Komentáře k zápasům: A muži - sezóna 2011/2012 (Pernštejn okr. přebor)

Ne 14.8.2011 17:00
Opatovice - Lipoltice 8:0 (2:0)

Obnovená premiéra v přeboru skončila debaklem

Autor: Rokyta Václav ml.

Jak bývá již v naší zemi zvykem, k počátku srpna patří neodmyslitelně i zahájení nové fotbalové sezony. O uplynulém víkendu se naplno rozjely i okresní fotbalové soutěže. Nejinak tomu bylo i na Pardubicku. Staronový účastník okresního přeboru, TJ Lipoltice, zavítal ke svému prvnímu utkání nové sezony do Opatovic.
V úvodu utkání se oba celky spíše seznamovaly a hrálo se převážně ve střední části hřiště. Domácí hráči však o sobě dali vědět několika útočnými výpady, z nichž hned dva skončily brankami v lipoltické síti. Skóre otevřely Opatovice ve 24. minutě, když i přes enormní snahu Pavla Kotraše zavěsil hlavou Voříšek. Již za dvě minuty využili domácí další příležitost a zvýšili na 2:0 brankou Kršáka. Hosté vážněji ohrozili branku soupeře pouze jednou, střela Jana Kotraše však mezi tři tyče nemířila. Stejný hráč se pak těsně před koncem první půle řítil společně s Petrem Koženým tzv. dva na jednoho do otevřené domácí obrany. Slibnou příležitost ale oba naši borci trestuhodně promarnili. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Opatovice.
Ve druhé půli zlomili opatovičtí hráči dvěma rychlými góly odpor svých lipoltických protějšků a s přehledem kontrolovali průběh zápasu. Hosté se marně pokoušeli ojedinělými brejky alespoň zmírnit stav utkání, ale skóre mezitím utěšeně narůstalo. Navzdory snahám lipoltické obrany i jejího poctivého „velitele“ Davida Starého se gólové konto domácího celku zastavilo na čísle 8. Akce lipoltického týmu většinou bohužel končily ztrátou balonu. Na založení nových protiútoků pak již nebyly síly fyzické ani psychické. Mužstvo v utkání jednoznačně doplatilo na velmi úzký kádr, se kterým se do Opatovic dostavilo. Zraněného Tomáše Tichého nahradil jediný náhradník Petr Kožený již ve 25. minutě, žádné další hráče připravené zasáhnout do hry již lipoltické tým neměl.
Naši hráči musejí do dalších bojů v okresním přeboru zlepšit zejména přesnost a četnost přihrávek. Zejména mladší borci pak musí prokázat větší odvahu, agresivitu a důraz v osobních soubojích. Věřme, že s dalšími utkáními budou výkony lipoltického mužstva stoupat, a že podobné výsledky nebudeme vídat často nebo nejlépe vůbec.

Ne 21.8.2011 17:00
Lipoltice - Roveň 1:2 (1:1)

Jeden vstřelený gól na body nestačil

Autor: Plavec+asistent Kožak

Ve slunečném nedělním odpoledni a na pěkně upraveném trávníku jsme po ročním "odpočinku" ve III. třídě přivítali soupeře z Rovně. Zápas začal ve vysokém tempu, ale šance na obou stranách bylo pomálu.
Do první velké šance se dostali ve 25.minutě hosté, kdy nehlídaný hráč míjí odkrytou bránu. Hned vzápětí jsme odpověděli hlavou Rudy Černouhouse po rohovém kopu,ale ten zblízka netrefil.To už se povedlo o chvíli později Janu Kotrašovi, který se uvolnil ve vápně přes dva stopéry a křižnou střelou po zemi překonává gólmana 1-0. Ve 40. minutě Pavel Kotraš zastavuje slibně se rozvíjející akci hostů jenom faulem a z následného trestného kopu z 20 metrů bylo vyrovnáno 1-1. Poté mohl opět J. Kotraš po chybě obrany strhnout vedení na naší stranu, ale pokus o přehození brankáře mu nevyšel. V 60. minutě Doležílek narazil do slibné pozice Kopovi, který trefil tyč. Krásnou střelou z 30 metrů se prezentoval Oliva, gólman s obtížema vytěsnil na roh, ze kterého Ruda pravasem přestřelil. V minutě 80. vystřídal Doležílka 16-letý mladík Beránek, který snaživým výkonem určitě nezklamal. Gólman David Starý opět podržel domácí výtečným zákrokem po trestném kopu hostí. Pohroma pro domácí hráče i příznivce přišla v 87. minutě. Vlasák za cenu žluté karty zastavil před vápnem hráče hostí a z nařízeného tr. kopu najsamprv Starý skvěle vyrazil, ale pro dorážejícího hráče už nebyl problém uklidit míč do odkryté brány 1-2. V nastaveném čase domácí přitlačili hosty do jejich šestnáctky a z dvou po sobě zahrávaných rohů již nezapršelo.
Nutno podotknout, že s jedním vstřeleným gólem, třema pološancema a hlavně předvedeným výkonem ať už ze zápasu v Opatovicích nebo teď s Rovní mnoho gólů střílet nebudem a o nasbíraných bodech v přeboru ani nemluvě!!!

Ne 28.8.2011 17:00
Sezemice - Lipoltice 3:0

Kontumace

Autor: Hladík Milan

Na utkání v Sezemicích na nás nebyl vypsán vysoký kurz. Už tak dost úzký kádr opustila trojice hráčů Kotraš Pavel, Kotraš Jan a Vlasák Milan na půlroční hostování do Bělé. V týdnu přijeli na jednání funkcionáři z Bělé a já jsem dal všechny registračky k dispozici našemu předsedovi. Bohužel jsem zapomněl, že průkazy nových hráčů mám doma vyndané na stole. V neděli jsem pouze zkontroloval přítomnost registrací v kufru a spokojeně odjel do Sezemic. Až tam jsem zjistil, že čtyři hráči nemají možnost nastoupit. Šance hrát na občanské průkazy nevyšla, neboť tyto doklady neměli všichni u sebe. A okresní ostuda byla podtržena. Tímto bych se chtěl celému týmu i všem příznivcům omluvit za svoji velikou chybu.

Ne 4.9.2011 17:00
Lipoltice - Mikulovice A 1:2 (0:0)

První podzimní body stále v nedohlednu

Autor: Rokyta Václav ml.

