melicher (Plavec Patrik), Doležílek M., Mužík - Hejcman, Marek, Doležílek J., Beránek - Hladík, Flégr (Svoboda)

Ne 20.4.2014 17:00 hod.
TJ Sokol Staré Čívice - TJ Lipoltice 1:1 (0:1)

Jen další plichta

Autor: Radek Kožený

K dalšímu zápasu jsme nastoupili na velmi nerovném hřišti ve Starých Čívicích. Trenér Oliva se opět musel vyrovnat s několika absencemi a tak musel do základní sestavy i obětavý Tonda.
Začátek zápasu byl spíše boj. Připravené hřiště fotbalu moc nenahrávalo. Jako první se do šance dostal Přemek, ale jeho střelu z hranice velkého vápna stačili domácí stopeři zablokovat. Poté se do několika šanci dostali domácí, zejména Horáček zaměstnával naše obránce, kteří si ovšem se všemi útoky domácích poradili. V dvacáté minutě se v pokutovém území šikovně uvolnil nestárnoucí Milan Hladík a jeho technickou střelu domácí gólman vytáhl na tyč .
Druhý poločas opět moc fotbalové parády nenabídl. V šedesáte minutě jsme zahrávali rohový kop. Na odražený balón si počkal “Učitel” a dal domácím rychlokurz jak uklidit míč do branky - 0:1. Poté jsme se soustředili na bránění hubeného vedení. Šance už počítali pouze domácí, které likvidoval Honza. Vyznamenal se při trestné kopu, když kryl podařenou střelu k tyči i následující dorážku. Ovšem nebyl by to Honza, aby si nevybral slabší chvilku. Při zahrávaném trestném kopu vyběhl daleko z branky pro dobře centrovaný balón, ale byl u něho o sekundu déle a domácí útočník uklidil balón hlavou do brány - 1:1. Po vyrovnání se zápas pouze dohrával.
Pochvalu v našem týmu zaslouží zejména beci Kuba a David.
Sestava: Machač - Kopa, Doležílek M., Melicher, Doležílek J. - Flégr, Marek, Beránek, Plavec P. - Hladík, Svoboda
Góly: Doležílek Michal

Ne 27.4.2014 17:00 hod.
TJ Lipoltice - FC Kolesa 5:0 (1:0)

To byla pánové jízda

Autor: Radek Kožený

K dalšímu zápasu jsme nastoupili proti soupeři z Koles. Jak se letos stává smutnou tradicí, ještě 15 minut před zápasem nevěděl trenér Oliva , zda-li se sejde alespoň 11 hráčů. Naštěstí jedenáctý hráč, těsně před pátou dorazil, a tak jsme mohli v jedenácti k zápasu nastoupit. Při pohledu na naši sestavu, v tři body doufal pouze největší optimista. Z řad věrných diváku byli slyšet hlášky, „jestli dá Tonda gól sním svůj klobouk.“
Hned od prvních minut nás soupeř zatlačil před naší bránu a v páté minutě rozvlnil i sít v Honzově bráně. Dobře pískající rozhodčí Hamerník, ovšem pro předešlí faul právě na Honzu gól neuznal. Poté se naši hráči uklidnili a hru jsme vyrovnali. V dvacáté minutě z hlouby našeho pole poslal Kuba přesný pas pro Tondu, který se s míčem nijak nepáral a vyběhnuvšího brankáře přehodil 1 -0. Po dalším závaru před brankou Koles jsme zahrávali rohový kop, na hranici malého vápna se k míči prodral David Kopa , ale hlavičkoval těsně vedle levé tyče. Po té nám trochu zatrnulo, když dobře chytající Honza musel vybíhat daleko z brány pro centrovaný balon, který vyboxoval, ale po střetu s útočníkem Koles zůstal dlouho ležet na trávníku. Naštěstí se srážky oklepal a mohl v zápase pokračovat.
Po změně stran se obraz hry nezměnil. Panteři z Koles měli mírnou územní převahu a naši hráči hrozili spíše z brejků. Z jednoho přečíslení se do zakončení dostal Marcel Mužík , který trefil dobře vyběhnuvšího brankáře, ovšem pro Ondru Beránka již nebyl problém vyražený míč, uklidit do brány 2-0. O chvíli později jsme zahrávali volný přímí kop z dvaceti metrů, k míči se postavil Ondra Beranek , jeho střelu brankař pouze vyrazil a Marcel Mužík protrhl svoji střelecké trápení a zvýšil na 3-0. Od této doby soupeř již rezignoval a naši hráči toho využili k vylepšení skóre. Na 4-0 zvýšil Pepa Flégr, který nikým neatakovaný z rohu velkého vápna vymetl vzdálenější šibenici. Na konečných 5-0 upravilo duo Kopa-Beránek , kdy David si z hostujících obránců udělal slalomovou dráhu do pokutového území a míč naservíroval před odkrytou bránu Ondrovy, který vsítil svůj druhý gól.
Pochvala pro celý mančaft bez výjimky za předvedenou hru a bojovnost.
Sestava: Machač - Kopa, Melicher, Doležílek J., Chára - Flégr, Marek, Beránek, Mužík - Hladík, Svoboda
Góly: Beránek 2x, Svoboda, Mužík, Flégr