Ve 4. kole Pernštejn okresního přeboru Pardubicka zavítalo do Lipoltic mužstvo Mikulovic. Slunečné nedělní odpoledne přilákalo do ochozů „Rock Stadium“ zhruba stovku diváků. Na místní poměry nadstandardně upravený trávník již dopředu sliboval všem fotbalovým příznivcům atraktivní podívanou. Domácí hráči navíc po nevydařeném vstupu do sezony hodlali před svými fanoušky poprvé bodovat.
Do utkání vstoupila obě mužstva opatrně a vesměs vyčkávala, co předvede soupeř. Jako první na sebe vážněji upozornili hosté, a to v 10. minutě. Přetažený míč z nepovedeného centru skončil nečekaně na břevně lipoltické brány. Domácí se ale zastrašit nedali, a zejména dvojice Kopa – Flégr začala svými úniky po stranách zatápět hostující obraně. Povedené akce našich krajních záložníků však ke gólu nevedly. V úvodní půlhodině drželi míč na kopačkách převážně hráči domácího týmu. Po spolupráci Chmelíka s Kopou a následném přiťuknutí Kasala pálil z hranice šestnáctky Flégr těsně nad. Hosté se mezitím zmohli pouze na několik střel, které však většinou domácí bránu míjely. Ve 37. minutě byla k vidění největší šance prvního poločasu a možná i osudový moment celého utkání. Jan Kasal vyslal z levé strany směrem k velkému vápnu parádní centr na Petra Olivu, ten však tváří v tvář hostujícímu brankáři zklamal a zakončil pouze do náruče připraveného Těšínského. A jelikož se ani hosté neprosadili z následného trestného kopu, skončila první půle bez branek.
Po změně stran hráči Mikulovic zvýšili svoji aktivitu a na několik minut přikovali lipoltické hráče k jejich šestnáctce. Tento tlak však hostům branku nepřinesl. Domácí hráči se oklepali v 55. minutě, když Černohous vysunul pěkným pasem Petra Olivu. Jeho zablokovanou střelu však brankář s přehledem lapil. V 60. minutě se poprvé měnilo skóre. Hostující Jakub Hyxa byl na hřišti sotva minutu, když po pěkné akci otevřel přízemní střelou k tyči gólový účet utkání – 0:1. V těchto chvílích měly Mikulovice jasně navrch. Oproti tomu domácí hráči často ztráceli balon a zbytečně chybovali. Po jedné takové ztrátě míče na půlící čáře se hosté pustili do smrtícího brejku, na jehož konci stál Pavel Vencl – 0:2. Lipoltice se snažily oživit hru střídáním, do hry se dostal nadějný mladý záložník Beránek. I na svůj útlý věk se svých klidně i o dvacet let starších protivníků nebál a svým výkonem rozhodně nezklamal. V 70 minutě vybojoval další z náhradníků Jan Machač přímý volný kop necelé dva metry před velkým vápnem. Následný skvěle zahraný trestný kop Petra Chmelíka vyrazil hostující Těšínský na roh. Exekuce rohového kopu se ujal opět Chmelík. Jeho centr pak uklidil do sítě hlavou Ruda Černohous a rozjásal tak lipoltické tribuny – 1:2. Domácí fanoušci následně hlasitě volali po vyrovnání. Hostující hráči však průběh utkání kontrolovali. Ke konci zápasu již na obou stranách pracovaly nervy. Hra byla plná nepřesností, hosté hráli takticky a na čas, kdežto domácím hráčům docházela trpělivost. V 90. minutě navíc došlo před hostujícím vápnem k velké strkanici. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Mikulovic 2:1. Zápasu by daleko lépe asi slušela remíza, a to především z pohledu domácího diváka. Jak ale známo, fotbal se hraje na góly, a těch vstřelil náš soupeř o jeden více.

Sestava: Starý – Havlas, Ročín, Černohous, Tamchyna – Flégr (Hladík), Oliva, Chmelík, Kopa – Kasal J. (Machač), Kožený P.(Beránek)
Góly: Černohous

Ne 11.9.2011 17:00
Přelouč B - Lipoltice 3:0 (0:0)

Výsledkové trápení pokračuje

Autor: Plavec

Na zápas s Přeloučí jsme přijeli s již uzdraveným úderníkem Tomášem Tichým, ale už bez Davida Kopy, který dal po minulém zápase najevo, že už barvy lipoltického klubu oblékat nechce. První velkou šanci si vypracovali domácí po rohovém kopu, ale náš gólman byl proti změně skóre. V minutě 25. rozhodčí Oulický nařídil proti nám z hranice šestnáctky přímý volný kop, který senzačním zákrokem zneškodnil David Starý. Poté jsme zahrozili i mi. Po rozehraném rohovém kopu a po ose Černohous-Oliva si domácí málem dali vlastence, ale na brankové čáře včas zachnánil domácí gólman. Chvíli nato předložil Kožený ideálně do běhu Chmelíkovi, který z 25 metrů krásnou střelou orazítkoval tyč. Ve 40. minutě si chvíli slávy mohl užít předseda Jan Kasal, ale jeho dorážku do odkryté branky včasným skluzem uklidil na roh hráč domácích. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 0-0.
Poločas druhý začal zvýšenou aktivitou Přelouče. Ta se jim vyplatila už po čtyřech minutách, kdy po centru z prava nekrytý hráč domácích hlavou otevřel skóre zápasu 1-0. V minutě 54. jsme po individuální akci Igora Ročína inkasovali podruhé 2-0. I za nepříznivého stavu jsme hrozili brejky a šance Olivy a Tichého volali po gólu. V závěru zápasu už Přelouč kontrolovala výsledek, který ještě vyšperkovala po naší chybě třetím gólem v naší brance 3-0. Z našich hráčů bych snad vyzdvihl výkon Rudy Černohouse, který je opravdu výraznou posilou. Poděkování patří i lipoltickým fanouškům, kteří i přes výsledkovou nepřízeň stále zápasy našich borců navštěvují!!!

Ne 18.9.2011 16:30
Lipoltice - Dašice 0:3 (0:0)

Bodový půst pokračuje

Autor: Rokyta Václav ml.

V neděli 18. září přivítalo mužstvo Lipoltic na svém hřišti celek SK Sparta Dašice. Hosté se před utkáním tísnili na 13. místě tabulky okresního přeboru, zatímco domácím patřila dokonce příčka 14., tedy poslední. Kritická situace si v lipoltickém týmu vyžádala několik hráčských změn. Na půlroční hostování k nám zamířili záložník Vladimír Polanecký a univerzál Radek Šolta. S ohledem na nastalou situaci pak přislíbil případnou pomoc i útočník Jiří Plavec, nestárnoucí legenda a historicky nejlepší střelec lipoltického fotbalu.
Úvod utkání nenabídl divákům příliš mnoho důvodů ke spokojenosti. Přihrávkám na obou stranách scházela přesnost a na hráčích byla patrná mírná nervozita. V 18. minutě domácí brankář Jan Machač nepřesně rozehrál a nabídl gólovou šanci hostujícímu Scirankovi. Tvrdou střelu však lipoltický gólman ukázkově kryl a odčinil tak své předchozí zaváhání. Zhruba od 20. minuty se hra obou celků zlepšila a byly k vidění i první vytvořené šance. Tu největší z celé první půle měli hosté ve 25. minutě. Po rohovém kopu zamířil Hora hlavou těsně nad. Příležitosti lipoltických hráčů na sebe nenechaly dlouho čekat, avšak dalekonosné střely Chmelíka a Havlase dašického brankáře výrazněji neohrozily. Ke konci první půle dostali domácí hráči hosty pod menší tlak. Ve finální fázi ale chyběla přesnost v zakončení, a tak skončil první poločas bez branek.
Do druhého poločasu se rozhodl trenér Milan Hladík podpořit ofenzivu. Střídajícího Pepu Flégra nahradil Jiří Plavec. Domácí mužstvo vstoupilo do druhé půle aktivněji a přehrávalo svého soupeře. Zejména mladý útočník Tomáš Tichý svým pohybem nenechal dašickou obranu vydechnout. V 58. minutě však hosté přišli s nečekanou odpovědí. Šibal získal na půlicí čáře míč, pronikl s ním až před šestnáctku a přízemní střelou k tyči otevřel skóre – 0:1.
Mezi 60. až 70. minutou se odehrávala asi nejatraktivnější pasáž celého utkání. Domácí na nic nečekali a vrhli všechny své síly do útoku. Hra se přelévala z jednoho konce hřiště na druhý a šance byly k vidění na obou stranách. Velkou příležitost si vypracovala dvojice Plavec s Tichým, ale druhý jmenovaný se k přesnému zakončení nedostal. Nejblíže k vyrovnání byl domácí tým v 63. minutě. Centr Radka Šolty našel ve vápně Jirku Plavce, jehož hlavičce scházely decimetry. V těchto chvílích tlak Lipoltic vrcholil a vyrovnání se zdálo být na spadnutí.
Jako blesk z čistého se pak musela jevit 69. minuta. Hostující Vajer z hranice šestnáctky parádně vymetl horní roh lipoltické brány a zvýšil stav utkání na 0:2. Po druhé brance domácí hráči postupně odpadli fyzicky i psychicky a na změnu skóre se již nezmohli. Hosté z Dašic si naopak svoji výhru pojistili v samotném závěru. V 87. minutě upravil střídající Buchtele stav na konečných 0:3.

Sestava: Machač – Havlas, Ročín, Černohous, Tamchyna – Flégr (Plavec), Oliva, Chmelík, Polanecký (Kožený P.) – Šolta, Tichý

So 24.9.2011 16:30
Chvaletice - Lipoltice 3:1 (1:0)

Chyby, které lámaly vaz

Autor: Rokyta Václav ml.

V sedmém kole Pernštejn okresního přeboru zavítalo lipoltické mužstvo do Chvaletic k utkání s místním Baníkem. Sobota jako vystřižená z filmu Babí léto přitáhla do městečka zpod elektrárny i početnou diváckou skupinu z Lipoltic.
V úvodu utkání na sebe Chvaletice upoutaly pozornost několika nebezpečnými akcemi, které však skončily bez výraznějšího ohrožení hostující svatyně. Hráči obou celků v první půli často ztráceli jednoduché míče a hra tak oboustranně postrádala přesnost. Ve 25. minutě vyslal tvrdou střelu ze střední vzdálenosti domácí Novotný. Jeho projektil však mezi tři tyče nemířil. Ve 34. minutě zahrozili lipoltičtí hráči sérií rohových kopů. S nepříjemnými pokusy Tichého a Olivy si ale domácí hráči poradili. Už, už to vypadalo, že oba týmy půjdou do kabin za bezbrankového stavu, když si vzal slovo chvaletický Fencl. Hostující hráči nedokázali odehrát míč poskakující před pokutovým územím, čehož domácí útočník využil a ve 45. minutě otevřel skóre - 1:0.
Lipoltice vstoupily do druhé půle s pevným odhodláním vyrovnat nepříznivý stav. Hostující hráči zvýšili aktivitu a na předváděné hře to bylo znát. Přibylo přesných přihrávek a logicky také šancí. Domácí ale také nezaháleli a byli to právě oni, kdo mohl přidat další branky. Dva samostatné úniky chvaletických útočníků však bravurně zastavil brankář Honza Machač. V 62. minutě vyslal dlouhý centr za domácí obranu Oliva. K míči se před vápnem dostal Tichý a „z voleje“ přehodil vyběhnuvšího brankáře – 1:1. Vstřelená branka Lipoltice nabudila a rázem byly na hřišti jednoznačně lepším týmem.
V 65. minutě se do další šance řítili Plavec s Tichým, k zakončení se ale navzdory domácí obraně nedostali. V 68. minutě přišla nečekaná chvaletická odpověď na lipoltický tlak. Po perfektní gólové přihrávce si slabší chvilku vybral Petr Oliva. Jeho ztrátu balonu využil opět domácí Fencl a poslal Chvaletice do vedení 2:1.
Hostující hráči byli obdrženou brankou sice otřeseni, utkání ale přesto nevzdávali. S ubíhajícím časem se však přidávala nervozita, která znemožňovala přesnější zakončení. Všechny lipoltické naděje pak definitivně pohřbila 73. minuta. Přibývajících hrubek v hostující obraně využil Mařata a zvýšil na 3:1. Po třetí brance hostující hráči odpadli a již nebylo sil na změnu skóre. Bohužel, ani sedmé utkání v okresním přeboru našim barvám body nepřineslo.

Sestava: Machač – Havlas, Ročín, Černohous, Tamchyna – Flégr (P.Kožený), Oliva, Chmelík, Kasal (Polanecký) - Plavec, Tichý
Góly: T.Tichý

Ne 2.10.2011 16:00
Choltice - Lipoltice 8:2 (4:1)

Krutá porážka v derby

Autor: Rokyta Václav ml.

V neděli 2. října bylo na programu utkání dvou odvěkých fotbalových rivalů. Mužstvo Slavoje Choltice přivítalo na svém hřišti TJ Lipoltice. Tradiční derby a příjemné slunečné počasí přilákalo do Choltic i velký počet diváků.
Úvod utkání nabídl na obou stranách hřiště slibné příležitosti, avšak byli to převážně domácí hráči, kteří měli více ze hry. V 9. minutě pak Karlík využil chybné rozehrávky Tamchyny a proměnil rychlý brejk v úvodní branku – 1:0. Domácí byli rázem na koni, ale hosté se nenechali zatlačit a postupně zvyšovali svůj tlak. Ve 23. minutě přišel zlomový moment první půle a možná i celého utkání. Ve vápně domácích byl sražen Jiří Plavec, avšak hlavní rozhodčí nedal na radu asistenta a nařídil místo penalty pouze rohový kop. Následně se Choltice poměrně snadno dostaly do dvoubrankového vedení a jejich hráči byli rázem na hřišti králi. Záhy přidali i třetí branku a s lipoltický mužstvem to vypadalo bledě. Jiskřičku naděje vykřesal pohotovou dorážkou po rohovém kopu Ruda Černohous, avšak na jeho branku domácí pohotově zareagovali a zvýšili na 4:1. Tímto stavem skončil první poločas.
Do druhého dějství nastoupili hosté aktivněji a snažili se domácím hráčům utkání co nejvíce znepříjemnit. Mírná převaha však postrádala gólový efekt, a tak udeřilo opět na druhé straně. S elánem hrající domácí přidali pátý i šestý gól a kontrolovali průběh utkání. Sedmá branka padla poněkud kuriózně, neboť míč prolétl skrze bránu sítí ven, avšak po důkladném zkoumaní nebyla žádná díra shledána. Hlavní arbitr i přesto branku znal. Posledním světlým momentem ze strany hostů pak byla 78.minuta. Průnik Jana Kasala přes tři hráče zakončil do prázdné brány Radek Šolta a snížil na 7:2. Na konečných 8:2 pak upravil domácí J. Horák.

Sestava: Machač – Havlas, Oliva, Černohous, Tamchyna – Flégr, Polanecký (R.Šolta), Chmelík, Tichý - Plavec (P.Kožený), Kasal
Góly: R.Černohous, R.Šolta

Ne 9.10.2011 16:00
Lipoltice - Újezd 0:7 (0:4)

Bez hráčů se hrát nedá

Autor: adminV

I zápas proti mladistvému týmu z Újezda nepřinesl pro náš tým žádné herní natož bodové zlepšení. Diváky nemrazilo jen počasí, ale vývoj celého zápasu. Ten začal hned brzkým gólem v naší síti po prvním soupeřově rohu. V dalších minutách už hráči újezda jednoznačně ovládli technikou a hlavně pohybem celou herní plochu a bez větších problémů nás přehrávali do konce zápasu. Poměrně rychle získali bezstarostné vedení 3:0 a o výsledku zápasu bylo po první půlhodince rozhodnuto. Předváděná hra z naší strany byla tak žalostná, že velká část diváků šla raději sledovat osmý triumf „důchodce” Váni na Velké Pardubické, čímž přišli o čtvrtý gól za zády našeho gólmana.
Druhý poločas se už jen dohrával a všichni zúčastnění se v chladném nedělním odpoledni těšili na závěrečný hvizd, který ukončil naše trápení s konečnou nadílkou 0:7. Nelze upírat našim hráčům snahu, ale „kde není, ani smrt nebere”. Ukázkou naší celkové prekérie je, že po zranění Tomáše Tichého jsme dohrávali přes 25min. oslabeni o jednoho hráče. A to naštěstí za náš tým po pause nastoupil Roman Petík a premiéru si odbyl Jarda Krupička.
Bohužel se opět prokázalo, že bez stabilního a kvalitního kádru se okres hrát nedá a současná nálada v celém lipoltickém dospělém fotbale se s přicházející zimou blíží k bodu mrazu. Co říct na závěr? Snad jen: „Ještě není tak špatně, aby nebylo hůře!”, ale doufejme, že bude přece jen lépe!