So 3.5.2014 17:00 hod.
Lány na Důlku - TJ Lipoltice 1:1 (0:0)

Zasloužená plichta

Autor: adminn

Další zápas jara odehráli naši kluci tentokrát v nezvykle chladném sobotním odpoledni v Lánech na Důlku. Bohužel předvedená hra diváky ani z jednoho táboru fanoušků nijak nezahřála. Pohledných akcí bylo na obou stranách jak šafránu. První poločas bylo blíže ke gólu domácí mužstvo. Nejdříve již překonaného našeho brankaře Honzu Machače zachránila tyč a několik minut před poločasem Honza bravurně chytil velmi přísně nařízenou penaltu.
Bohužel náš útok byl jak bez života a tak domácího brankaře donutilo k pohybu jen několik slabých střel ze střední vzdálenosti.
V druhém poločase se snažil trenér Petr Oliva rozhýbat náš útok nasazením Petra Koženého, který měl snahu po dlouhých nákopech pronikat do vápna protivníka, ale i na něm byla znát dlouhodobá herní přestávka. Mírnou herní převahu nakonec domácí přetavili za bouřlivého nadšení domácích fanynek v úvodní gól. Asi 20.minut před koncem nasadil trenér do hry svého žolíka a hrdinu minulého zápasu – Antonína Svobodu. Po několika minutách na placu Tonda rozhodil křižně míč k levé lajně na Michla Doležílka, ten vrátil míč přesně do vápna na Marcela Mužíka a ten nekompromisně zavěsil. Poté se Tonda ještě blýsknul přesnou patičkou, ale daný útok se nepodařilo dotáhnout do zdárného konce.
Na průběhu zápasu se nic nezměnilo. Na obou stranách bylo několik nevýrazných šancí, ale nakonec nemastný a neslaný zápas skončil zaslouženou remízou.
Sestava: Machač - Kopa, Doležílek M., Doležílek J., Chára - Kasal Jiří (Svoboda), Marek, Beránek, Mužík - Flégr, Plavec P. (Kožený Petr)
Góly: Mužík

Ne 11.5.2014 17:00 hod.
TJ Lipoltice - Rohoznice 4:0 (2:0)