So 15.10.2011 15:30
Dříteč - Lipoltice 6:0 (5:0)

Tragický začátek: 2min.=2 góly

Autor: Plavec

Do Dřítče jsme přijeli bez Olivy(práce na zahrádce) a Šolty(oprava auta). Na vzniklou situaci přispěchal s pomocí "veterán" Vašek Rokyta a do dresu musel i zraněný Milan Hladík, který vše jistil z lavičky náhradníků. K samotnému zápasu je těžké něco psát, páč je to každý zápas stejné. Po laciných chybách jsme ve 2. minutě prohrávali již 2-0!!! S chutí hrající domácí postupně přidávali gól za gólem. Ve 25. minutě bylo na ukazateli skóre hrozivých 5-0 a vypadalo to na rekordní prohru. Za tohoto stavu se 1. poločas i dohrál. Druhá půle byla herně vyrovnanější i vzhledem k tomu, že domácí značně polevili a nechali nás místy i zahrát si fotbal. Z mnoha nevyužitých tutovek přidali domácí naštěstí už jen jeden gól.

Ne 23.10.2011 15:30
Lipoltice - Přelovice 0:2 (0:0)

Tragický začátek: Soupeř rozhodl v závěru

Autor: Rokyta Václav ml.

V neděli 23. října přivítalo mužstvo Lipoltic na svém hřišti výběr z Přelovic. Tradiční soupeři se proti sobě v soutěžním utkání postavili po dlouhé pětileté pauze, během níž se vzájemně míjeli ve III. třídě Přeloučsko i v okresním přeboru.
První půle byla z celkového pohledu vyrovnaná. Šance byly k vidění na obou stranách hřiště, žádná z nich však nebyla využita. Tento fakt po utkání mrzel domácí hráče nejvíce. Zejména některé průniky Tichého do přelovické obrany volaly po gólu.
Zpočátku druhého poločasu se hráči Přelovic začali tlačit více dopředu. Domácí obrana však odolávala, a když byla náhodou překonána, zasáhl vždy pohotově brankář Honza Machač. Lipoltičtí hráči hrozili z protiútoků, které však výraznější příležitost nepřinesly. Největší šanci měli domácí v 62. minutě. Petr Chmelík poslal do šestnáctky centr, který přelovický brankář podběhl a po následném souboji se Šoltou si jeden z hostujících stoperů málem srazil balon do vlastní sítě. Nevyužitý zůstal i následný pěkný průnik Flégra po levé straně hřiště.
Od 70. minuty byla na našich hráčích již patrná únava a Přelovice získávaly stále větší tlak. Rozhodnutí přišlo v 78. minutě. Hostující Mádr zahrával trestný kop, odrazem od zdi balon změnil směr a zapadl za záda Machače, který byl tentokrát bez šance. Domácí se ještě pokusili o vyrovnání, ale hosté již drželi otěže utkání pevně ve svých rukou. Pět minut před koncem navíc přidali druhou branku, která tak stanovila konečný stav 0:2.

Sestava: Machač – Polanecký, Havlas, Černohous, Tamchyna – Krupička, Chmelík (Oliva), Petík, Flégr – Tichý, Šolta

Pá 28.10.2011 14:30
Chvojenec - Lipoltice 5:2 (3:1)

Žádný bodový svátek se nekonal

Autor: adminV (z doslechu)

Po minulém zápase s týmem Přelovic, kdy naši hráči podali bojovný a zodpovědný výkon, se v páteční sváteční odpoledne odjíždělo za soupeřem do Chvojence s očekáváním obdobného výkonu a s vroucím přáním získání prvního bodu. Bohužel naděje se rozplynula ihned po příjezdu s pohledem na malý hlouček našich hráčů, kdy se nedostavilo bez omluvy hned několik hráčů! Do hry proto musel hned od začátku naskočit i né zcela zdravotně fit trenér Milan Hladík a na soupisku se dostal i bez kopaček dlouho nehrající vedoucí týmu Marek Schreiner. Pohled na naši po celý zápas prázdnou střídačku byl vedle zcela zaplněné střídačky soupeře doslova žalostný! Co pak očekávat od zápasu? Ze začátku jsme ještě dokázáli vyrovnat gólem dobře hrajícího Rudy Černohouse na 1:1. Pak už zápas odpovídal výkonem i průběhem našim podzimním výkonům. Poločasový výsledek 3:1 už naznačil, že i z Chvojence odjedeme bez bodu . Jedinou emoci v našich diváckých řadách vyvolal v závěru odchozeného zápasu gól Pepika Flégra na 5:2, kterým svým zápisem do naší útlé tabulky střelců zhatil naději Tonymu na získání tří bodů v tipovačce.. Bohužel se opět ukázalo, že bez zodpovědného a odhodlaného přístupu hráčů nejsme pro týmy se spodní části natož středu tabulky žádný soupeř.

Góly: Černohous, Flégr

Ne 6.11.2011 14:00
Lipoltice - Ostřešany 3:2 (1:0)

První body na závěr

Autor: adminV

I když naši hráči těsně před zápasem vyslechli motivaci jedno skalního fanouška z Tupes v podobě kozla za vstřelené góly, tak krásné první listopadové nedělní odpoledne pro náš tým nezačalo úplně ideálně. Hned na začátku zápasu při nás stáli všichni svatí a jen díky nemohoucnosti střelců Ostřešan jsme v úvodu neprohrávali i o několik gólů, kdy kromě nastřeleného břevna zahodili hned několik tutovek jak Brno. Konečně se trefili až po opadnutí jejich úvodního tlaku, ale pro jejich smůlu si po našem rohu si Ostřešanští zasunuli míč do vlastní brány. To bylo pro naše hráče jako lok Redbulu. Od té doby hru vyrovnali a po větší část zápasu byli, i s několika důchodci v sestavě, lepším týmem. Po poločase se díky gólům Petra Olivy a Romana Petíka rozšířila i naše útlá tabulka střelců a hned bylo veseleji jak na hřišti, tak i mezi diváky. A to tak, že někteří začali nadšeně pokřikovat „Dejte jim bůra" a „Lipoltice válec". Naopak brankář soupeře po třetím gólu ve své síti vypadal, jako když mu došel kyslík. Bohužel ke konci zápasu docházel kyslík našim klukům a soupeř dokázal před koncem dvěma zásahy nečekaně udělat ze zápasu drama. K tomu přispělo, i ne zrovna přátelské, jiskření mezi hráči, kdy přišlo na řadu pár ostrých zákroků a strkanic s vykuleným pohledem z očí do očí.
Naštěstí v závěrečné bramboračce se už hostům nepodařilo dotlačit míč do naší brány a tak naplno vypukla oprávněná radost z prvního bodového zisku v okresu. Nevíme, jak to sponzor zápasu myslel vážně s odměnou za góly, ale za neproměněné šance si měli starého kozla odvést hráči soupeře do Ostřešan.. Co říct na závěr?: Jen se opět ukázalo, že pokud se mančaft sejde a drží při sobě tak dokážeme ukopat slušný zápas i výsledek.. Nevím jestli trenér Milan Hladík pohostil před zápasem hráče pověstným tatarákem, ale konečně bylo vidět, že většina našich hráčů dala do hry i to srdíčko. Hoši děkujeme…

Góly: vlastní, Oliva, Petík

Ne 25.3.2012 15:00
Lipoltice - Opatovice 0:0

Bodová bomba na úvod

Autor: Plavec

Vstup do jarní části fotbalové sezóny se domácím borcům podařil náramně a to i přesto, že se trenér Hladík musel vypořádat s absenci gólmanské jedničky i dvojky. Tuto nepříjemnou situaci vyřešil tak, že nasadil rukavice a mazal mezi tři tyče. Domácí začali s respektem, neboť podzimní výsledek měli ještě v čerstvé paměti. A to se i potvrdilo. Hosté v prvních 20 minutách zápasu zcela ovládli hru a nebýt gólmana Hladíka, který chytal v reprezentační formě a který přiváděl hostující střelce k šílenství, mohlo být skóre v náš neprospěch. Poté tlak hostí opadl a hru obou mužstev ovládla celá řada nepřesností, páč hrací plocha nebyla zrovna v ideálním stavu. I když opatovičťí působili fotbalovějším dojmem, do vážnějšího ohrožení branky jsme je nepouštěli. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.
Poločas druhý začal opětovným náporem hostů, ale naše obrana v čele s Hladíkem byla pozorná. Zhruba od 60. minuty se hra vyrovnala a na řadu přišli i domácí. Útočné duo Tichý, Mzyk svou rychlostí a dravostí řádně zaměstnávala obranu soupeře. A právě Tichý v rozmezí 10 minut upaloval 2x sám na gólmana, ale ten změnu skóre nepřipustil. V 70. minutě z přímého kopu Oliva nádhernou střelou z 30. metrů vystrašil brankáře, který konečky prstů vyrazil na roh. Zbytek zápasu už žádné velké šance obou mužstev nepřinesl. Gól jsme sice v zápase neviděli, ale úsilím a bojovností jsme si bod určitě zasloužili. Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří zápas opravdu poctivě odmakali. Za zmínku stojí výkon trenéra Hladíka v roli gólmana, který svým výkonem v brance zamotal hlavu sám sobě pro nadcházející zápas v Rovni, kde bude zřejmě opět řešit otázku kdo do branky. Nesmím zapomenout na rozhodčí, kteří zápas zvládli na podtrženou jedničku.

So 31.3.2012 16:30
Roveň - Lipoltice 4:0 (0:0)

Lepší vyhrál

Autor: Marek Schreiner

První venkovní utkání se neslo v duchu sice jarního datumu, ale počasí tomu nenasvědčovalo. Posuďte sami: telpota 3 stupně, severovýchodní vítr místy dosahující rychosti 25 m/s, děšťové přeháňky nevyjímaje a tlaková níže, která se bohužel snesla i na hrací plochu, ovlivnila první čtvrt hodinu zápasu. Domácí tlak ale naše jedenácka ustála a utkání se postupně vyrovnávalo. Roveň se snažila většinu útočných akcí hrát přes svého kapitána, který však narážel do skály zvané Ruda Černohous. Naši borci hrající z počátku ze zajištěné obrany hrozili hlavně rychlými protiútoky, které však postrádaly to hlavní - zakončení. První gól padl až v závěru poločasu po standardní situaci po centru z pravé strany domácí hráč hlavičkou k pravé tyči otevřel skóre.
V druhé části zápasu byla nepochybně vidět snaha našich o vyrovnání, proti však byl několikrát pomezní sudí, který i na naší polovině hřište svým počínáním rozlítil stopera Ročína tak, že nebýt slovní přímluvy Radka Koženého u hlavního arbitra, mohlo se dohrávat o deseti. Díky naší otevřenější hře se soupeř začal dostávat častěji do šančí, které jak je patrno z konečného skóre také proměnoval. V závěru zápasu došlo k nezaviněné srážce Pavla Ročina a Rudy Černohouse, kterou druhý jmenovaný odnesl zraněním pravé nohy v holení části a jelikož po prvním ohledání bylo podezření na sádru, byla pořadateli přivolána rychlá zdravotní pomoc. Po posledních informacích z KFC u Antonína se fjaktůra nepotvrdila, a tak přejeme Rudovi brzké uzdravení a příští něděli se opět těšíme na jeho bojovný výkon. Myslím, že ač tomu výsledek moc neodpovídá, odvedli naši borci bojovný výkon a lepší ze soupeřů vyhrál.

Ne 8.4.2012 16:30
Lipoltice - Sezemice 0:2 (0:2)

O vítězi utkání rozhodly dva zbytečné góly

Autor: Rokyta Vašek ml.

V neděli 8. dubna bylo na programu utkání 16. kola okresního přeboru mezi dvěma celky z opačných pólů tabulky. Poslední Lipoltice přivítaly na svém hřišti vedoucí Spartak Sezemice.
Ačkoliv dle postavení obou týmů v tabulce byl favorit utkání jasný, tak samotný průběh zápasu papírové předpoklady příliš nenaplňoval. Hosté sice již v úvodu na dobrých pět minut přikovali domácí hráče před jejich vlastní pokutové území, čímž naznačili, že to chtějí být oni, kdo bude udávat tempo hry. Lipoltická obrana v čele s brankářem Hladíkem však úvodnímu sezemickému tlaku odolala. Na druhé straně se do slibné pozice dostal Mzyk, jeho pokus ale brankáře hostí neohrozil. Ve 24. minutě se hosté poměrně snadno dostali do vedení, když váhavou rozehrávku jinak jistého Ročína vystihl Knaute a pohodlně otevřel skóre – 0:1. Domácí hráči se snažili o brzké vyrovnání, do šancí se tlačili útočníci Tichý i Mzyk. Lipoltické snažení však utnula 45. minuta, když nikým nehlídaný Langr zvýšil na 0:2. Po poločase tak vedl nevýrazně hrající soupeř poměrně lacino o dvě branky.
Po přestávce byl k vidění stejný obraz hry jako v prvním poločase. Hosté měli sice územní převahu, do zakončení se však příliš nehrnuli. Domácí hráči se pokoušeli nepříznivý stav zkorigovat. Nejprve mířil po Flégrově centru Mzyk hlavou těsně mimo. Stejný hráč měl také v 64. minutě na kopačkách největší brankovou příležitost domácích, tváří v tvář hostujícímu brankáři však neuspěl. Sezemičtí hráči se na druhé straně hřiště pokoušeli navýšit skóre. Jejich příležitosti ale několika nepříliš efektními, avšak velmi efektivními zákroky zlikvidoval Milan Hladík. V 76. minutě vyslal z trestného kopu povedenou ránu Petr Oliva, jeho pokus ale neméně povedeným zákrokem vyrazil hostující brankář Hrdý. Závěr utkání již vážnější situace před oběma brankami nepřinesl, a tak si Sezemice odvezly z Lipoltic tři body za výhru 2:0.

So 15.4.2012 16:30
Mikulovice - Lipoltice 1:1 (1:0)

První jarní vstřelený gól zajistil remízu

Autor: Plavec

S navrátilcem J. Machačem v bráně jsme vstoupili do utkání aktivně a nebýt zbrklosti Tichého, který šel již v 5. minutě sám na gólmana a nedal, mohli jsme mít výborný vstup do zápasu. V prvních 15. minutách jsme měli herně navrch, poté se hra vyrovnala i zásluhou zranění R. Černohouse, který si obnovil zranění z Rovně, ale i přes tenhle handicap pokračoval v zápase. Aby toho nebylo málo tak se k němu přidal i P. Ročín, který si natáhl stehenní sval a jak po zápase dodal, může za to špatná životospráva (sulc s octem a cibulí). A to se samozřejmě na naši hře po zbytek utkání zákonitě projevilo. Domácí byli od této chvíle o kousek lepším týmem a toho i dokonale využili. Najsamprv Machač neuvěřitelným zákrokem vyrazil dalekonosnou střelu, ale z následného rohu jsme ve vápně nepokryli volného hráče a ten ve 25. minutě mazácky otevřel skóre zápasu 1:0. Tímto výsledkem poločas i skončil.
Průběh poločasu druhého přinesl z naší strany náznaky šancí, které jsme ale nedokázali dotáhnout do úspěšného konce vinou nepřesných přihrávek a odvahou se samostatně prosadit. To domácí mohli náskok několikrát navýšit, ale náš gólman byl zásadně proti a někdy to vypadalo, že i oni sami. Hrb utkání přišel v rozmezí 80. a 85. minuty. V zápase už nemohl dále pokračovat P.Ročín a tak místo něj přišla na plac "Perla" lipoltického fotbalu Antonín Svoboda s úkolem, který si na lavičce náhradníků stanovil a který zněl jasně: Jdu vyrovnat. To, co jemu se nepodařilo o to se postaral náš nejlepší hráč zápasu P. Oliva, který bombou k tyči z 20. metrů nedal brankáři vůbec žádnou šanci 1:1. V 90. minutě po faulu na P. Olivu orazítkoval M. Doležílek z dálky břevno a tím i celý zápas.
Kaňkou utkání je zranění našich stopérů R.Černohouse a P.Ročína a tak věřme, že nasadí v týdnu správnou léčbu a budou pro příští domácí zápas s Přeloučí trenéru k dispozici.