Střelecké představení Michala Hejcmana

Autor: Radek Kožený

V dalším domácím utkání jsme nastoupili proti celku Rohoznic s cílem odčinit podzimní porážku. Do sestavy se vrátil uzdravený Michal Hejcman a karetní trest vypršel předsedovi. Hlavně návrat Michala byl na hřišti znát. První minuty se odehrávali spíše v režii hostujících hráčů, kteří si vytvořili územní převahu , ovšem do vyložených šancí se nedostali. V desáté minutě se pokusil vymodlit hostující útočník penaltu kdy po kontaktu s předsedou ve vápně upadl , ale píšťalka rozhodčího Školouta zůstala jeho pádu němá. Poté se osmělili i naši hráči, kdy Ondra Beránek přesnou nahrávkou našel Michal Hejcmana, který poprvé ukázal svoji rychlost hostující obraně, ale z hranice velkého vápna se ještě pouze zastřeloval. O malou chvíli později opět obraně pláchl Michal a tentokrát již křížnou střelou nedal brankaři šanci 1:0. Od té chvíle naši hráči hráli uvolněně a dostavili se i do šancí. Hostující obrana naše útoky zastavovala častou pouze fauly. Po jednom z nich si postavil míč ve vzdálenosti dvaceti metrů David Kopa a utěšenou střelou kolem zdi zvýšil na 2:0. Což byl i poločasový výsledek .
Druhý poločas by se dal nazvat festivalem zahozených šancí Lipoltic. V hlavní roli Michal Hejcman a učitel. Hlavně Hejcmánek byl na hřišti k neudržení a dostal se do několika šancí z niž proměnil pouze dvě a zkompletoval tak hetrik . Hráči Rohoznic se k naši brance dostávali pouze sporadicky a jejich pokusy Honza s přehledem pochytal.
Za předvedený výkon zaslouží pochvalu celé mužstvo.
Sestava: Machač - Kopa, Kasal Jan, Doležílek J., Melicher (Svoboda) - Flégr, Beránek, Doležílek M., Marek - Hejcman, Kožený P.
Góly: Hejcman 3, Kopa

Ne 18.5.2014 17:00 hod.
Staré Ždánice - TJ Lipoltice 4:2 (1:0)

Bída s nouzí

Autor: Radek Kožený

K dalšímu zápasu jsme zajížděli do Starých Ždánic. Pohled do tabulky naznačoval že by to měl být pro naše hráče snadný zápas za tři body. Ovšem opak byl pravdou. Styl hry Ždanických fotbalistů, vypadal jako by prošli rukama legendárního trenéra Pepika Hnátka: důraz v osobních soubojích, dlouhé nakopávané balony a pokud možno trefovat zařízení. Bohužel naši hráči se domácím přizpůsobili v nakopávaných balonech a tak jsme moc fotbalové parády neviděli. Navíc po nešťastném střetu předsedy s Machym, jsme chvíli hráli o deseti. Zrovna době kdy Předseda byl nucen pro krvavé zranění opustit hrací plochu si na polovině hřiště nedůrazně počínal David Kopa, který ztratil míč který doputoval až do vápna, kde zachyboval i sám velký Učitel, který neodkopl skákavý balón, který doputoval až k domácímu útočníkovy, který z blízka prostřelil Honzu v bráně 1-0. Chvíli po obdržené brance si o střídání řekl otřesený Předseda, kterého nahradil Jirka Kasal. Právě Jirka se po nahrávce od Michala Hejcmana dostal do ojedinělého zakončení z hranice vápna, ovšem těsně minul soupeřovu bránu .
Po změně stran se obraz hry vůbec nezměnil. Nadšeně bojující domácí hráči našim klukům skoro nic nedovolili. Tak jsme se stejně jako v prvním poločase uchýlili k nakopávaní dlouhých balonů, ovšem bez jakéhokoliv efektu. Zvlášť Honzovy odkopy často nejvíce ohrožovali střechy přilehlých stavení. Po jednom nedorozumění Přemka s Machym soupeř zvýšil na 2-0. Trenér Oliva poté poslal na hřiště Antonína, který vystřídal nevýrazného Pepika. Po dalším závaru domácí zvýšili na 3-0. Po tomto gólu ždáničtí trochu ubrali a po hodně, hodně přísně nařízeném trestném kopu, Učitel mazácky využil zajímavě postavené zdi a slabší levačkou poslal míč k tyči na 3-1. Myšlenky na možný zvrat v utkání prakticky z protiútoku domácí zahnali, protože opět zvýšili na rozdíl tří golů 4-1. Zápas se poté již pouze dohrával, když se do vápna vydal Michal Hejcman, kde ho domácí dost nešikovně podrazili a Učitel nařízenou penaltu proměnil 4-2. Těsně před koncem ještě po hetriku sahal Učitel, který se uvolnil na hranici šestnáctky a jeho střela po zemi těsně minula bránu .
V tomto zápase zaslouží pochvalu pouze naši diváci, kteří v chladném počasí vydrželi sledovat zápas až do samotného konce, bez bojovnosti to prostě nejde .
Góly: Doležílek Michal 2

Ne 25.5.2014 17:00 hod.
TJ Lipoltice - Selmice 4:1 (1:0)