Ne 22.4.2012 17:00
Lipoltice - Přelouč B 0:2 (0:1)

Jednoznačný průběh, slušný výsledek

Autor: adminV

Nedělní zápas proti Přelouči nepřinesl nic nového pod sluncem. Na lavičce se krčil pouze trenér Milan Hladík, bývalý trenér Lidmila a naštěstí měl jarní premiéru Kuba Doležílek. V situaci, kdy adeptů na střídání díky bolístce bylo od začátku zápasu hned několik, to byl comeback v pravý čas.
Zápas měl od prvního hvizdu jednoznačný průběh. Trávník se vydupával pouze na naší půlce a výsledek nebyl výraznější jen díky střelecké nemohoucnosti hráčů Přelouče, kteří dokázali trefovat vršky borovic z malého čtverce. Výborný výkon a čarování opět předvedl brankář Machač. Kupodivu, v případě štěstí mohl skončit poločas plichtou, když Daniel Mzyk chtěně nechtěně z dálky krásně přeloboval brankáře soupeře. Ale nakonec ku smůle domácích míč pouze orazítkoval břevno. I v druhém poločase naši hráči přišli díky rychlým kontrům k dvěma slibným šancím, které zbrkle promrhali Pepík Flégr i Michal Doležílek. Ke konci přineslo vzrůšo už jen kočkování hráčů po závaru ve vápně, při němž to chvilku vypadalo jako zápas v judu. Karty prolétly vzduchem a při předčasném odchodu do sprch, hráč soupeře jen s úsměvem prohlásil: "To bych se taky divil, kdyby v Lipolticích k ničemu nedošlo". I přes oslabení soupeře se zápas dohrával v stejném taktu.
Hráčům nelze ubírat snahu a u většiny i nasazení, ale opět "kde není, ani smrt nebere". S výsledkem nakonec může být "nová trenérská dvojice" spokojena.

So 28.4.2012 17:00
Dašice - Lipoltice 0:0 (0:0)

Není ranky není branky

Autor: Plavec

Bez zraněných opor J. Machače a P. Ročína jsme ve velkém vedru nastoupili s odhodláním urvat v Dašicích nějaký ten bod. Z toho nás domácí hned vyvedli, neboť náš gólman M. Hladík musel likvidovat dvě tutovky, které ale vyřešil bravurně. Zhruba od 20. minuty se hra vyrovnala, přičemž domácí působili o chloupek fotbalovějším dojmem. Naše snaha o ohrožení dašické svatyně byla pouze v oblasti přání, neboť naše dobře se rozvíjející se akce končili hned v zárodku. Krom jednoho rohu ze kterého R. Černohous hlavičkoval nad, jsme se do ničeho vážnějšího nedostali. Poločas 0:0.
Do druhé půle již nenastoupil zraněný P. Oliva, kterého nahradil M. Tichý. Hra navázala na pol. první, kdy nic zajímavého k vidění nebylo. V 65. minutě šla na plac zkušenost sama, sám předseda oddílu J. Kasal s cílem rozdávat fotbalovou radost, ale především rozhodnout utkání a to nejlépe v 90. minutě hlavičkou ze standardní situace. Ze hry proto odstoupil všudybyl J. Doležílek a to podstatně ovlivnilo zbytek zápasu. Od této chvíle jsme už nebyli pro Dašice rovnocenným soupeřem a hra se ustájila na naší půlce resp. před naší šestnáctkou. Velkému tlaku domácích jsme statečně vzdorovali, načež při nás stálo i potřebné štěstí. V 85. minutě přišla chyba našeho pravého beka a Hladík musel opět prokazovat jak dobrým gólmanem je a zachránil tak bod, se kterým musíme být vzhledem k průběhu utkání nadmíru spokojeni.
Pochvala snad jen pro obrannou řadu v čele s gólmanem Hladíkem, který zraje jak víno.
Za zmínku stojí nepříjemný fakt a to takový, že jsme ani jednou během mače nevystřelili na gólmana!!! Holt není ranky není branky.

Ne 6.5.2012 17:00
Lipoltice - Chvaletice 0:2 (0:0)

S Chvaleticemi opět bez bodu

Autor: Rokyta Vašek ml.

Velkou šanci odpoutat se z posledního místa tabulky okresního přeboru mělo o víkendu naše mužstvo. V případě výhry nad Chvaleticemi by se Lipoltice svému soupeři přiblížily na vzdálenost jediného bodu, a pořádně by tak ještě zamíchaly sestupovými kartami.
Již od prvních minut však nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté měli z "Rock Stadium" odjet bez bodu. Na krásně střiženém pažitu existovalo prakticky jedno mužstvo, a to byl k nelibosti domácích příznivců celek hostí. Chvaletičtí hráči si vytvořili několik vyložených šancí, z nichž ale žádná neskončila v síti. Hostující hráči měli při svých zakončeních buď špatně seřízená mířidla, anebo jejich pokusy lapil v pohodě chytající Honza Machač. Na druhé straně hřiště stojí za zmínku šance Flégra a Mzyka, které však bohužel nebyly dotaženy do konce. Hosté měli sice stálou územní převahu, ale domácí hráči trpělivě a obětavě bránili, tudíž skončila první půle bez branek.
Začátek druhé půle přinesl i první vážnější šance ze strany domácího týmu. Se střelou Petra Olivy hostující brankář ještě příliš práce neměl, zatímco hlavičku Rudy Černohouse vyrazil jen s obtížemi na roh. Bohužel, jak už to v našem případě bývá, ve chvíli, kdy se naše mužstvo herně zlepšovalo a dostávalo se častěji do zakončení, udeřilo na druhé straně. Při nepříliš povedeném centru do vápna chybovala naše obrana i s brankářem, a hostující Mařata tak dorážel pohodlně do prázdné brány - 0:1. Nepříznivý stav se naši borci pokoušeli zvrátit, ale fyzických sil k tomu potřebných proklatě ubývalo. Pomyslný hřebíček do rakve přidal následně chvaletický Sajdl, když zvýšil na 0:2, čímž prakticky utnul lipoltické naděje na případný bodový zisk. V závěru střetnutí ještě "kouzlil" rozhodčí Baracz, když nesmyslně odpískal hostím "malou domů". Nabídnutou příležitost však domácí borci trestuhodně zahodili. A když se těsně před koncem neujala ani střela Doležílka, skončilo utkání před slušnou diváckou kulisou výsledkem 0:2.

Ne 13.5.2012 17:00
Lipoltice - Choltice 0:1 (0:0)

V derby vyhrál šťastnější

Autor: Rokyta Vašek ml.

V neděli 13. května přivítaly Lipoltice na svém hřišti celek ze sousedních Choltic. Utkání tradičních rivalů slibovalo pěknou podívanou, avšak chladné počasí a konfrontace s TV přenosem z MS v hokeji způsobily, že derby sledovala necelá stovka diváků. Ti si ale v zápase rozhodně přišli na své.
Úvodní minuty střetnutí se nesly v duchu opatrnosti. Jako první se do šance dostali hosté, ale zakončení Horáka postrádalo přesnost. Domácí nechtěli svým útočným snažením zůstat pozadu. Za zmínku stojí slibné pokusy Olivy a Mzyka. Ve 20. minutě se svého tradičního strážce a "hlídacího psa", hostujícího obránce Pemla, zbavil kličkou Jirka Plavec. "Bačovu" následnou střelu ale choltický stoper zablokoval. Po celý první poločas bylo utkání herně vyrovnané, k vidění byly šance na obou stranách. Hosté několikrát zahrozili svými brejky. Střelu Hlaváčka vyrazil Honza Machač na roh, akce Augustina a Horáka skončily těsně vedle. Naproti tomu se domácím hráčům nepodařilo využít několik slibných standardních situací, neboť centry Michala Doležílka postrádaly přesnost. Tu největší šanci však domácí zahodili ve 41. minutě. Pepa Flégr nejprve perfektně vystihl váhavou rozehrávku brankáře Zářeckého, ale posléze tváří v tvář prázdné bráně trestuhodně minul. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.
Ve druhé půli se hrálo stále vyrovnaně, ale mírnější převahu si postupně získávali naši borci, což bylo patrné na množství brankových příležitostí. V 70. minutě byl po několikátém ostrém zákroku na "Baču" vyloučen Peml a hosté tak šli do deseti. V početní převaze tlak domácích vrcholil. Naneštěstí v síti neskončily pokusy Rudy Černohouse, Jirky Plavce ani Petra Olivy. Naopak hosté, přestože jim ubývalo sil, se i v deseti dokázali vyburcovat k ještě bojovnějšímu výkonu a utkání dostalo parametry opravdového derby, což bylo cítit a vidět na hřišti i v hledišti. V 86. minutě se po přímém kopu a následném závaru před pokutovým územím domácích dostal míč až k choltickému Karlíkovi, který zpoza šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Domácí, ač zdrceni inkasovaným gólem, své zbraně ještě neskládali. Závěrečný nápor však vyrovnání nepřinesl a Choltice si tak z Rock Stadium odvážejí poněkud štastné tři body.

So 19.5.2012 17:00
Újezd - Lipoltice 3:1 (1:0)

(web Sokol Újezd) Festival zahozených šancí

Autor: web Sokol Újezd (převzato se souhlasem správce webu)

Utkání bylo festivalem zahozených šancí ze strany domácích hráčů. První poločas se hrál pouze na branku Lipoltic, ale branky nepadaly. Domácí zahodili několik stoprocentních šancí, kdy po gólu volal hlavně sólový nájezd Hladíka, který si na zem posadil lipoltického golmana, kterého i překonal, ale bohužel trefil pouze tyč branky za jeho zády. S další šanci s nálepkou stoprocentní si neporadil Vohralík, který neusměrnil do prázdné branky nahrávku od Hladíka. Poté rozezvučel podruhé tyč z vyložené šance Jakub Petříček, kdy i následná dorážka Zimy skončilal mimo branku. Lipoltičtí byli po celý první poločas v hluboké defenzivě, kdy se snažili nakopávat pouze dlouhé míče na navrátilce do jejich sestavy Jirku Plavce, jenž se zotavil z dlouhodobého zranění. K zakončení po rohovém kopu se dostal i stoper újezdeckých M.Stnad, jehož dorážka tesně minula pravý roh lipoltické branky. Pěknou střelou se prezentoval T.Bendžík, jehož střelu k tyči tygřím skokem zneškodnil hostující brankář Machač, který v několika případech svůj tým podržel. Jediným střelcem v prvním poločasu byl M.Rozsévač, který po pravé straně utekl lipoltickým a střelou slabší nohou překvapil domácí obranu i golmana Machače 1:0. Za tohoto stavu se odcházelo i do kabin, což bylo zarážející, neboť domácí si vytvořili šance na pět zápasů.
Druhý poločas se hra příliš nezměnila, kdy domácí pokračovali v dobívání branky Lipoltic. V 53´minutě však přišel šok, neboť z ojedinělé akce Lipoltic postupoval sám na brankáře Jandáka Plavec, který prokázal svoje kanonýrské vlohy a stav zápasu vyrovnal 1:1. Domácí chtěli strhnout vítězství na svoji stranu, ale naráželi na urputně bránící hráče Lipoltic. Trest mohl přijít následně, neboť pěknou střelu vyslal na branku Újezda Černohous a brankář Jandák musel vytáhnout pěkný zákrok, kterým střelu vytěsnil na roh. Po chvíli centr lipoltických našel před brankou Újezda nebsazeného Hladíka, jehož hlavička však byla slabá a Jandák ji bez problému zlikvidoval efektní robinsonádou. Poté Zima postupoval sám na brankáře Machače, ale tento již v leže dokázal střelu směřující do branky zázračně vytěsnit na rohový kop. Další obrovskou šanci ke skórování měl střídající Huňáček, který sám před brankou z voleje střílel nad brankovou konstrukci. K sólu se poté odhodlal T.Bendžík, který se prodral až do šestnácky soupeře, kde po něm rukami sáhnul bránící hráč a kopala se penalta. K níž je nutno podotknout, že byla přísná. Míč si na značku pokutového kopu postavil tradiční exekutor Hladík, který se nezmýlil 2:1. Uklidňující gól pak po nezištné přihrávce Zimy vsítil střídající P.Strnad 3:1.
Újezdečtí se předháněli v zahazování vyložených brankových příležitostí, což se jim nemuselo vyplatit. Lipoltičtí toho sice na újezdeckém pažitu moc nepředvedli, ale sahali zde po bodech.

Ne 27.5.2012 17:00
Lipoltice - Dříteč 1:6 (0:2)

Utkání s jednoznačným průběhem

Autor: Rokyta Vašek ml.

Neděle 27. května patřila opět fotbalu. Hráči TJ Lipoltice přivítali na svém hřišti Sokol Dříteč, druhý celek tabulky okresního přeboru. Hosté se dopředu nijak netajili tím, že si z Rock Stadium hodlají odvést všechny tři body, a podle toho utkání také vypadalo.
Již v 1. minutě se do zakončení dostal hostující Spěvák, jeho střela ale mířila těsně nad bránu. Domácí odpověděli hned vzápětí, střela Pepy Flégra však postrádala přesnost. Ve 12. minutě se skóre už měnilo. Dalekonosný pas si v šestnáctce pohodlně zpracoval dřítečský Spěvák a napodruhé se již nemýlil - 0:1. Druhou branku přidali hosté o deset minut později. Od svého obránce se šikovně odpoutal útočník Kušnír a po individuální akci zvýšil na 0:2. Domácí tým o sobě dal výrazněji vědět až těsně před poločasovou přestávkou. Ve 39. minutě si zkušeně došel pro penaltu Jirka Plavec. Hned na to však porušil nepsané fotbalové pravidlo, že faulovaný penaltu kopat nemá, a k zahrávání "desítky" se lipoltická "desítka" postavila sama. Střelu hostující brankář vyrazil a "Plavec" si na svoji jubilejní 320. "ligovou" trefu v dresu Lipoltic musel ještě pár minut počkat.
Do druhé půle šli domácí posíleni o útočné eso Mzyka, který vystřídal Radka Koženého. Snahu domácích o brzký návrat do zápasu ale utnul již v 50. minutě Szanisló - 0:3. S lipoltickými hráči to v tuto chvíli vypadalo všelijak. Přesto však zbraně nesložili, a odměnou jim byla gólová odpověď v 60. minutě. Dlouhého balonu za obranu využil Jirka Plavec a přehozením brankáře snížil na 1:3. Za pět minut to již ale bylo opět o tři branky, svůj druhý gól v utkání vstřelil Kušnír 1:4. V 71. minutě stejný hráč zkompletoval hattrick, když si zpracoval pěkný pas na hranici velkého vápna a gólmanu Machačovi nedal křižnou střelou šanci - 1:5. Domácí se početnému publiku opět ukázali v 75. minutě. Pěknou kombinační akci zakončil Michal Doležílek, na jeho střelu byl ale brankář připraven. Tečku za celým utkáním učinil v 82. minutě dřítečský Morávek, který potrestal nepovedený odkop Honzy Machače a stanovil výsledek na konečných 1:6.

So 2.6.2012 17:00
Přelovice - Lipoltice 4:1 (1:0)

(web TJ Přelovice) Povinné body, ale žádná sláva...