Zápas na jedničku

Autor: Radek Kožený

Na výborně připraveném hřišti jsme nastoupili proti houževnatému soupeři Selmic. Naši hráči možná trochu zamotali trenérovi hlavu, protože před zápasem se rozcvičovalo na jaře nevídaných 13 hráčů a to ještě byli do hry připraveni veteráni Milan Hladík a Antonín Svoboda.
Od prvních minut bylo na našich hráčích znát, že chtějí odčinit ostudný výkon ze Ždánic. Naši hráči ovládli střed pole a pohlednými kombinacemi se dostávali do šancí, ovšem dobře chytající hostující gólman Cincibuch, držel dlouho čisté konto. Měli jsme i smůlu, když Kuba Doležílek zastřeloval svoje nové kopačky a z dvaceti metrů, trefil jenom břevno, které se klepe asi ještě teď. O malou chvíli chtěl využit sluníčka, které svítilo hostujícímu brankáři do očí lišák učitel, který z velké dálky, poslal technickou střelou, brankář Cincibuch jeho padající list s námahou vytěsnil na roh. Hosté se před naši bránu dostávali pouze sporadicky. Se všemi jejich pokusy si naše obrana s přehledem poradila. V třicáté minutě po závaru před selmickou bránou, se po několika odrazech míč dostal k Marcelovi Mužíkovi, který konečně propálil hostujícího brankáře 1-0. Do konce poločasu jsme zahodili další tutovky a tak se šlo do šaten v uvozovkách pouze za stavu 1-0.
V druhém poločase soupeř hru vyrovnal dostal se i do několika slibných šancí. Zejména nás zlobil hostující kapitán Bahník, který pro své útočníky připravil několik šancí, které zlikvidoval dobře chytající Machy. Naši hráči pokračovali v zahazování šancí, kdy nejpilnějším paličem byl jednoznačně Marcel Mužík. Naštěstí se probudil i Michal Hejcman, který v sedmdesáté minutě zvýšil střelou z hranice vápna na 2-0. Krátce na to přidal třetí gól učitel a zápas byl rozhodnut. Selmičtí si ještě krátce před koncem vymodlili penaltu, když se pronikajícímu útočníkovi Selmic postavil do cesty Lukáš Melichar a dobře pískající sudí Rambousek nařídil penaltu, kterou Bahník střelou k tyči s přehledem proměnil 3-1. V závěru dohrávaného utkání napřáhl z dálky Přemek, jeho střelu hostující stoper přizvedl, tak že na ní gólman Cincibus nedosáhl a míč rozvlnil sít soupeřovi brány počtvrté.
Naši kluci ukázali, že když chtějí, fotbal hrát umí, i když jsem od jednoho uznávaného znalce Lipoltického fotbalu před zápasem slyšel, že s takovým soupeřem jako jsou Selmice se fotbal hrát nedá no a vono to šlo.
Góly: Mužík, Hejcman, Doležílek Michal, Marek

So 31.5.2014 17:00 hod.
Rybitví - TJ Lipoltice 1:0 (1:0)

Zápas bez života


Sestava: Machač – Kopa, Kasal Jan, Melicher, Chára – Kasal Jiří (Flégr), Marek, Doležílek M., Beránek, Kožený, Hejcman

Ne 8.6.2014 17:00 hod.
TJ Lipoltice - Srch B 1:2 (1:0)

Zbytečná prohra


Sestava: Machač – Kopa, Kasal Jan, Melicher, Chára (Kožený Petr) – Mužík, Marek, Doležílek J., Beránek – Flégr (Svoboda), Hejcman (Kasal Jiří)
Góly: Flégr

So 14.6.2014 14:00 hod.
Řečany B - TJ Lipoltice 1:4 (1:1)

Pouťák


Sestava: Machač – Chára, Melicher, Doležílek J., Kožený Petr – Beránek, Marek, Doležílek M., Kasal Jiří – Flégr, Kopa
Góly: Kopa 2x, Marek, Kasal Jiří

Turnaje a přípravné zápasy


08.02.2014 Újezd-Lipoltice 5:1 (?)
23.02.2014 Chotusice-Lipoltice 7:1 (Doležílek M.)