Autor: web TJ Přelovice (převzato se souhlasem správce webu)

Lipoltice, poslední a jistý sestupující celek tabulky, se v sobotu, za řízení zkušené trojice rozhodčích - Rambousek, Hamrník a Čapek, představily sedmdesáti našim divákům. Ti čekali střelecké hody našeho týmu. Nakonec se jich dočkali, ale rozdíl 37 vstřelených gólů, 35 získaných bodů a 11-ti příček v tabulce (vše v náš prospěch) na hřišti patrný nebyl.
Hráči Lipoltic, jisti si svým sestupem, hráli naprosto uvolněně a bylo jasné, že nám duel příliš neulehčí. Právě oni byli první, kteří se dostali do větší šance. Střelou z levé strany "veterán" Plavec však jen vyprášil Rejdugovi rukavice a následnou dorážku již náš gólman ukryl do bezpečí. Pak jsme přišli na řadu my. Nejdříve přihrál Vohralík na volej Hochmanovi, ale ten přestřeluje Machačovu branku. Ve 26. minutě se nahrávající hráč změnil ve střelce a jeho exportní rána levačkou míří jen do břevna soupeřovy branky. Neujal se ani další pokus aktivního Vohralíka. Po spolupráci Hochmana a V. Hladíka končí jeho střela vysoko nad. Gólovou trefu vytáhl až obránce R. Šimák. Ve 33. minutě parádní šibenící přivítal svou, na kole právě přijíždějící mamku... Když si po té Rejduga poradil s Olivovou střelou, skončil první poločas výsledkem 1:0.
Druhá půlka začala velkou šancí Doležala, ale balon z jeho kopačky jen o centimetry míjí brankovou konstrukci. Pak se nadechli k velkému náporu lipoltičtí. Vytvořili si řadu dramatických situací, které zaváněly gólem. Tu největší promarnil výborně hrající Černohous. První jeho střelu Rejduga vyráží a následnou dorážku likviduje ve vápně Kaderka jen za cenu faulu. Sám postižený Černouhous se postavil i k největšímu ze svých tří pokusů - pokutovému kopu. Naštěstí pro nás ani tentokrát nebyl úspěšný a jeho střela šla mimo naši svatyni. Soupeř dál pokračoval v náporu a od vyrovnání nás zachránila jenom tyč. Po té byl vyhlášen dvacetiminutový "klid zbraní" a dramatickým se stal až závěr utkání. Do něho přinesl oživení především střídající Bidlo. Právě on byl u zrodu našich dalších branek. Na 2:0 po jeho spolupráci s Blažkem a po střele Vohralíka do břevna, doklepl hlavou Doležal. Další gól padl po parádní akci Doležala s Bidlem, kdy na 3:0 zvýšil "rybičkou" i druhý z bratrů Šimákových - střídající Ondra. V 84. minutě lobem připravil Rejdugu o čisté konto nikým nekrytý kapitán soupeře Oliva. Poslední slovo jsme ale měli my. Po ukázkové kolmičce Kaderky na Khuna upravil na konečných 4:1 Řehák.
Naši mohou být, vedle dvacetiminutovky prvního a závěrečné pasáže druhého poločasu, spokojeni zejména s výsledkem. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby soupeř z penalty vyrovnal... Z našich zahrál výborně na stoperu Kaderka, aktivní byli i středoví hráči Řehák s Vohralíkem. Kvalitu přinesl ve druhém poločase Bidlo s Doležalem.

Ne 10.6.2012 17:00
Lipoltice - Chvojenec 2:3 (0:1)

Domácí loučení s přeborem skončilo prohrou

Autor: Rokyta Vašek ml.

V neděli 10. června sehráli hráči Lipoltic své poslední utkání na domácí půdě v této sezoně. Pro lipoltické příznivce to byl zároveň rozlučkový zápas s okresním přeborem, soutěží, kterou po roce opět opouštíme. Již v sobotu se na Rock Stadium také uskutečnila vyhlášená "Rozlučka se sezonou", která se dle slov většiny aktérů jako již tradičně vydařila. Předzápasové "ponocování" na výkonu hráčů však naštěstí nebylo znát.
První půle divákům mnoho radosti nepřinesla. Utkání svým nasazením i tempem připomínalo spíše pouťové setkání starých gard, nežli mistrovský zápas okresního přeboru. Zápas hraný za vytrvalého deště se hrál téměř bez šancí. Výjimkou byl pouze ukázkový pas Rudy Černohouse na Pepu Flégra, který však tváří v tvář hostujícímu brankáři nedal. Těsně před přestávkou o sobě dali poprvé v utkání výrazněji vědět hosté, a to rovnou gólově. Skóre otevřel ve 45. minutě Ryšavý - 0:1.
Druhý poločas přinesl výrazné zlepšení od obou týmů. Hráči, jakoby snad chtěli odměnit diváky, kteří i za deště sledovali utkání v hojném počtu, začali lépe kombinovat a konečně byl k vidění místy i fotbal. Domácí byli za svou snahu odměněni již v 55. minutě. Na pravé straně vybojoval míč Flégr a poslal centr do vápna na Petra Olivu, který se nemýlil - 1:1. V tuto chvíli byli domácí lepším týmem, což se potvrdilo již o deset minut později. Po pěkné akci zavěsil hlavou Ruda Černohous a otočil stav utkání na 2:1. Radost lipoltických hráčů a příznivců však netrvala dlouho. O minutu později fauloval v šestnáctce Radek Kožený a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Burkovič - 2:2. Oba týmy se poté snažily převrátit výsledek na svoji stranu, šance byly k vidění na obou stranách hřiště. Více štěstí měli ale hosté. V 85. minutě Machače prostřelil Velínský a vrátil hostům vedení, o které již tentokrát nepřišli. Závěrečný tlak domácích kýžené ovoce v podobě vstřelené branky nepřinesl, a poslední utkání na Rock Stadium v této sezoně tedy skončilo výsledkem Lipoltice - Chvojenec 2:3 .

Ne 17.6.2012 17:00
Ostřešany - Lipoltice 4:0 (2:0)

Okresnímu utrpení je konec

Autor: Plavec

K poslednímu utkání okresního přeboru v Ostřešanech jsme přijeli konečně i s "Velkým Mozartem". Proto naší brankářskou jedničku J. Machače odsunul na lavičku, kde si k němu přisedl vedoucí mužstva M. Schreiner a hostinský A. Svoboda. Samotné utkání mělo od prvních minut jednoznačný průběh. Domácí, kteří hráli s velkou chutí nás převyšovali takřka ve všech činnostech s fotbalem spojených. Pro velké vyčerpání a ukrutnou žízeň musel již v 10. minutě odstoupit "Velký Mozart", kterého nahradil J. Machač. S nulou na kontě vstřelených branek, kterou mu přenechal "Velký Mozart" naložil trestuhodně. Najsamprv nedosáhl na střelu z 35. metrů, poté z dorážky z malého vápna po zahrávaném trestném kopu. Po dvou laciných gólech a nulovou efektivitou v útoku se odcházelo do kabin za stavu 2:0.
Poločas druhý byl kopií poločasu prvního, kdy domácí borci zahazovali možné i nemožné. V 70. minutě šel hru oživit nejdříve M. Schreiner, který vystřídal J. Plavce. Chvíli nato přišel na plac nadržený "Kozel" A. Svoboda, který nahradil v té době ještě hrajícího trenéra M. Hladíka. I přes další dvě obdržené branky v naší síti, skončilo utkání pro nás vcelku přijatelným výsledkem a to 4:0.
Po utkání oznámil hrající trenér Milan Hladík, že odstupuje z pozice trenéra mužů a bude k dispozici pouze jako hráč. Naše účinkování v tomto ročníku okresního přeboru bych označil jako jeden velký omyl, ze kterého je potřeba se do budoucna poučit. Jen doufejme, že náhradu za odstoupivšího trenéra M. Hladíka najdeme co nejdříve a do III. třídy nastoupíme již řádně připraveni.

Turnaje a přípravné zápasy


06.08.2011 Lipoltice-Pardubičky 1:1 8:9pen. (Oliva)
07.08.2011 Choltice-Lipoltice 5:1 (Kotraš J.)
05.02.2012 Chotusice-Lipoltice 7:1 (Flégr J.)
22.02.2012 Chotusice-Lipoltice 4:4 (Flégr J., Oliva, Mzyk, T.Tichý)
10.03.2012 Kolesa-Lipoltice 1:2 (Flégr J.,T.Tichý)
17.03.2012 Lipoltice-Lipoltice 4:3 (Mzyk, Doležílek M., Oliva, Černohous)